Najbolje igre zadnjih 20 godina (2000.-2019.)

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 475 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2014.

Post Postao/la priroda15 »

roverandom je napisao/la: 09 pro 2019, 10:46
Mislim da ipak glasam za FIVE TRIBES u nadi da neće forum treću godinu za redom izabrat neki mediokritet za igru godine.
:facepalm
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3377 puta
 pohvaljen: 2003 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2014.

Post Postao/la dado »

Papaver je napisao/la: 09 pro 2019, 12:41 Mogli bi recimo imati neko glasanje za naj ekspanzije desetljeća 2010. - 2019. ;)
Podržavam :thumbs
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2014.

Post Postao/la Vukozec »

Ja ću podržati ako promijeniš glas u Istanbul :D
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2014.

Post Postao/la Papaver »

Vukozec je napisao/la: 09 pro 2019, 13:12 Ja ću podržati ako promijeniš glas u Istanbul :D
Jel ti Rüdiger Dorn frend ili što? :P
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2014.

Post Postao/la Vukozec »

Pukušavam onu Nuuqovu taktiku. Ali ne dam 100 maraka :)
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2014.

Post Postao/la Satarash »

Istanbul.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post:
Vukozec
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2014.

Post Postao/la Gordan »

Alchemists sam igrao samo jednom i djelovala mi je interesantno, 5 Tribes isto tako, Camel Up je definitivno zabavan party game.
Istanbul je jako simpatična igra.
Splendor odličan. Jednostavan, brz, a opet zanimljiv. Nisam nikad igrao ekspanzije, ali čini mi se da ovoj igri i ne trebaju.
Dead of Winter je ponudila puno smijeha i epskih partija (i failova) od kojih su neke opjevane i u @WinkDickersonovoj sagi. Prokletinja od d12-ke na kojoj samo jedan rezultat znači smrt pada na isti, naravno, u 50ak% slučajeva.


Uf, bojim se da će iduih par godina bit strašno teško izabrat jer je baš dosta vrhunskih igara izašlo u tom periodu. Recimo samo u 2016. ima bar 5-6 super igara. Predlažem da se od 2015. bira po mjesecima ili barem kvartalima :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
Vukozec
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2014.

Post Postao/la gogo666 »

Igrao sam dosta igara iz ove genijalne godine
Par koje su mi ostale kao odlicne

DoW - mozda jedina random dice chucking igra koja mi je dobra. Najbolja atmosfera u igrama koje sam igrao. Pre dugacka za to sto je, i traitor mehanizam je malo seprtljavo implementiran

Onitama - ova igra je zakon i mislim da ljudi ni ne shvacaju koliko je genijalna. I biti kao da uzmes zadnjih 15 minuta partije šaha i maknes vecinu šahovskih predvidljivosti

Istanbul - osvojio me na prvu partiju. Kao da je rađen po modelu mog mozga, pogađa me u dušu i mozak. Jednostavno, pametno i zabavno. Ali, nije u rangu najjedbostavnijih igara poput

Splendor - u rangu najjednostavnijih igara al dovoljno pametnih, da ako igras s dostojnim protivnicima, moze izazvat analysis paralysis. Srž engine buildinga. Dizajn je toliko ocit da ni nemogu rec da je genijalan, jer je morao biti bas takav.

Sad, odlucit između genijalnosti minimalizma i pogađanja u dušu... a prikljucit cu se rulji - Istanbul
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post:
Vukozec
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2014.

Post Postao/la kockica »

I eto još jedne godine u kojoj nikad nisam zaigrao očitog favorita. :D Nema veze, dakle

Camel UP sam prvo doživio meh, ali sad u svojoj veličanstvenoj kaotičnosti postala mi je zabavna igra. Ipak nedovoljno za favorita.

Splendor je, slažem se, odlično dizajnirana apstraktna igra i da je nešto jeftinija, odavno bi bila u našoj kolekciji.

Patchwork me ugodno iznenadio, prvobitno nabavljeni na preporuku za igru sa djetetom, ali pokazala se odlično dizajniranom kratkom igrom za dvoje, idealnom za nas ljubitelje tetrisa, te mi ima malu prevagu nad Splendorom i vjerojatno bi bio moj konačni favorit, ali...

Legendary Encounters je prvi deck builder koji smo igrali i jako nam se svidio taj mehanizam. Pride, usprkos ružnjikavoj umjetnosti ima čvrstu temu i tijek igre koji prate originalne filmove čime mi posebno titra. Donekle je problem što je igra ograničena brojem scenarija, premda ekspanzije proširuju taj segment, ali mi je i tak igramo sezonski i uvijek se dobro zabavimo premda nam istovremeno i kida živce.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2014.

Post Postao/la stoka »

hapsburg eclipse
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
Vukozec
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”