Najbolje igre zadnjih 20 godina (2000.-2019.)

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 473 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2013.

Post Postao/la priroda15 »

Nisalm puno igrao iz te godine ali CONCORDIU jesam i dobra mi je, pa joj dajem i glas:)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
Vukozec
slika
Sodapop69
Reactions:
Postovi: 78
Pridružen/a: 24 kol 2017, 15:33
Lokacija: Aarhus
Ima zahvala: 53 puta
 pohvaljen: 53 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2013.

Post Postao/la Sodapop69 »

Nuuq mi je poslao 100 maraka da glasam za Concordiu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Sodapop69 za post (ukupno 4):
NuuqGordandadoVukozec
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2013.

Post Postao/la Gordan »

Nisam igrao Concordiu pa...
Neuroshima Hex 3.0 mi se dosta svidila, ali je, na žalost, nisam baš igrao.
Nauticus jedna igra za koju malo ljudi zna jer je izdana samo za Njemačko tržište (ali je jezično potpuno). Izvrsna igra s interesantnom mehanikom, guštali smo svaki put kad smo je igrali i svima se svidila kad su je probali.
Čudna godina, nemam baš puno igara na listi iz 2013.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 2):
dadoVukozec
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3371 put
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2013.

Post Postao/la dado »

Joj, pa ja zaboravio glasati za 2012. :facepalm
Glas bi išao za Palaces of Carrara, odličan euro Kramera i Kieslinga sa fenomenalnim "biraj kada ćeš bodovati" mehanizmom.

Što se tiče 2013. idemo redom:
Bang The Dice Game - super, nažalost nemam često priliku zaigrati
Blueprints - isto super, još jedna o kojoj se ne priča puno, nažalost ni kod mene ne izlazi baš na stol
Carcassonne South Seas - dobra alternativa originalnom Carcassonneu, odlična produkcija
Coal Baron - uh, moram priznati da sam ostao malo razočaran, vjerojatno sam si je previše nahajpao, sama igra je ok ali produkcija je kriminalno loša
Forbidden Desert - dobra, zanimljivi mehanizmi
Hanamikoji - odlična, tako jednostavna, a opet tako fino razdrma mozak
Hollywood - super tema ali fali joj još ono nešto
Longhorn - odlična, način bodovanja je malo čudan, još jedna koja iz nekog razloga ne izlazi baš na stol
Nauticus - još jedan odličan Kramer/Kiesling euro
Rise of Augustus - fora reimplementacija binga
Rococo - svakim igranjem mi je sve bolja, bez konkurencije za ovu godinu
Sushi Go - jedna od prvih igri koje sam igrao prilikom ulaska u hobi i ostao zapanjen konceptom draftanja, ima sigurno mjesto u kolekciji i uvijek ću rado odigrati partiju, dvije, tri :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 2):
roverandomVukozec
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2013.

Post Postao/la stoka »

1775 rebellion
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
Vukozec
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2013.

Post Postao/la Papaver »

Dosta osrednja godina, igrao sam samo deset igara:

10. Mascarade (1)
9. BANG! The Dice Game (2)

8. Lewis & Clark (1)
7. Concordia (2)
6. Russian Railroads (3)
5. Sushi Go (52)
4. Forbidden Desert (13)

3. Nations (4)
2. Rococo (5)
1. Bora Bora (4)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 2):
margeVukozec
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2013.

Post Postao/la sadistiko »

Opet hrpa,

Concordia - tako elegantna i jednostavna pravila, a tako duboka igra, jedno vrijeme mi je malo dojadila, ali kako smo se nedavno opet počeli igrati opet sam je jako zavolio, svakako treba odigrati 2-3 partije da sjedne koji bog što voli pa tek onda možeš utjecati kako treba na konačne bodove
Forbidden Desert - fora coop igra ali dosta teška za završit u našu korist, dobra za odigrat par puta godišnje, ali ništa više
Glass Road - nedavno sam je nabavio i probao i malo sam se razočarao. Nije loša igra i vjerojatno bi bila super nakon par odigranih partija jer ima jako važnu interakciju između igrača, ali i između resursa pa treba dobro znati igrati da bi se moglo uživati
Madeira - kako se nitko nije sjetio Madeire, pa ovo je top igra. Teška dozla boga ali zato užitak odigrati kad je znaš dovoljno dobro
1775: Rebellion - a ono, fora je, ali nije me pretjerano oduševila, ionako ne volim previše igre gdje se puno ratuje
Rococo - uf, još jedna ljepotica iz ove godine. Malo je pederasta igra i da je nismo uspjeli nabaviti po dobroj cijeni sigurno je ne bi nikad uzeo kao novu igru, ali kad smo je probali vidjeli smo da je igra baš dobra, jaka mehanika, a fora management s kartama, jedinstveno
Rialto - probao jednom kod ekipe iz Siska i tematski i mehanički slično San Marcu ali ovo mi je lošija izvedba
Hegemonic - neprežaljena investicija, jako mi se svidjela igra vizualno i tematski, ali je jako traljavo napravljen sukob, previše matematike za moj ukus, ali rado bi je još par puta zaigrao
Carnival Zombie - Iako nije ni bila toliko loša, nije me privuklo ni tematski ni vizualno, a ni mehanika
The Builders: Middle Ages - kad ideš na put ili plažu odlična lajt igra za ponest u svojoj simpatičnoj limenoj kutijici
Carcassonne: South Seas - Frendu smo uzeli na Essenu i već smo je probali. Sasvim zadovoljavajući Carc sa jedinstvenim načinom bodovanja, ali opet, to je samo Carc
Shadows over the Empire - Malo smo ga igrali i onda smo naišli na neke nejasnoće i eno je stoji i skuplja prašinu već par godina. Fora su mi te tarot karte, ali to je sve nažalost. Nisam ljubitelj kartaških igara
Packet Row - iako će neki reći da je ovo šrot, ja je rado zaigram i sasvim mi je zadovoljavajuća, jedino što mi nekako naglo završava i ne stižeš sve odraditi, fora mi je mehanika kako aktivni igrač vodi ostale igrače kroz grad i tako navlači ekipu da odrade neke akcije tamo di on ne želi, a sebi ostavlja najbolje akcije za kasnije :-)
LEADERS: The Combined Strategy Game - isprobao na Essenu 2016 i ne mogu reći da mi je bila baš nešto, čak smo se nešto žalili da nije dobro balansirano, mada, teško je to reći nakon samo jedne igre i to nismo stigli sve do kraja, inače, tablet se koristi za vođenje evidencije što sve proizvodiš i koliko imaš
S-Evolution - katastrofa pravila su ubila ovu simpa sitnu igru, a onda je tip kasnije izdao samo nova pravila i tu sam se pogubio pa više ne znam odigrati ni po origigi pravilima ni po novim, sve u svemu, jako loše, ali simpić tematski i dosta simpa art

Nakon svega toga, mislim da Concordia zavređuje prvo mjesto
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Vukozec
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2013.

Post Postao/la Satarash »

Rokoko.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post:
Vukozec
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2013.

Post Postao/la marge »

BORA BORA - najbolji Feldov uradak u čiji svijet je u početku malo teže ući, ali kasnije ga je još teže napustiti (mojih 78 odigranih partija sve govori)..
Madeiru treba spomenuti jer ima potencijala, ali u moru drugih naslova nije isplivala kod nas..
Euphoria je ok jer traje kratko, a podržava do 6 igrača..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
Vukozec
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1189 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2013.

Post Postao/la Antomon »

Za 2013.g. - Russian Railroads
Divan optimizacijski worker placement. Prva društvena igra u kojoj mi je proradio inat prema igri. Naše prve partije su završavale na oko 200+ bodova i nisam previše razmišljao o tome dok nisam pročitao na BGG-u da se rezultatima ispod 400+ bodova niti ne priča. Onda kada prvi put pređeš tih 400+ bodova jer baš gušt.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
Vukozec
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”