Najbolje igre zadnjih 20 godina (2000.-2019.)

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Sodapop69
Reactions:
Postovi: 78
Pridružen/a: 24 kol 2017, 15:33
Lokacija: Aarhus
Ima zahvala: 53 puta
 pohvaljen: 53 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2008.

Post Postao/la Sodapop69 »

Deck-buildere obožavam pa bi glas možda išao dominionu da sam ga ikad igrao. Umjesto toga morat ću ga čiste savjesti dati jednoj od prvih igara koju sam kupio, a to je Pandemic.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Sodapop69 za post:
Vukozec
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2008.

Post Postao/la sadistiko »

Iako smo stigli tek s Essen, još sam pod dojmovima, budem napisao malo kako je prošlo kad se odmorim, budem dao svoj glas.
Igrao sam:
- Dominion - moj punac obožava ovu igru pa imamo preko 100 odigranih partija, ali nije mi to definitivno jedna od najboljih igara
- Pandemic - nažalost, odigrao samo par partija, a i igru je kupio frend koji je izgleda kreten i dao svojoj kćerki da razjebe igru (sorry za language, ali poludio sam kad sam to čuo)
- Battlestar Galactica - odigrao dva puta, prva partija je bila nja-nja, ali je zato druga gdje je ekipa bila skroz uživljena bila baš dobra
- Stone Age - uf, još jedna igra za mog punca, tu smo isto odigrali skoro 50 puta, ali ni to nije moj stil igre, rado je odigram s vremena na vrijeme ali ne toliko koliko bi on i moja žena htjeli
- Cosmic Encounter - ovu sam odigrao 2 puta i nikako mi nije sjela, volim SF, ali ovo je toliko pokvarena igra da mi se nije svidjela, kao da nemaš nikakvu kontrolu nad igrom, samo nagovaranje drugih igrača funkcionira
- Ghost Stories - fora igra, ali malo preteška za moj ukus, nije baš prošla kod moje tadašnje ekipe za igranje
- Formula D - turni pust u uho i igraj, znaju biti napete trke, a nikad nismo doigrali više od jedne partije s advanced pravilima koja bi trebala biti zanimljivija
- Cavum - evo jedne nepoznate, meni simpatična igra rudarenja, stvaranja ruta, podvaljivanja i aukcija na nizozemski način (smanjenje cijene), ali isto nije ono nešto
- Sutter's Mill - fora igra, s par zanimljivih mehanika, ali isto nije nešto što će vas oduševiti
- Thurn und Taxis Big Box - pa igra s oba proširenja, upravo tu i imam, ali već smo imali TuT pa neću nju uzet u obzir
- Alle meine Farben - fora igra za najmanje, može se igrati i u advanced modu pa onda i nije tako laka. A ono kad ti je dosadno a imaš nekog klinca i samo 10 minuta.

Auu, za što dati glas od svega toga?
Neka bude Battlestar Galactica jer mislim da sam tu ipak najviše uživao
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Vukozec
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2008.

Post Postao/la stoka »

zooloretto naravno.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2008.

Post Postao/la stoka »

aha, 2008...onda pandemic
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
Vukozec
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2008.

Post Postao/la kockica »

Stone age je zgodušna worker placement igra, vrlo gateway, ali postala nam je repetitivna pa se nije puno zakačila kod nas.

Pandemic je vrlo dobra coop igra, jedna od prvih koje sam nabavio, a još više zablista uz određene ekspanzije, ali od nje nam je bila još bolja, teža (možda i preteška) i epskija coop Ghost Stories koja je čvrsta igra za 4 igrača.

Moj glas ide za Dixit. Imam doduše Odyssey verziju ali u suštini je ista party igra koja je i nas i sve koje smo uključili od prve oduševila i s obzirom na jednostavna pravila koja se objasne praktički kroz samu igru, mislim da smo u tu igru uključili najviše novih igrača.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Vukozec
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2008.

Post Postao/la Bojan1983 »

Iz 2008. sam igrao :

Stone Age - Jedan od prvih gatewaya koji sam igrao i stvarno mogu reci da smo uvijek uzivali u igri. S obzirom da igramo sve kompleksnije igre, Stone Age bas vise ne dolazi na red ali svejedno ostaje na mojoj polici. Btw, ekspanzija nam je bila totalno bezveze i nepotrebna, base igru toplo preporucam

Pandemic - Druga igra koju sam kupio, zaluden Rahdo-vim komentarima o savrsenoj igri udvoje koja je njega i zenu uvela u svijet modernih igara mislio sam da ce bit pun pogodak i na mom stolu. Ali fail, jednostavno nam nikad nije legla i na kraju je zavrsila kao prva igra koja je napustila moju kolekciju. Cijenim dizajn i preporucio bih je za solo play

Dixit - Sjecam se kad smo ko klinci jedni drugima lijepili imena poznatih na celo i onda smo si u krug postavljali pitanja i jako dobro zabavljali... ili kad smo se igrali pantomime, vjesala, grad drzava ... bilo je super... al ne zbog igre, nego zbog druzenja, zbog ekipe...
"igra" je bila samo motiv... mozda je "igra" preteska rijec, bolji izraz bi mi bio "drustvena aktivnost"... eto Dixit mi je moderna verzija tih drustvenih aktivnosti... Apsolutno razumijem da se ljudi mogu jako dobro zabavit uz Dixit, ali vjerujem bi se te veceri zabavili i bez dixita :D :D

Ghost Stories - Nakon 7 wondersa, Duela, Takenoka, Tokaida, svih Bauzinih igara koje cijenim na ovaj ili onaj nacin, Ghost Stories je dugo vremena bio visoko na wishlisti... I onda sam je konacno jedan dan probao... Ostao kompletno zbunjen, pa ne moze to biti to.
Dan poslije jos jednom, pa jos jednom... pa dan nakon, ajmo jos jednom... i dalje ne razumijem, apsolutno bez okusa i mirisa. Pandemic je remekdjelo za Ghost Stories (pored svega, sjecam se da su postojala razlicita verzija pravila pa sam proucavao i jedna i druga i prelistao sve forume, pa igrao i na jedan i na drugi nacin...) Jedno od vecih razocarenja do sad

Dominion - Simpatican deck builder, brza, jednostavna, opustajuca igra... Ali ne pruza mi dovoljno taktickog manevra, odnosno nisam imao osjecaj da sam odredenu partiju igrao dobro niti lose... onako, gateway igra koju ne bih koristio za gateway prilike, a prejednostavna da bih je igrao s gejmerima

Le Havre - "prerada Agricole u sandbox" :lol: :lol:
Nije prvi put da vidim ovakav opis al ja stvarno ne vidim slicnosti izmedu Agricole i Le Havrea.
Jedna od onih igara za koje mi playthrough-ovi i reviewi nisu uspjeli docarat dal bi mi se igra svidjela pa sam uvijek fokus prebacivao na nesto drugo, srecom dobio sam je za rodendan i wow... mislim da je tada Uwe postao moj omiljeni dizajner :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post (ukupno 2):
priroda15Vukozec
slika
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1794 puta
 pohvaljen: 197 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2008.

Post Postao/la tanelorn »

Kakva godina za board gaming... po meni podjednako zaslužuju pobijediti Dominion, Pandemic, Battlestar Galactica i Dixit. Iako je Dixit igra u kojoj vjerojatno imam najviše igranja, koju je iznimno lako prikazati i naučiti board games ne-entuzijaste kroz samo jedan "storytelling" i koja se svima svidi i igra do iznemoglosti, no moj glas ide ipak na stranu Battlestar Galactice. Igra koja vrlo vjerodostojno prenese duh serije u igru i koja je nevjerojatno zabavna svaki put kada dođe na stol. Propucao bih se od muke što nikad nisam kupio expanzije (dok je bilo vrijeme) no i sama bazna igra je zabavna i zanimljiva.
Ovi su korisnici zahvalili autoru tanelorn za post:
Vukozec
hrky000
Reactions:
Postovi: 53
Pridružen/a: 09 ožu 2017, 12:51
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 73 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2008.

Post Postao/la hrky000 »

Iako možda ima boljih igara, moj glas ide za Dixit, većinu našeg društva smo uveli u svijet modernih društvenih igara uz pomoć njega te na ovaj način vraćam uslugu :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru hrky000 za post:
Vukozec
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2008.

Post Postao/la Vukozec »

Bojan1983 je napisao/la: 28 lis 2019, 23:27
Le Havre - "prerada Agricole u sandbox" :lol: :lol:
Nije prvi put da vidim ovakav opis al ja stvarno ne vidim slicnosti izmedu Agricole i Le Havrea.
Jedna od onih igara za koje mi playthrough-ovi i reviewi nisu uspjeli docarat dal bi mi se igra svidjela pa sam uvijek fokus prebacivao na nesto drugo, srecom dobio sam je za rodendan i wow... mislim da je tada Uwe postao moj omiljeni dizajner :)
Nisam igrao Le Havre, ostao mi opis odnekud, a možda sam ga i pobrkao sa Cavernom.
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2008.

Post Postao/la marge »

ja nit ne kužim kaj to "sandbox" znači?
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
stoka
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”