Najbolje igre zadnjih 20 godina (2000.-2019.)

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2006.

Post Postao/la sadistiko »

Igrao TtA i jednu i drugu, Thurn und Taxis (milion puta) - za razliku od nekih, ja je volim zaigrati, ali ne toliko koliko bi moj punac htio :-) , Warrior Knights mi je fora ali ekipi nije nikako sjela, TI Shattered exp je po meni must have, Yspahan je toliko prihvaćen u mojoj grupi da se evo ove godine kupuje treća kopija igre, Drakon sam igrao 3. izdanje, ali 4. mi je ipak bolja, The World Cup Game me iznenadila kako je dobra s obzirom da može igrati (ako se dobro sjećam) 16 ljudi. Bilo je baš gušt igrati. Emira mi je fora radi aukcija i dobro su je prihvatili kod mene (moja gaming ekipa), ali rijetko ide na stol, a vidim da sam igrao neki Sneak Peak, više se ni ne sjećam što je to, dakle ni vrijedno spomena, jer je dobila ocjenu 3.
Lomim se između svih tih igara, ni jedna mi nije savršena. TtA mi je preteška po pitanju praćenja svega toga, vrlo lako se zabuniti (ne namjerno) i radi toga je ni ne volim baš igrati, TuT je fora, al opet nije mi najbolja, Warrior Knights će dobiti moj glas jer je nitko ne voli, a ja baš mislim da bi bila super igra kad je i ekipa ufurana.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Vukozec
slika
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2006.

Post Postao/la mljeko »

Igrao sam samo tri igre i to slabo tak da nemam kaj za reći. To su Yspahan, Shogun i Commands & Colors: Ancients
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post:
Vukozec
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3543
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1535 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2006.

Post Postao/la Shich »

Dosadna godina u kojoj se koliko toliko ističe Neuroshima Hex, barem među igrama koje sam odigrao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post:
Vukozec
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2006.

Post Postao/la Vukozec »

Ja u ovoj godini imam trojbu, 3 podjednako dobre mi igre. Prva je Leonardo Da Vinci, pomalo podcijenjeni euro, kojem je valjda falilo malo ušminkavanja za bolju prođu. Tema je tipična euro tema, no za razliku od igara tipa St. Petersburg, ovdje mi mehanika paše uz temu i lagani renesansni izumiteljski flavour se osjeti. Dosta dugo je nisam igrao, no svaki put kad sam je igrao sam guštao.

Druga je Shogun, omiljeni area control, draži mi od El Grandea jer ima i više ekonomije i više ratovanja, uz potrebnu pojednaku dozu lukavosti.

Treća je Imperial (za koji sam očekivao da će dobiti koji glas). U mom društvu ga je zamijenio njegov sequel Imperial 2030, no meni je možda original i draži jer je bliži simulaciji realnih geopolitičkih odnosa (ima ovdje na forumu ovaj odličan post na tu temu: viewtopic.php?f=5&t=3392&p=22028&hilit=Imperial#p22028).

Glas nakraju ipak dajem igri koju sam najviše igrao i jedinoj koju posjedujem: SHOGUN.
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2006.

Post Postao/la Vukozec »

I najbolja igra 2006. godine po izboru igraj.hr foruma je...

THROUGH THE AGES: A STORY OF CIVILIZATION
(Vlaada Chvátil)

slika

FINALNI REZULTATI:
XXXX Through the Ages: A Story of Civilization
XX Thurn und Taxis
XX Neuroshima Hex
XX Qwirkle
XX A Victory Lost
X Warrior Knights
X BattleLore
X Mr. Jack
X Commands & Colors: Ancients
X Shogun

USPOREDBA:
* Najbolje rangirane na BGG:
- 36 Through the Ages: A Story of Civilization
- 112 Commands & Colors: Ancients
- 130 Combat Commander: Europe
- 160 Shogun
- 172 Imperial
* Spiel Des Jahres 2006: Thurn und Taxis
Zadnja izmjena: Vukozec, dana/u 17 pro 2019, 09:59, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2006.

Post Postao/la Vukozec »

Nakon prve recke za Vlaadu Chvátila (i iznenađujuće najmanje glasova po godini dosad)...


OTVARAMO IZBOR ZA 2007. GODINU.


Glasati za 2007. se može do NEDJELJE 23:59:59. Za ostale detalje vidi prvi post.

Konkurencija postaje sve jača. 3 najbolje rangirane igre iz ove godine su sve 3 još uvijek u BGG Top 50 (a jedna od njih je dugo bila #1). Mislim da ih ne treba posebno isticati, pa spomenimo radije ostale. Vlaadin kaotični Galaxy Trucker nisam nikad igrao, no uvijek me podsjećala film Space Truckers sa Dennisom Hopperom, pitam se imali veze sa tim? Već smo spominjali 1960: The Making of the President, igru istog autora i stila kao Twilight Struggle, no jednostavnijih pravila. Tu je i neizbježni TtR, ovaj put u Nordijskim zemljama, kao i pristupačna igra sa vlakićima i dionicama (18xx for humans) Chicago Express, zatim popularni i atraktivni race game Jamaica, Feldov In the Year of the Dragon, simpatični veliki brat Coloretta Zooloretto, uspjela prerada videoigre u boardgame Age of Empires III: The Age of Discovery, te jedan od popularnijih print & play igara Zombie in my Pocket. Spomenimo i ove: Last Night on Earth: The Zombie Game, Notre Dame, Cuba, Kingsburg, Biblios, Tammany Hall, Container, Colosseum, Thebes, Napoleon’s Triumph, Tribune: Primus Inter Pares, Tide of Iron, Hamburgum, StarCraft: The Board Game, Talisman (Revised 4th Edition), Tannhäuser, Dust...

Ps: spomenimo ipak one 3 sa početka: Agricola, Brass (Lancashire) i Race for the Galaxy.
Zadnja izmjena: Vukozec, dana/u 21 lis 2019, 10:46, ukupno mijenjano 3 puta.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2007.

Post Postao/la sadistiko »

misliš 2007.??
slika
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2007.

Post Postao/la roverandom »

Igrao sam marrakech (jednom i nikad više), jamaica (jednom i vjerojatno nikad više) i galaxy trucker (7 puta).

Lagani izbor, kamiondžije u svemiru tj GALAXY TRUCKER, igra za koju sam uvijek raspoložen. Nema baš slične igre gdje nešto gradiš u real timeu i onda gledaš kako se to nešto raspada dio po dio :D Volim paniku, kaos, napetost gradnje svemirskog broda i neizvjesnost svih mogućih ishoda tokom putovanja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post:
Vukozec
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2007.

Post Postao/la kockica »

A gdje je Race for the Galaxy? sbatine
Zadnja izmjena: kockica, dana/u 21 lis 2019, 10:29, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Vukozec
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2007.

Post Postao/la Vukozec »

kockica je napisao/la: 21 lis 2019, 10:23 A gdje je race for the galaxy sbatine
Vukozec je napisao/la: 21 lis 2019, 09:50 3 najbolje rangirane igre iz ove godine su sve 3 još uvijek u BGG Top 50 (a jedna od njih je dugo bila #1). Mislim da ih ne treba posebno isticati, pa spomenimo radije ostale.
Možda ipak treba :)
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”