Najbolje igre zadnjih 20 godina (2000.-2019.)

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3350 puta
 pohvaljen: 1982 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2000.

Post Postao/la dado »

priroda15 je napisao/la: 17 ruj 2019, 15:40
Minsc1610 je napisao/la: 17 ruj 2019, 15:19 Glas za Carcassone. No malo mi je to tu sve bedasto. Ja dajem glas za jednu jedinu igru koju sam igrao iz 2000. A koliko vidim i ostali tako. Rijetki su igrali više od dvije igre iz te godine. To je kao da kažem da mi je naaaajbolji sladoled od vanilije a probao samo vaniliju (mislim znam da je najbolji bez obzira na sve al kužimo se, ne?).
Da, reprezentativniji uzorak će biti za kasnije godine u kojima dolazi sve više i više igara koje smo igrali :)
Od 2015. kreću problemi. :D
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2062 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2000.

Post Postao/la kockica »

Heh, ja već znam ultimativne kandidate za 2007 i 2016 godinu :D
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2000.

Post Postao/la mljeko »

Kad smo već kod Carcassonnea, mene zanima koja vam je najdraža verzija, a ako je bazna, u kojoj kombinaciji ekspanzija.

Meni je osobno najdraža verzija južnih mora (Carcassonne: South Seas), a probao sam još osim bazne igre (s nekoliko ekspanzija) i amazonsku inačicu.

Volim baš tu morsku verziju prvenstveno jer nema trake bodovanja, već skupljaš resurse koje onda prodaješ za dostupne brodove s bodovima. Također je manji broj čovječuljaka što mi se sviđa.
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3350 puta
 pohvaljen: 1982 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2000.

Post Postao/la dado »

Osnovna + River + Inns/Katedrale + Traiders/Builders

South Seas mi je isto dobra i imam je u kolekciji.

Od ostalih sam samo igrao još Goldrush i iako mi je tematski bila dobra ipak mi je prefiddly sa onim malim tokenima za zlato.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8426
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1575 puta
 pohvaljen: 2354 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2000.

Post Postao/la grof »

Vukozec je napisao/la: 17 ruj 2019, 16:00 No kao što reće kolega priroda, izbor će postati zanimljiviji kasnije. Malo sam prošao po godinama i čini mi se da će se u prvoj polovici, izbor svoditi na 2-3 igre, a kasnije će biti više naslova (a trebalo bi biti i više onih koji ostavljaju glas).
OK, onda 2001 zapravo imamo duopol Hive - Munchkin. :D (no ajd' da ne brzam i spoilam)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 467 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2000.

Post Postao/la priroda15 »

Možda bi mogli jednim glasanjem pokriti i razdoblje do 2000.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2000.

Post Postao/la Nuuq »

Apsolutni gospodar te godine je nas voljeni CARCASSONNE!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
Vukozec
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 559
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 653 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2000.

Post Postao/la Vukozec »

priroda15 je napisao/la: 17 ruj 2019, 22:59 Možda bi mogli jednim glasanjem pokriti i razdoblje do 2000.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
To će biti special feature :)
mljeko je napisao/la: 17 ruj 2019, 19:26 Kad smo već kod Carcassonnea, mene zanima koja vam je najdraža verzija, a ako je bazna, u kojoj kombinaciji ekspanzija.
Igrao sam osnovnu + (mislim) river, tower i dragon ekspanizije, Hunters & Gatherers i The City. Sve mi je bilo dobro osim Dragona koji je unio previše nepredvidljivosti. Najdraži mi je možda City (svakako najljepši), premda mi tu nedostaje instant bodovanje (ne smije se staviti meeple na tile kojim se odmah dovršava neki segment) koje u originalu daje dodatnu taktičko-stratešku opciju: bodovati puno sitnih segmenata ili razvijati velike.
Zadnja izmjena: Vukozec, dana/u 18 ruj 2019, 08:17, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 559
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 653 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2000.

Post Postao/la Vukozec »

gogo666 je napisao/la: 17 ruj 2019, 15:20 Ja sam vise mislio bez taktickih karata zbog jednostavnosti. Bez njih igru svatko nauci igrat za minutu, s njima treba i nekoliko partija.
Keltis mi je isto super, al battleline ima jednostavnija pravila a vise brainburna (sto ja smatram komplimentom)

A ja i volim straightforward igre. (Zato mi je valjda Star Trek Frontiers najbolja igra ikad :D )
Battle Line je prerađeni Schotten Totten iz godine prije. U ST nema taktika i karte idu do 9 umjesto do 10. Po meni je to dovoljno izmjena da se BL smatra zasebnom igrom, a i tema je logičnija (iako se igra naravno može igrati i bez ikakve teme). Kasnije verzije ST navodno imaju i taktike. BL se naravno može igrati i po ST pravilima - to je onda upravo ova straigthforward varijanta, možda još izbaciti desetke da bude tjesnije i brže.

No te desetke omogućuju još jednu dodatnu prednost BL-a, a to je da se može iskoristiti i za igranje Solitaire Bowlinga :)

slika
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2062 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2000.

Post Postao/la kockica »

mljeko je napisao/la: 17 ruj 2019, 19:26 Kad smo već kod Carcassonnea, mene zanima koja vam je najdraža verzija, a ako je bazna, u kojoj kombinaciji ekspanzija.

Meni je osobno najdraža verzija južnih mora (Carcassonne: South Seas), a probao sam još osim bazne igre (s nekoliko ekspanzija) i amazonsku inačicu.

Volim baš tu morsku verziju prvenstveno jer nema trake bodovanja, već skupljaš resurse koje onda prodaješ za dostupne brodove s bodovima. Također je manji broj čovječuljaka što mi se sviđa.
Za osnovnu igru, omiljena proširenja su traders/builders i princess/dragon

Od ostalih igara imam dječji :D koji mi je super, a probao sam amazonas koji mi se svidio.

Imao sam prilike probati taj morski ali nismo imali pravila, pa nismo imali pojma kako se igra :(

Također želja su mi onaj pretpovijesni i gradski.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”