Interent kupovina - DHL

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
josip767
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 19 srp 2018, 11:49
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 10 puta

Interent kupovina - DHL

Post Postao/la josip767 »

Kupujem često preko interneta gluposti vezane za hobi i board gejmove, ali evo prvi put me zahvatilo da
paket iz kine je poslan DHL-om. :(

Vrijednost paketa je 130 kuna total, pa me zanima ako netko zna da li treba imati onaj famozni EORI broj spreman za DHL?

Isprike ako je tema na krivom mjestu.

Hvala
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Interent kupovina - DHL

Post Postao/la gogo666 »

ja sam morao otvarati EORI za paket iz USA slan FedExom a koji nije bio integnet kupovina nego bas obicno slanje paketa
a prije toga sam kupovao i dobivao fedexom desetke. Tako da mislim da je to sve dosta random
slika
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Interent kupovina - DHL

Post Postao/la Bolindus »

Do 160 kuna netrebas nista jer se ne carini
josip767
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 19 srp 2018, 11:49
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Interent kupovina - DHL

Post Postao/la josip767 »

Bolindus je napisao/la: 23 kol 2019, 16:02 Do 160 kuna netrebas nista jer se ne carini
Super, hvala za info. Nisam nikad ništa izvan EU naručivao a da je išlo preko dostavne službe pa su me zbunili sa tim EORI brojem po forumima.

Treba onda samo dostaviti račun DHL-u kad stigne paket u HR gdje je vidljivo da je to sve skupa ispod 160 kuna?
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Interent kupovina - DHL

Post Postao/la smurfORnot »

Pobogu, kako im se isplati slati to DHL-om...

Frendu jednom stigli neki miniji, i stalo na DHL-u...3 dana Kina -RH...3 tjenda RH-RH...to nisu bile istine koliko su oni zajebavali i pravili se glupi i namjerno jebali u mozak...od toga da od cega su te minijature, do toga da oni ne znaju sto je to itd.
Lourdin
Reactions:
Postovi: 335
Pridružen/a: 23 tra 2013, 14:54
Ima zahvala: 207 puta
 pohvaljen: 79 puta

Re: Interent kupovina - DHL

Post Postao/la Lourdin »

Samo da napomenem da u 160kn ulazi i poštarina..
Dakle, vrijednost predmeta + poštarina moraju biti do 160kn..

Sent from my F8331 using Tapatalk

josip767
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 19 srp 2018, 11:49
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Interent kupovina - DHL

Post Postao/la josip767 »

Lourdin je napisao/la: 23 kol 2019, 18:42 Samo da napomenem da u 160kn ulazi i poštarina..
Dakle, vrijednost predmeta + poštarina moraju biti do 160kn..

Sent from my F8331 using Tapatalk
Total je 130 kuna.

Vrijednost robe nekih 85 kuna + 45 kn poštarina.

Iskreno ni sam ne znam kako im se to isplati slati DHL-om szbunjen
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Interent kupovina - DHL

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Meni je fascinantno da jednog kurira ima biti briga što je u paketu. Oke, kontam, ima ih biti briga ako je atomska ili bilo koja druga bomba ili slično, ali neka si nabave rentgene i pregledaju pošiljke ono, i ako sam ti rekao što je unutra i ako si nedobog otvorio i vidio što je unutra onda me prestani prcati "što je to" i "čemu služi" jer jedino moš dobit odgovor da se goniš.

Sad skroz offtopic, mene sad živo zanima koliko će mi carine ošinuti naši na paket koji mi dolazi iz Hong Konga, naime sudjelovao sam u KS kampanji za neke proklete tenisice koje su bile oko 69€ i "free shipping". Kao firma iz Španjolske, svi skupa smo kolektivno, nas osam milijardi backera, preskočili info u FAQ da je sav worldwide "free" shipping is Hong Konga. Oke, naš bed, ali ono, doslovno mi se ne da zajebavat s carinom uopće, tako da mi dođe da im kažem da si zadrže faking tenisice kad me kontaktiraju...
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Interent kupovina - DHL

Post Postao/la smurfORnot »

Mozes ocekivati PDV + jedno 45-50kn njihovih troskova + jedno 10 kn to sto su ti oni poslali doma na adresu da im dostavis koliko to kosta + ovo je vrhunac, placas u posti njima sve to, ali ne mozes platiti kesom, moras im platiti preko uplatnice ili cega vec sto ti naplate onda jos 5kn,lol...znaci oko 70tak kn ispadnu njihovi troskovi, koji nekad znaju biti veci nego PDV koji placas, ako je vrijednost paketa ajmo rec oko 200kn.

Naravno, mozda ti to sve prode i nitko te nista ne pita, lutrija...
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”