Tema za diplomski

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Tema za diplomski

Post Postao/la Butch »

Pozivam sve tabletop ratnike da pomognu @Eurydices s idejom za diplomski iz pedagogije.
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Tema za diplomski

Post Postao/la Butch »

Ima li uopce dovoljno clanaka za tako nesto?
Je li hobby uopce istrazen dovoljno?
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Tema za diplomski

Post Postao/la dendarii42 »

Ako radi originalno istraižvanje, i posebno ako je tema "opskurna" i nema dostupne literature za nju, ne treba joj puno građe za bibliografiju.
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Tema za diplomski

Post Postao/la Antomon »

Učenje kroz igru je predivna tema za tako nešto. Baš sam neki dan pričao sa poznanicom o tome, ona piše doktorski rad na tu temu.

Može pisati i o:

- važnost fizičkog druženja/interakcije u današnje doba virtualizacije i počasti "društvenih mreži", te o društvenim igrama kao obliku fizičkog druženja/interakcije
- o društevnim igrama kao obliku komunikacije neovisnog o dobnim, rasnim itd. granicama (ako svi znamo pravila društvene igre, možemo komunicirati kroz društvenu igru iako možda ne pričamo isti jezik, dolazimo iz različitih sredina itd.)
- ako se želi baviti psihološkim profiliranjem, može pisati o pojmovima kao što su "sore winner/loser", "alpha gamer" itd.
- društevnim igrama kao subkulturi
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Tema za diplomski

Post Postao/la smurfORnot »

Možda ce koristiti, ima podcast Psychology of videogames, ep 43 se bavi DnD-om i kako ga psiholozi koriste za rad s djecom itd...zanimljiva epka ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Stips
Eurydices
Reactions:
Postovi: 1
Pridružen/a: 05 vel 2019, 14:05
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 0

Re: Tema za diplomski

Post Postao/la Eurydices »

Hvala @Butch za otvaranje teme, i hvala ostalima na odgovorima i smjernicama i idejama.
Radi se o tome da mi područje koje odaberem određuje i mentora. Za slobodnovremenske aktivnosti su nam rekli da ove godine zaboravimo jer je profa na porodiljnom. Eventualno netko drugi može preuzeti ali ja ovo radim u zadnji čas i ne stignem kvalitetno istražiti literaturu da bih mogla točno odrediti temu, istraživanje i sve što ide uz to.
Ipak će mi onda ova tema ostati za neke buduće radove.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”