Fulanje pravila

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Fulanje pravila

Post Postao/la dado »

Sori, nisam znao kak da nazovem temu. :D

Danas sam gledao playthrough Stone Agea i primjetio sam najmanje 3 pravila koja su igrali krivo. Ok, desi se i meni da fulam pravilo, čak bi se moglo reći da mi je to trademark jer skoro uvijek kod prvog objašnjavanja pravila zaboravim bar 1. :oops: Nakon partije su svi popljuvali igru. Naravno, sve zamjerke koje su imali ne bi bile problem da su igrali prema pravilima.

Zanima me da li vam se ikad dogodilo da ste igrali igru, nije vam sjela ali ste kasnije skužili da ste igrali krivo i da je igra zapravo puno bolja nego što ste mislili?

Najfriškiji primjer za mene je Gingerbread House. Ja sam skužio da igrač na svome potezu može ispuniti samo 1 karticu ali zapravo može ispuniti onoliko kartica koliko želi dok god ima potrebne resurse za njih. To uvelike poboljšava igru jer se mogu složiti fini kombo-i pa se tako može ispuniti i do 4 kartice.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
sadistiko
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la sadistiko »

Joj, mi kad prvi put igramo i ne fulamo bar nešto nemamo zašto ponavljat igru drugi put ;-)
Dečki su se već s time pomirili :-)
A ja sam pod zadnje pristupio tako da im kažem, pročitajte vi koji put pa nećemo griješiti i evo već se zna desiti da Dam Dam uhvati pravila pa ipak kad dvojica prođemo pravila puno manje bude grešaka.
A to što zna biti na video tutorijalima je stvarno kriminal. Ajd, neki si daju truda pa dodaju one video komentare na youtube-u pa ako su i fulali odma znaš da se tip zeznuo, ali ima i onih koje boli ona stvar. Recimo Rahdoa više ni ne gledam, on kad usere usere pošteno, ili tipovi koji idu objašnjavat (a tu zna i Rahdo upast u tu kategoriju) igru koju prvi put igraju e to mi je bezveze.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
dado
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la Nuuq »

Ma Rodney ili Game boy geek.
Ja se trudim da ne fulam, ali fulim :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
sadistiko
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la miki0102 »

Ma svi fulamo. Pa npr. frend je godinama igrao Splendor tako da bonuse uzima sa žetonima i kupljenim kartama zajedno, a ne samo sa kupljenim kartama. :-) A ja sam npr. Hammer of Scots i Julius Caesar pravila za svaku pročitao barem 5 puta (5 stranica pravila ima svaka) i bar smo prva tri puta svaku od tih igara igrali krivo. Zamisli koliko krivo igramo kompliciranije igre. :-) U svemu tonme je draž da osjetiš kroz igru da nešto ne štima pa onda ponovo prođeš kroz pravila kako bi nedostatke ispravio. :-)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la sadistiko »

podpisujem, s time da je Rodney stvarno čudo od čovjeka, uvijek nasmijan (možda malo i previše) i pravila uvijek u što kraćem izdanju, svaka mu čast. Pratim ga od prvih uradaka dok je još stvarno radio kako je zamislio da zapravo preko videa igra s ljudima.
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la Deni »

nema igre koju sam prvi put igrao bez ijedne greske/krive interpretacije. sasvim normalno. zato uvijek pogledam how to play i nakon partije. tako se propusti najlakse skuze :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 2):
sadistikogrof
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la dlakar »

Ma često fulam ili imam dvojbi...ali nekad se čak i dobro pripremim. 😃
Najgore što sam napravio igri je bilo u Petrinji kod @sadistikoa. Izmasakrirao sam Dune. Ok kad fulaš koje pravilo, ali ja sam napravio toliko propusta da to nije imalo veze sa igrom koja treba bit. Drugo igranje me oduševilo....nažalost, prošlo je toliko vremena dok čekam treće igranje....pa me strah da će opet završit ko prvo. 😁
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
sadistiko
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Freakzoid
Reactions:
Postovi: 29
Pridružen/a: 30 pro 2018, 01:08
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 30 puta
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la Freakzoid »

Mene jako zivcira kad fulam pravila. Za novu igru se uvijek jako potrudim procitati sve sto se moze, pogledati how to play video, onda na bgg-u nac F.A.Q. sekciju, i malo prelistati forume da vidim jos par pitanja i sl. To sve napravim jer nekako uvijek ja ispadnem da moram objasnjavati pravila svojoj ekipi. I usprkos svega tog opet se povremeno nesto fula.
Nakon odigranih par partija pogledam koji gameplay video, i isprva se prepadnem da smo gomilu tog igrali krivo. Onda pogledam te situacije i shvatim koliko tog oni igraju krivo....
Zgadi mi se video :)

Ali realno je, uz puno odigranih igara, mijesaju ti se pravila.
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la mljeko »

Freakzoid je napisao/la: 27 sij 2019, 12:04 Ali realno je, uz puno odigranih igara, mijesaju ti se pravila.
To mi se počelo događati. Imam želju ponovno proći kroz sva pravila i eventualno si napraviti nekakav leksikon šalabahtera, ali to je puuuno posla.

Malo sam smanjio tempo učenja novih igara u zadnjih mjesec dana da stvari malo slegnu, ali evo opet me svrbi da pojačam tempo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post:
neoch
Avatar
neoch
Reactions:
Postovi: 86
Pridružen/a: 12 stu 2017, 16:28
Lokacija: Delnice
Ima zahvala: 107 puta
 pohvaljen: 144 puta
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la neoch »

mljeko je napisao/la: 27 sij 2019, 15:43
Freakzoid je napisao/la: 27 sij 2019, 12:04 Ali realno je, uz puno odigranih igara, mijesaju ti se pravila.
To mi se počelo događati. Imam želju ponovno proći kroz sva pravila i eventualno si napraviti nekakav leksikon šalabahtera, ali to je puuuno posla.

Malo sam smanjio tempo učenja novih igara u zadnjih mjesec dana da stvari malo slegnu, ali evo opet me svrbi da pojačam tempo.
Mi smo krenuli sa šalabahterima za svaki gejm. Doslovno podsjetnik na pravila koja uvijek moramo provjerit i koja bi najlakše mogli previdit. Nije neki problem zasad jer nemamo neki ogroman broj gejmova. Zasada :zvizdi
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”