Fulanje pravila

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Freakzoid
Reactions:
Postovi: 29
Pridružen/a: 30 pro 2018, 01:08
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 30 puta
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la Freakzoid »

mljeko je napisao/la: 27 sij 2019, 15:43
Freakzoid je napisao/la: 27 sij 2019, 12:04 Ali realno je, uz puno odigranih igara, mijesaju ti se pravila.
To mi se počelo događati. Imam želju ponovno proći kroz sva pravila i eventualno si napraviti nekakav leksikon šalabahtera, ali to je puuuno posla.

Malo sam smanjio tempo učenja novih igara u zadnjih mjesec dana da stvari malo slegnu, ali evo opet me svrbi da pojačam tempo.
Osobno, ja sam tip koji kad nauci novu igru, i svidi mi se, onda preferiram igrat nju nego opet novu. Tako da quality over quantity. Za mene.
Pogotovo kako u zadnjih par godina je tabletop scena ekplodirala, broj naslova koji izlazi godisnje nije normalan.
Radje si nadjem 3-4 naslova godisnje koje nadodam u kolekciju pa ih onda igram relativno dosta, nego skakat sa igre na igru. A u toj istoj godini se naravno odigraju i igre iz prijasnjih godina.
Pogotovo jer tezim kompleksnijim i duzim igrama, kao scythe, teraforming mars i sl. Jer sve igre, a pogotovo takve, moras odigrati dosta puta da shvatis svu kompleksnost i divotu koju pruzaju, i da ih mozes zaista cijeniti. Stvarno su mi smijesni ljudi koji odigraju nesto jednom ili dva puta, i onda pisu na bgg kako je igra ovakva ili onakva. A pogotovo recenzenti koji nakon jednog gameplaya objasnjava igru kao da ju je on dizajnirao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Freakzoid za post (ukupno 2):
SatarashStips
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1257
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3374 puta
 pohvaljen: 2001 put
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la dado »

I tako, danas sam saznao da smo svih 12 partija https://boardgamegeek.com/boardgame/245934/carpe-diem bodovali krivo. :facepalm
Naime, na kraju svake runde, svaki igrač stavlja svoj disk između 2 karte bodovanja i boduje ih.
Eh ali mi smo na kraju 2. runde bodovali i ove karte iz 1. runde, na kraju 3. runde bodovali i iz 1. i iz 2. itd.
To bodovanje mi je najbolja stvar u igri i sada ispada da cijelo vrijeme igramo krivo. :facepalm

Kad se sjetim partije https://boardgamegeek.com/boardgame/282414/pharaon na Olimposu u Osijeku i kakav sam masakr tamo napravio s pravilima počinjem sumnjati što još igramo krivo. Ticket to Ride? Wingspan? Five Tribes?! :shock:
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la DarkDefender »

Probas igrati po pravim pravilima, ako ne valja vratis svoja. :)

Mi smo dugo Istanbul igrali krivo. Igrali smo da se moras gibati samo pravocrtno. Dakle 1 ili 2 koraka, ali bez skretanja. I bilo nam je super. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
dado
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 226 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la Aliensb »

Ja uvijek i kažem da idem pogledati video nakon igranja da vidim da li smo sta krivo igrali, situacija je hrpa.

Nemesis smo igrali skoro na imposible tezini jer sam ja shvatio da svatko ima dva poteza i gotov krug.Imperiall settler koji mi je bio prva igra i ujedno i prva koju sam objasnjavao, ja i zna smo igrali da prvo svatko odigra sve sto ima (nekad i 10ak min krug) pa onda ovaj drugi i krece krug dva

Sad najsvjeziji primjer je Reavers of Midgard, naucio sam pravila, ali kako nisam zenu ulovio vise od mjesec dana da odigramo, prijatelj je mogao i odigramo mi, i sve je meni nesto cudno kako s akcijama ovog drugog kontriramo kad nema hrane, i onda skuzim kad netko ne moze odraditi akciju ne preskace tu akciju vec dobiva rest akciju s kojom ipak nesto dobije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post:
dado
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la realuka »

dado je napisao/la: 05 ruj 2023, 23:20 I tako, danas sam saznao da smo svih 12 partija https://boardgamegeek.com/boardgame/245934/carpe-diem bodovali krivo. :facepalm
Naime, na kraju svake runde, svaki igrač stavlja svoj disk između 2 karte bodovanja i boduje ih.
Eh ali mi smo na kraju 2. runde bodovali i ove karte iz 1. runde, na kraju 3. runde bodovali i iz 1. i iz 2. itd.
To bodovanje mi je najbolja stvar u igri i sada ispada da cijelo vrijeme igramo krivo. :facepalm

Kad se sjetim partije https://boardgamegeek.com/boardgame/282414/pharaon na Olimposu u Osijeku i kakav sam masakr tamo napravio s pravilima počinjem sumnjati što još igramo krivo. Ticket to Ride? Wingspan? Five Tribes?! :shock:
Meni bi bilo čudno da nešto ispravno igraš kolko igara ti prođe kroz kolekciju rofl rofl rofl
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 2):
DarkDefendersadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la sadistiko »

dado je napisao/la: 05 ruj 2023, 23:20 I tako, danas sam saznao da smo svih 12 partija https://boardgamegeek.com/boardgame/245934/carpe-diem bodovali krivo. :facepalm
Naime, na kraju svake runde, svaki igrač stavlja svoj disk između 2 karte bodovanja i boduje ih.
Eh ali mi smo na kraju 2. runde bodovali i ove karte iz 1. runde, na kraju 3. runde bodovali i iz 1. i iz 2. itd.
To bodovanje mi je najbolja stvar u igri i sada ispada da cijelo vrijeme igramo krivo. :facepalm

Kad se sjetim partije https://boardgamegeek.com/boardgame/282414/pharaon na Olimposu u Osijeku i kakav sam masakr tamo napravio s pravilima počinjem sumnjati što još igramo krivo. Ticket to Ride? Wingspan? Five Tribes?! :shock:
Pa nemoj mi sad Pharaon dirat, to sam ja pobijedio partiju :-)
Što se mene tiče dobro smo igrali :lol: :lol: :lol: :bleh
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
dado
slika
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 393
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 193 puta
 pohvaljen: 522 puta
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la mljeko »

Ali da, te situacije u kojima igra ispadne bolja kad fulaš pravila su zanimljive. Concordia mi je dobar primjer, volim je i po pravilima, ali mi je bilo bolje na početku kad smo igrali da se mijenjaju dva resursa, a ne tipa resursa.

Ono što ne volim je kad na Essenu naučim igru, kupim, onda doďem doma i ispadne da se igra drukčije. A ponekad su pravila tako loše napisana, jer sam naravno uzeo neku opskurnu igru koja ima dvije ocijene na bgg-u, da nije uopće jasno kako zapravo treba igrati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post:
dado
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la sadistiko »

tako sam i ja krivo naučio kad je žena objašnjavala GWT tamo 2016. kad sam bio. Bila je to ljubav na prvu, ali pravila su bila krivo objašnjena, čak smo prvi puta kad sam igrao doma igrali skroz krivo, ali ajde, pročitao sam pravila i onda mi je ipak bila logičnija.
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Fulanje pravila

Post Postao/la Mago de Umago »

Tako smo mi ko klinci igrali boće i bilo nam je super...sve dok nije došao tata od jednog od nas i objasnio pravila: ne smiješ ovo, ono, moraš ovako, lijevo, desno...i nije nam više bilo fora. :nee
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”