Escape room igre

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1540 puta
Kontakt:

Escape room igre

Post Postao/la Shich »

Ovih dana se u prodaji pojavila lokalizirana verzija igre Escape Room: The Game za 300kn.

Ono što je fascinantno je izdavač (24 sata d.o.o.), a prema opisu igre na webshopu, prijevod je vrlo vjerojatno loš.

https://www.vbz.hr/book/escape-room-drustvena-igra/

Btw koje escape room igre ste dosad igrali i kakve su vam?

Pitam zato što smo u procesu nabave takvih igara za igraonicu. :)
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Escape room igre

Post Postao/la ratnip »

Igra izgledanje vrlo dobro, veselimo se uzbuđenju slobodnih soba u našem domu na četiri mjesta i značajki pomoć.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1540 puta
Kontakt:

Re: Escape room igre

Post Postao/la Shich »

ratnip je napisao/la: 18 pro 2018, 13:50 Igra izgledanje vrlo dobro, veselimo se uzbuđenju slobodnih soba u našem domu na četiri mjesta i značajki pomoć.
Nadam se da su barem platili Googlu za prijevod. rofl
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post:
kockica
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Escape room igre

Post Postao/la joezg »

ratnip je napisao/la: 18 pro 2018, 13:50 Igra izgledanje vrlo dobro, veselimo se uzbuđenju slobodnih soba u našem domu na četiri mjesta i značajki pomoć.
Mene pak strašno veseli Chrono dekoder koji nam stalno upozorava sobe i koji nam pokazuje koliko smo vremena ostavili iza sebe. Ne znam, doduše, kako će se mojoj grupi svidjeti činjenica da ako netko padne, cijeli tim je izgubio. Vrijedi kupiti i probati pa ćemo znati!

Inače, prema slikama na stranici, moguće je da igra nije ni prevedena, što je dobro unatoč činjenici da je jezik mađarski kojeg malo tko na ovim prostorima razumije.
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Escape room igre

Post Postao/la joezg »

Ja sam igrao Unlock! i igra je ok. Neke "avanture" su super, a neke meh. Dobro je što se ništa ne uništava pa je igra pogodna za igraonicu.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1540 puta
Kontakt:

Re: Escape room igre

Post Postao/la Shich »

joezg je napisao/la: 21 pro 2018, 09:09
ratnip je napisao/la: 18 pro 2018, 13:50 Igra izgledanje vrlo dobro, veselimo se uzbuđenju slobodnih soba u našem domu na četiri mjesta i značajki pomoć.
Mene pak strašno veseli Chrono dekoder koji nam stalno upozorava sobe i koji nam pokazuje koliko smo vremena ostavili iza sebe. Ne znam, doduše, kako će se mojoj grupi svidjeti činjenica da ako netko padne, cijeli tim je izgubio. Vrijedi kupiti i probati pa ćemo znati!

Inače, prema slikama na stranici, moguće je da igra nije ni prevedena, što je dobro unatoč činjenici da je jezik mađarski kojeg malo tko na ovim prostorima razumije.
Kutija je na hrvatskom, pa pretpostavljam da su i pravila.
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Escape room igre

Post Postao/la ratnip »

joezg je napisao/la: 21 pro 2018, 09:15 Ja sam igrao Unlock! i igra je ok. Neke "avanture" su super, a neke meh. Dobro je što se ništa ne uništava pa je igra pogodna za igraonicu.
EXIT serija je puno bolja od Unlocka koji poprilično šara kvalitetom (Nautilus Traps obavezno zaobići u širokom luku). Jedino se treba malo potruditi da se ne unište komponente, što nije tako teško - žena i ja smo riješili sve do sada izdane kutije bez ikakvog uništavanja.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”