Thirsty Meeples

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Thirsty Meeples

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Sljedeći vikend idem za Oxford, poslovno... Jedno tjedan dana ću ostati i naravno, istražio sam ponudu knjižnica, CD-shopova, ali i board game trgovina i nemalo se oduševio kada sam otkrio da Oxford ima board game cafe zvan Thirsty Meeples

http://www.thirstymeeples.co.uk/

Naravno da ću svratiti tamo i škicnuti kako je sve organizirano i što sve nude. Sudeći po stranici, užasno su popularni, non stop puni i imaju zanimljiv sustav naplate: ako ostaješ samo igrati, plaćaš 7 funti po osobi za tri sata (ako nije gužva, smiješ ostati dulje, ako je gužva, plaćaš još tri sata...). Ako ostaješ igrati te piti i jesti, onda plaćaš 5 funti po osobi (plus naravno hranu i piće).

Imaju ogromnu ponudu igara za igranje, a i ogroman in store shop (kao i online). Jedva čekam vidjeti! :D Zagreb je daleko od takve organizacije pretpostavljam, većinom zbog uglavnom malog prostora i logistike i ostalog, ali svakako ću poslikati ako bude dopušteno (no imaju i bogatu galeriju online, kao i bogat meni :P).

Nažalost, neću se nuditi za donositi išta natrag u vidu narudžbi jer neću imati mjesta i ne da mi se tegliti sto vrećica po avionu. ;)

Jeste li već čuli za ovaj board game kafić?
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
sadistiko
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: Thirsty Meeples

Post Postao/la mljeko »

Sedam funti za tri sata :O
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Thirsty Meeples

Post Postao/la miki0102 »

mljeko je napisao/la: 30 kol 2018, 09:01 Sedam funti za tri sata :O
Dodaš još 7 i kupiš si igru za doma! :-)
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Thirsty Meeples

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Da, malo je skupo, doduše, na raspolaganju imaju jedno 2.500 naslova za kupiti u kafiću i ne znam koliko od toga je dostupno za igranje, ali Englezima vjerojatno nije to toliko skupo :) Ali sedam funti je jedino ako nećete ništa naručiti za jesti ili piti, inače je pet :D Od toga se vjerojatno direktno financira kupovanje igara (sami od sebe?) za igranje u kafiću ;)

Ugl, očito funkcionira jer stoji napomena da preporučaju rezerviranje stolova u popodnevnim satima s obzirom na gužve. Boom videl.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Thirsty Meeples

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Anyway, nažalost, nemam puno fotki unutrašnjosti jer ekipa nije baš bila oduševljena idejom, malo su mrko gledali. Prostor je dosta malen (osim ako nemaju podrum, što je vrlo moguće s obzirom da skoro svi njihovi pubovi, restorani i kafići imaju dodatan "seating area below"). Police vrve igrama i dosta ih je na prodaju, zapakirano, a imaju svoj stash za igru u prostoru. Mi smo bili negdje u kasno popodne i već se okupila dobra ekipa bila. Nismo ostajali dugo, jer smo imali malo vremena za razgledati Oxford, tako da smo bili samo 10ak minuta (pa stoga nismo ni platili ništa, hehe). Ugl, model naplate im je očito prihvaćen jer je gomila ljudi došla taman kada smo mi odlazili i uredno su keširali što je trebalo.

slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 3):
dadosadistikogrof
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Thirsty Meeples

Post Postao/la grof »

Zanimljiv koncept.
No cijenu bi trebalo skalirati na našu kupovnu moć, pa onda usporediti. No, ako me ne varaju neke brojke UK bi trebala imati 2,5x veću kupovnu moć od Hrvata, pa bi cifru od 7 funti (58 kn) trebalo podijeliti s 2,5 i dođeš na nekih prihvatljivih 23 kn
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Thirsty Meeples

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Slažem se, pogotovo ako se taj novac fakat i utroši u nabavku novih igara, opremu prostora i sl., što oni i rade. Ma daš ljudima da se igraju, jedu i piju i pare samo pljušte! :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Thirsty Meeples

Post Postao/la grof »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 18 ruj 2018, 12:40 Slažem se, pogotovo ako se taj novac fakat i utroši u nabavku novih igara, opremu prostora i sl., što oni i rade. Ma daš ljudima da se igraju, jedu i piju i pare samo pljušte! :)
Tako je. Kao što i mi u našem Meeplovom kutku novce trošimo na prostor, igre i režije. Da smo firma sigurno bi morali ići na skuplje ulaznice jer su davanja državi veća.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”