Tražim preporuku za nabavku Deck building igre

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
lenco
Reactions:
Postovi: 21
Pridružen/a: 27 lip 2016, 20:58
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 3 puta
Kontakt:

Tražim preporuku za nabavku Deck building igre

Post Postao/la lenco »

Haj imam Hero Realms, igrao LOTR deck building i Klank,
nabavio bih jednu Deck building igru pored Hero pa molim za preporuku i kratak opis , ups. i da je dobra i u dvoje :)
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Tražim preporuku za nabavku Deck building igre

Post Postao/la Deni »

ako ste za (semi)co-op legendary je super. meni je marvel najbolji, al ima i drugih fransiza.ugl, odabere se scenarij, mastermind, villians i heroji s kojima buildas svoj deck, a combanjem vise heroja i napada postajes jaci i soras sve oko sebe. igra nije ni malo lagana, dapace, znalo se dogodit da se izgubi u prvih pola sata igre...

osim toga, Mage Knight i Aeon's End cujem da su super, a vjerojatno ce ti ovdje ljudi preporuciti i Race for the galaxy...

ja jos imam blood bowl team mgmt, koji nije klasicni deck builder, vec pocetni tim ojacavas kroz par rundi dorektne sore, pardon, okrsaja na terenu :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
lenco
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Tražim preporuku za nabavku Deck building igre

Post Postao/la smurfORnot »

Pa.ni race ni mk nebi bas svrstao u tu kazegoriju. Mk ima elemente, ali nije bas naglasak na db-u, mnogo je tu vise stvari ispod haube na koje se vise oslanjas. I game.je stvarno heavy i ap prone, doslovce moras unaprijed isplanirat cijeli krug dobro debelo ako se ne zelis zeznuti. Po istoj logici mozes reci da je spirit island db.
Race je super, ali nema.buildanja decka, slazes tableau.

Meni jedan od drazih db-a za 2p je xenoshyft dreadmire. U dvoje traje taman kolko.treba , super art i fora castle.defense. malo je swingy, i moja preporuka je za ks verziju ako je ikako moguce. Iako da se naci i povoljnih 2nd hand retail pa je ok ukomponirat s prvim.dijelom ako zelis veci variety.

Nisi.naveo da li te zanimajumvise coop ili vs db-ovi?

A evo, trenutno je na ks-u thunderstone quest, poprilicno aolidan db sudeci po recenzijama, pa bavi oko;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
lenco
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Tražim preporuku za nabavku Deck building igre

Post Postao/la mado »

Jako je puno igara koje su čisti deck-builderi ili im je to značajan element. Ovdje imaš popis svih (sortiraj si ih po ranku): https://boardgamegeek.com/boardgamemech ... l-building

Obavezno isprobaj Dominion (imamo ga i u igraonici Meeple's Corner). Ta je igra čisti deck-building i svidi se skoro svima. Slična igra, ali malo tematskija i to s temom podzemlja i čudovišta je Thunderstone (Advanced verziju imamo u igraonici).
Zatim imaš svemirske deck-buildere Eminent Domain, Core Worlds, Star Realms. Sve su dobre u dvoje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
lenco
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Tražim preporuku za nabavku Deck building igre

Post Postao/la manijakk »

mage wars arena
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Tražim preporuku za nabavku Deck building igre

Post Postao/la luxor »

Ja sam trenutno ovisan o Star Realms.. igram ga cijeli dan na aplikaciji, a cura više ne želi igrati sa mnom uživo jer sam ju zadnji put prelagano dobio i misli kako sam se previše izvježbao kroz app, dok na app uglavnom gubim :D igra se na prvu čini tako jednostavna i luck heavy, međutim što ju više igraš i čitaš o njoj, kužiš koliko ima dubine zapravo... naravno sreća je i dalje tu, ali definitivno i puno dubine u isto vrijeme... ja sam kupio prvo Star Realms: Colony Wars - standalone ekspanziju i nisam pogriješio, mislim da je malo balansiranija od bazičnog Star Realmsa i ima nekih vrlo zanimljivih karata...

Nisam nikada igrao Hero Realms, ali dok sam tražio savjete, mnogi su jednako hvalili Hero kao i Star, tako da mislim ako ti se Hero sviđa, da će i Star vrlo vjerojatno.... a ako želiš nešto slično, a možda čak i mrvicu bolje, prouči Shards of Infinity, vrlo je slična Star Realmsu, ali ima još neka poboljšanja i vjerojatno ću ju i ja nabaviti kad-tad...

Star Realms mi je prva deck-building igra i totalno sam oduševljen "mehanizmom", tako da sam odmah proučio još dosta deckbuildera i na popisu su mi još:

DC Comics Deck-Building Game, Legendary: Marvel, Mystic Vale + Vale of the Wild ekspanzija, Paperback, Tyrants of the Underdark, Valley of the Kings, Dominion: Intrigue + Prosperity i/ili Seaside ekspanzija (ako ima netko iskustva sa navedenima, neka ih podijeli, bio bih zahvalan)
Recently played Games:
slika
lenco
Reactions:
Postovi: 21
Pridružen/a: 27 lip 2016, 20:58
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 3 puta
Kontakt:

Re: Tražim preporuku za nabavku Deck building igre

Post Postao/la lenco »

smurfORnot je napisao/la: 24 srp 2018, 07:53 Pa.ni race ni mk nebi bas svrstao u tu kazegoriju. Mk ima elemente, ali nije bas naglasak na db-u, mnogo je tu vise stvari ispod haube na koje se vise oslanjas. I game.je stvarno heavy i ap prone, doslovce moras unaprijed isplanirat cijeli krug dobro debelo ako se ne zelis zeznuti. Po istoj logici mozes reci da je spirit island db.
Race je super, ali nema.buildanja decka, slazes tableau.

Meni jedan od drazih db-a za 2p je xenoshyft dreadmire. U dvoje traje taman kolko.treba , super art i fora castle.defense. malo je swingy, i moja preporuka je za ks verziju ako je ikako moguce. Iako da se naci i povoljnih 2nd hand retail pa je ok ukomponirat s prvim.dijelom ako zelis veci variety.

Nisi.naveo da li te zanimajumvise coop ili vs db-ovi?

A evo, trenutno je na ks-u thunderstone quest, poprilicno aolidan db sudeci po recenzijama, pa bavi oko;)
Hvala cijeloj ekipi na odgovorima , ne tražim CO OP već DB
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Tražim preporuku za nabavku Deck building igre

Post Postao/la miljenko »

Potpitanje jedno, dali trazis igru s DB mehanikom za sto je najpoznatiji primjer bio Dominion ili trazis nesto gdje se prije igre konstruiranju deckovi pa tek onda krece igra, sto bi bilo npr magic the gathering??
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Tražim preporuku za nabavku Deck building igre

Post Postao/la smurfORnot »

[/quote]
Hvala cijeloj ekipi na odgovorima , ne tražim CO OP već DB
[/quote]

Thing is, neki DB su CO OP. Vjerojatno mješaš malo pojmove, ali pretpostavljam da te zanimaju onda iskljucivo igre gdje se boriš protiv suigrača, a ne surađuješ s njima zajedno towards common goal.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Tražim preporuku za nabavku Deck building igre

Post Postao/la kockica »

Mislim da se još može naći star realms colony wars na oglasima.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”