Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la luxor »

Dok veće igre čekaju u redu da se odigraju, a neke da se kupe, gledam malo kratke, zabavne filler igre jer smo na žalost često preumorni ili nemamo dovoljno vremena za neku veću i moždano zahtjevniju igru...

Svidio nam se Love Letter kojeg sam nabavio za takvu priliku, ali ste mi dali i dobru preporuku - Skull o kojoj sada razimšljam, no izbacili su mi se i još neki kandidati... pa me zanima koje ste još igrali i koje bi preporučili.

Razmatram još Biblios i najbliže sam da ga nabavim, ali bi rado imao i No Thanks! i možda Spyfall u kolekciji...

Tiny Epic Galaxies ili Defenders? Za Glaxies sam ovdje čitao kako je super za u dvoje pa mi je primamljivo i na listi je nabavke kada dođe opet na zalihu na Igraj.si

Star Realms? Tko zna nešto više o tome? Vidim ima dosta ekspanzija i zapravo je za dvoje, ali se može i u više, ako se proširi?!

Zapele mi je za oko i Diamant (Incan Gold), Sushi Go, For Sale, Fairy Tale, Celestia, Diamonds, Tides of Time, Rhino Hero, Coloretto, Dungeon Roll, Hanabi, Age of War, One Night Warewolf, Citadels... ima ih hrpa :sokiran szbunjen
Recently played Games:
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la sadistiko »

@mado ti je stručnjak za Star Realms
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la Deni »

koju god uzmes dosadit ce ti brzo. trebas ih barem 5,6 u kolekciji da ima smisla
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 3):
luxorKillaGordan
slika
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la luxor »

Deni je napisao/la: 21 svi 2018, 12:17 koju god uzmes dosadit ce ti brzo. trebas ih barem 5,6 u kolekciji da ima smisla
to i je neka intencija, da ih imam više pa po potrebi... ako već ne mogu igrati neku "pravu" igru, da imam veći izbor... kakav ti je Biblios? vidim da si ga igrao?
Recently played Games:
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la marge »

citadels definitivno jer je po meni najdugotrajniji filler, a podržava 2-8 igrača..
a onda s druge strane ide preporuka za codenames, stvarno zabavna igra za minimalno 4 igrača s tim da je meni čak i najbolje igrat dva protiv dva, velika prednost je da partija traje kratko..
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la luxor »

marge je napisao/la: 21 svi 2018, 12:37 citadels definitivno jer je po meni najdugotrajniji filler, a podržava 2-8 igrača..
a onda s druge strane ide preporuka za codenames, stvarno zabavna igra za minimalno 4 igrača s tim da je meni čak i najbolje igrat dva protiv dva, velika prednost je da partija traje kratko..
Koji Citadels, classic ili 2016 edition?
Imam Codenames: Duet, ali nije nam baš sjeo, možda bi bolje pictures... :roll:
Ovi su korisnici zahvalili autoru luxor za post:
Lavov
Recently played Games:
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la marge »

luxor je napisao/la: 21 svi 2018, 13:12 Koji Citadels, classic ili 2016 edition?
Imam Codenames: Duet, ali nije nam baš sjeo, možda bi bolje pictures... :roll:
codenames duet nije ni nama baš sjeo, dok original codenames igramo svaki put kad se skupi mješana ekipa..
citadels imamo stariju verziju onu malu kutiju u kojoj je već i ekspanzija (koja nije nužna) ubačena bila, a zgodna je ta mala veličina kutije pa smo ju nosili sa sobom okolo po svijetu kud god smo išli..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
luxor
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la Vukozec »

Moja top 3 fillera:

1. Sushi Go!
// Vrlo slično 7 Wonders: draftanje jedne karte iz ruke i prosljeđivanje ostalih igraču do sebe. Sa draftanim kartama slažete kombinacije koje donose što više bodova, no pritom morate paziti i što prosljeđujete protivnicima. U odnosu na 7 Wonders je još dodatno pojednostavljena, igra se sastoji samo od špila karata, tako da je maksimalno mobilna (dolazi u limenoj kutijici). Partija traje 15-20 min. Raspon godina 6-99.

2. Hey, That's My Fish:
// Mogući opis igre: kao pojednostavljeni šah za 2-4 igrača u kojem imate samo (ovisno o broju igrač) 2 do 4 kraljice na ploči sastavljenoj od šesterokuta. Za tako jednostavnu igru ima dovoljno strateškog mozganja kako blokirati i izolirati protivnike, a opet rijetko se čeka previše na potez. Ja imam španjolsku verziju u minjaturnoj kutijici, a igru lako nosite u vrećici ili nekom random spremniku (ili, kao ja, u kutiji drugog fillera). Cca 15min, 6-99g.

3. For Sale:
// Igra se sastoji od dva kruga: u 1. metodom kružne aukcije kupujete posjede (karte u vrijednosti 1 do 30), koje zatim u 2. krugu naslijepo nudite kako bi osvojili što unosnije čekove. U drugom krugu ima dosta sreće, no bitno je i praćenje karata koje su izašle. Prvi krug sa aukcijama je zabavniji, naročito situacije u kojima su igrači prisiljeni kupiti nešto što su preplatili. Igra se sastoji samo od špila karata i 84 novčića (koje možete zamijeniti bilo čim jer svaki je iste vrijednostI). 15-20 min, najbolje u 4, 5 ili 6 igrača (službeni raspon je 3-6).

Ostalo: Codenames (Pictures) je nešto između party igre i fillera. Zmači može proži i kao neobvezna party igra za veće društvo kad je naglasak na smijehu i zabavi, i kao filler za gamere koji vole da u igri ipak ima mozganja i taktiziranja. Svakako igra koju se isplati imati u kolekciji. Celestiu imam, nisam je još dovoljno isprobao, treba joj malo više mjesta i na dijelove treba malo više paziti nego kod ovih gore igara koje se lako igraju i u kafiću i sličnim mjestima, mislim da je ona već korak prema gateway igrama, naročito u obiteljskom okruženju. Rhino Hero je fora, ali nema tu baš puno igre u smislu taktiziranja i natjecanja, poanta i zabava je u spretnosti i mirnoj ruci (slažete tornjeve od karata). Battle Line je odličan filler za 2 igrača. Hanabi nije baš sjeo u nijednoj ekipi sa kojom sa je probao (ponajviše zbog antiklimatičnog kraja), zadržat ću je samo da je igram sa klincima. Love Letter je spomenut u uvodnom postu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
luxor
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la gogo666 »

par fillera koje mi igramo

Hanabi - ovo igramo svakih cca mjesec dana, al kad igramo onda odigramo bar 5 partija za redom
Super je igra, kooperativna je, ali alpha gameri tesko mogu doci do izrazaja jer neznaju potpuno stanje stvari na stolu.
Dobra je za non-gaming ekipu, jer formom podsjeca vise na klasicne kartaske igre nego na board igre
I stane u džep od jakne ili zensku torbicu. Apsolutn apreporuka, pogotovo jer u Mulleru kosta 40tak kn.

Coup - isto mala i prijenosna. Ova ne sjeda svima, vise je gejmerska i potrebno je da ekipi klikne da bi bilo zabavno. Dosta bolje je sa reformation ekspanzijom jer unosi takticki element timova, koji je nekako najcvrsci element za koji se netko moze uhvatiti u osmisljavanju taktike. Preporucam prvo probati free app na storeu, pa onda tek kupovati

od ovih party/fillera:

Codenames pictures - ovo je zakon, igra koja nam je zamijenila sve aliase/pictionary igre. Meni je puno bolja pictures nego obicna varijanta jer su slike univerzalne svima. Rijeci na engleskom, pa netko nezna neku rijec, pa nekom neka rijec ima drugacije znacenje... slike su cak i za djecu super

One Night Ultimate Werewolf - ova nam je zamijenila resistance Avalon. Savrsena party igra, bar nama i bar trenutno. Jedna partija traje ful kratko, al ova igra se ne igra jednu partiju, nego cijelo vecer. Na prvu non-gameri imaju averziju, al kad probaju svima se svidi.

Werewords - ovo smo u biti igrali sa ONUW kartama, posto postoji free app na google storeu. Kao dostupnija verzija werewolfa non-gamerima. Iako je i ONUW jako dostupan. Fora je, light igra, podsjeca na The Chameleon.

The Chameleon - ovo smo igrali improvizirajuci s komponentama drugih igara. Super je igra, mislim da zasluzuje biti popularnija. Ukratko, na stol se stavi nekoliko pojmova (rijeci, slika, sto god), igracima se podijele kartice koje im otkriju koji pojam sa stola je ciljani pojam, osim jednog igraca koji dobije praznu karticu (kameleon). U krug brzo (da kameleon nema vremena za pripremu) svi igraci kazu rijec koja asocira na ciljanu rijec, a kameleon posto nezna pojam proba blefirati. Ako ga ne otkriju, pobijedio je.
Super je igra, nekakav spoj codenamesa/dixita i igara blefiranja
Mi smo igrali tako da su pojmovi bili slike iz Codenames pictures (moze i dixit) a "kodovi" su bile ticket to ride karte (kameleon je bila joker karta)
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post:
luxor
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”