Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
ireth
Reactions:
Postovi: 36
Pridružen/a: 25 lis 2018, 17:42
Ima zahvala: 31 put
 pohvaljen: 19 puta
Kontakt:

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la ireth »

fungus
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la Vukozec »

Top 10 igara za pauzu za ručak

U takvom okruženju je poželjno je da su vam ruke što slobodnije, dakle sve kartaške igre u startu imaju hendikep. Također je poželjno da zauzimaju što manje mjesta na stolu. Pa sa tim u vidu evo mojih top 10.

10. Love Letter // Premda kartaška igra, morao sam je staviti jer je prekompaktna i prebrza da je se izostavi, a ni karte se ne moraju toliko držati kad su samo 1 ili 2 u posjedu. Ipak 10. mjesto jer joj je minus i što je malo pre-gamerska za non-gamere koji nisu navikle na karte likova sa različitim powerima i slično pa su mi često rekli da im je igra "prekomplicirana" (da, znam :D ).
9. 6 nimmt! // Još jedna kartaška, no mjesto zaslužuje jer je svi dobro prihvaćaju i jedna je od bolji solucija za veći broj ljudi.
8. FUSE // Igra koja traje 10 min i ni minute više. Naravno, gameplay je intezivan tako da ne možete raditi ništa drugo dok igrate igru (a i ako što ima na stolu obnorit ćete), no da se ugurati u 10 minuta na početku ili na kraju lanč-pauze (doduše zarazna je pa ćete uvijek htjeti još).
7. Dobble // Slično kao i FUSE, još brža, još kaotičnija, a prednost je što je u 10 sekundi objasnite doslovno bilo kome. Minus, brzo dosadi ako nisu sve jednako kompetitivno raspoloženi.
6. Age of War // Idealna igra za lanč-pauzu. 16 karata-teritorija na stolu i kockice koje kruže od igrača do igrač u kutijici i slično, dovoljno pauze među igračima da u miru paraleno sa igranjem ručate ili pijete kavu. Ipak ne toliko zanimljiva igra za bolji plasman.
5. Timeline // Trivija koja će biti zanimljiva svima, ruke slobodne, minimalno mjesta. Minus je što brzo prolazite deck pa počnete pamtiti karte.
4. Qwixx // Zarolaj kockice, stavi x na papir, šalji dalje. Minimum prostora potreban (može i bilo koji sličan roll&write)
3. Codenames (Pictures) // Igrači mog drop in i out iz tima (ako vas je više od 2 u timu), netko može slobodno ustati od stola ili se netko može naknadno priključiti. Downtime među potezima se manje osjeti. Minus: malo veća za nositi, rotiranje codemastera.
2. Hey, that's my fish // Najstrateškija igra koja paše ovom okruženju. Minus, početni setup.
1. No Thanks // Prednost ispred For sale jer su vam ruke skoro cijelo vrijeme slobodne.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
dado
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la grof »

Umjesto Qwixxa onda bolje Pretty Clever (ganz schon clever)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la Vukozec »

Nisam još probao, pa ne znam koliko je kompliciran (čini se kompliciraniji od Qwixxa). Siguran sam da će se meni svidjeti, no za društvo na lanč-pauzi su obično bolji što jednostavniji koncepti. Sve ove gore igre se mogu objasniti u 1 minuti (a nisu brainless).
slika
Raein
Reactions:
Postovi: 9
Pridružen/a: 09 kol 2019, 17:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 9 puta
Kontakt:

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la Raein »

A šta kažete na The Mind? Mislim da ne može jednostavnije..Razmišljam to uzeti kao filler, ali nitko ne priča o njoj. Možda je prelight čak i za filler :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Raein za post:
dado
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la grof »

Vukozec je napisao/la: 12 ruj 2019, 15:25 Nisam još probao, pa ne znam koliko je kompliciran (čini se kompliciraniji od Qwixxa). Siguran sam da će se meni svidjeti, no za društvo na lanč-pauzi su obično bolji što jednostavniji koncepti. Sve ove gore igre se mogu objasniti u 1 minuti (a nisu brainless).
Da, Clever je malo kompliciraniji.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la Satarash »

Ovaj tjedan sam uspio navući troje ljudi na "Ganz schon clever" i to u toj mjeri da su na kraju svi troje pohitali u Muller i kupili si navedenu igru.

:hepihepi
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la kockica »

Netko je imao korona party :zvizdi
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
miljenko
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”