Lords of Waterdeep slucaj

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la gogo666 »

Hjao,

Sad se meni namece osjecaj krivnje sto zelim za svoje posteno zarađene novce dobiti pravu stvar.

Par pojasnjenja:
- ta boja je jako razlicita. Ja uvijek igram s crvenim figurama u svim igrama, tako da mi je lako vidjet da tu nema crvene nego bordo. A i na kartama su nacrtane kocke u bojama i lako je vidjet mismatch. A i sjecanje na stare mi je staro 2 tjedna, jer sam vratio prijatelju njegov primjerak kad sam narucio ovaj

- nisam mislio da me vi pokusavate varat, jer to nema logike nit se slaze sa vasom reputacijom

- wizardsi su mi rekli da ako sam u usa, posaljem im igru o njihovom trosku. Ako sam international, jebiga, kostat ce shipping al ce kao ubacit u kutiju nesto da mi nadoknade to. Znaci shipping mog primjerka u usa + carina novog u hrvatsku + zajebancija > cijena nove igre

- ja nis vama ne zamjeram, al se slazem s tu nekim misljenjem da je trebalo odmah uletit sa zamjenom (pogotovo zbog natucene kutije, jer to nije u domeni wizardsa). Mislim trebalo, to bi bila customer care izvrsnost i urbana legenda o kvaliteti usluge bi rasla.

- nisam klinac ni cigan, tak da mi se takodjer neda imat ovu pricu u zivotu

- u mailovima nisam koristio imperativ jer je ipak grupna narudzba, popust, pa sam se nadao frendli rjesenju. Iskreno, malo mi je neugodno zbog sad eskalirane situacije na forumu.

- sve jedno namjeravam narucit ekspanziju (jos mi se niste dovoljno zamjerili :) ), jer zena hoce undermountain (prijateljev primjerak ju je imao). A kad zena hoce, nema izbora

Ja cu poslat broj telefona na mail, pa vi vidite.

Ja sve svoje igre mazim, sleevam i pazim, pa me ovo bode u oci. Kad jednog dana prodajem igru, ona fakat bude mint.
Ne zelim ispast điber/cigan, ne zelim nis iskamcit ekstra.
Opet se opravdavam, jebiga
slika
thezmaj
Reactions:
Postovi: 29
Pridružen/a: 12 vel 2017, 15:17
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la thezmaj »

Ali molim te ne ispadaj ni primitivac, sa opetovanim vrijeđanjem roma/cigana...
Svi mi imamo svoje poremecaje, ja isto vidim svaki detalj, i na kraju se svede o tome da li je nešto krivo sa tvojom igrom ili ne,ako je onda to rješavas sa trgovinom koja je to prodala, ne sa proizvodjacem. Ako na mail prozvodjac kaze da su komponente slabije kvalitete, onda stvarno ne vidim zasto prodavac ti ne bi dao novu igru, a on rijesio ostatak sa wizardsima ili kime već.
Ovi su korisnici zahvalili autoru thezmaj za post:
kockica
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la gogo666 »

Nisam pisao nis protiv roma.
To je zagrebacki sleng, ispricavam se ako sam nekog uvrijedio, al sam mislio da nitko nece razumjet ako napisem đilbez :)
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la dendarii42 »

:ljubav đilbez :ljubav mi je od sad riječ dana.
nisam očekivao da će me ovaj forum natjerat da pabirčim po rječniku
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la dendarii42 »

pa ovoga nema u rječniku ni na internetovima :o :o :shock:
zahtjevam objašnjenje i etimologiju sbatine
znam da sam offtopic al rekao bih da bi ovom topicu dobro došlo malo off. tenzije su porasle pa ajmo se educirat.
slika
Avatar
Mimi
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 10 pro 2016, 21:38
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 39 puta

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la Mimi »

thezmaj je napisao/la: 28 tra 2018, 09:56 Ali molim te ne ispadaj ni primitivac, sa opetovanim vrijeđanjem roma/cigana...
Svi mi imamo svoje poremecaje, ja isto vidim svaki detalj, i na kraju se svede o tome da li je nešto krivo sa tvojom igrom ili ne,ako je onda to rješavas sa trgovinom koja je to prodala, ne sa proizvodjacem. Ako na mail prozvodjac kaze da su komponente slabije kvalitete, onda stvarno ne vidim zasto prodavac ti ne bi dao novu igru, a on rijesio ostatak sa wizardsima ili kime već.


Ovo je takva notorna glupost koja se vrti ovdje 4 stranice, i jednostavno nije istina.

Ako trgovina naručuje od jednog distributera mozemo mi otvoriti svih 20 kopija igre narucenog od tog distributera. sve ce biti iste ili s razmakom kvalitete do određenoga postotka.

Mi ovdje pričamo o SEALED proizvodu, dali itko zna što to znači? Govori se ko da je čovjek otvorio igru, stavio fake i prodo ju, za povratak bi vrijedilo ako je roba unsealed, npr kupis tenisice, majcu aka roba koju odma možeš procjeniti pri kupnji kvalitetu koju je trgovac koji je ujedno distributer te robe za RH dužan ispoštovati. Sealed proizvod trgovina nije dužna ispoštovati kvalitetu niti vraćati, nego distributer/proizvođać za to područje, ali opet ako svih 20 kopija ima razmak kvalitete određen postotak nemožeš očekivati mint ko prvi print igre

Također ljudi ne shvaćaju što znači rezanje troškova, očekivali su da prvi print koji je mint bude isti kao posljednji print igre koja se masno prodaje još i danas, naravno da će rezat kvalitetu i uštediti novca, aka više da zarade. i to je dns u boardgaming svijetu normalno, promjene tvornicu, printarnicu itd. , koliko igara različiti distributeri printaju i različite su kvalitete
thezmaj
Reactions:
Postovi: 29
Pridružen/a: 12 vel 2017, 15:17
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la thezmaj »

Moj zadnji komentar na ovu temu.
Bilo nesto sealed ili ne (recimo mobiteli, ili nesto drugo, sto je isto u zasticenim pakiranjima i ne mozes ih otvoriti prije kupnje),u slucaju nedostatka,kvara ili bilo cega, kupac svoj problem rjesava sa trgovcem,jer je on to kupio od njega, a ne sa distributerom ili prozvodjacem. To lijepo i jasno pise u zakonu o pravima potrosaca, naravno,da vecina prodavaca,( pricam opcenito,ne o igraj.si) to ne zeli priznati i pokusava izbjeci,ali to je drugi par rukava. Ako osoba A kupi nesto od osobe B, ona ima odnos samo i iskljucivo sa njom, i ne zanima je nitko drugi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru thezmaj za post:
ChMarin
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la smurfORnot »

Odes u Tomica,kupis bmw...vidis ne sljaka nes s motorom, Tomic kaze...mene se to ne tice, rjesavaj to s Njemcima rofl ...aber Ich sprache kaine Deutsch or Englisch...nije moj problem druze :zvizdi

Cisto primjer, kupio salomonke iz njemacke, raspale se nakon 2 tjedna. Lijepo poslikao tenisice i poslao u ducan mail...tjedan dana nakon toga stigle mi nove iz ducana na adresu.

Nakon godinu dana drugi par sto sam kupio od njih se nes raspalo. Opet lijepo poslikao i poslao. Sad su rekli da im posaljem tenisice radi nekih ispitivanja. Poslao tenisice i dobio opet nove..oni su izmedu salomona i ducana interno rjesavali, ja veze nisam imao s ikim osim ducanom u kojem sam kupio. :thumbs
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la gogo666 »

Nadam se da necu pokrenut novu lavinu komentara, al cisto iz dokumentarostickih razloga stavljam.
Konacno sam otisao do frenda i uslikao ovu losu fotku, al dovoljno dobru za ovu namjenu.

U svim figuricama i kockicama, osim crne, postoji velika razlika u zivo.
Ljubicaste su naj slicnije, ostale dosta razlicite.
Na fotki se ne kuzi osim za ove u prednjem planu.
Naj drasticnije su "bijela" kockica i "crveni" meeple :)

slika

Lijevo stara verzija, desno nova

Nadam se da je sad jasnija reakcija pri otvaranju kutije - trljanje ociju i razmisljanje jel osim dijoptrije odlazi i raspoznavanje boja po stare dane :)

Dva extra meepla (governer i onaj drugi) su zacuđujuce isti
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la Deni »

predlazem osim mogucnosti likea posta da se doda i facepalm
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
Killa
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”