Lords of Waterdeep slucaj

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la joezg »

Bojan1983 je napisao/la: 27 tra 2018, 12:19 dijelovi ovog topica bi na trenutak mogli izgledat kao da igraj.si nabavlja igre iz sumnjivih izvora.

Kolko ja znam igra je ili original ili nije, distributeri (kao igraj.si) nabavljaju igre i ne mogu na nikakav nacin utjecat na kvalitetu printa ili komponenti. Ako postoji bilokakav nedostatak u novom printu igre, svejedno je otkuda si je narucio.

Za svoju grupu gejmera i sebe sam kupio sigurno preko 100 igara preko zupija (igraj.si) i samo jednom smo imali mali problem (roll for the galaxy) gdje je falio 1 tile - poslao mail publisheru, kroz par dana je dzabe stigo zamjenski + promo tile + isprika, i taj problem nije imao veze sa zupijem

Ako sam u krivu, ispravite me, u meduvremenu svima preporucam igraj.si
Disclaimer:
Ne želim osporiti kvalitetu dosadašnje usluge od strane igraj.si, s kojima imam samo dobra iskustva.

Ovdje ne govorimo o igraj.si kao distributeru (što najvjerojatnije i nije) nego kao o retaileru.

Igraj.si, sigurno može vratiti neispravnu kopiju svom distributeru (u davnim danima sam vratio igre Land of Magicu i Muelleru jer su falili dijelovi i oni su ih uzeli bez puno pitanja), ali je isto tako praktičnije, u slučaju online kupnje, da se manji nedostaci otklone u direktnom kontaktu s izdavačem jer oni uvijek imaju rezervnih dijelova a igru nije potrebno slati natrag retaileru.

Ako je samo problem u kvaliteti, to će se vjerojatno lako riješiti.

Zanimljiviji je slučaj, ako se radi o krivotvorini, o problemu koji je dosta uzburkao BG svijet (https://icv2.com/articles/news/view/392 ... terfeiting).

Teoretski je moguće (iako ne vjerujem) da igraj.si nabavlja od neovlaštenog / sumnjivog distributera i da prodana verzija igre nije original nego krivotvorina. Igraj.si, u tom hipotetskom slučaju, može biti svjestan ili nesvjestan činjenice da prodaje krivotvorinu.

Uz pomoć izdavača i igraj.si, mislim da se ipak može ustvrditi da li je igra krivotvorena. Vjerujem da to nije slučaj, jer bi bilo logično da igraj.si uzima igre od nekog renomiranog distributera (s obzirom na pojavljivanje nordijskih verzija igara možda od Bergsala Enigme?).

Ono što je u ovoj priči o krivotvorenju pomalo strašno je Amazon. Navodno svi proizvodi prodavača koji su u programu "Fulfilled by Amazon" idu u jedno skladište i miješaju se međusobno. Znači ako kupite igru od nekog retailera, nazovimo ga Good Board Game Retailer, preko Amazona, ne znači da ćete i dobiti igru koju je GBGR poslao Amazonu, nego možete dobiti igru od bilo koga drugog tko tu igru prodaje preko Amazona, recimo od Evil Board Game Retailer koji Amazonu šalje krivotvorene kopije. Dakle, ako kupujete preko Amazona pa čak i od renomiranog prodavača, možete dobiti krivotvorenu kopiju. Ne znam kako se dalje odvija ova priča, ali valjda će ANA, GAMA i ostali pronaći zajednički jezik s Amazonom da se ovaj problem suzbije, a do tada oprez. Možda bolje da ne uzimate preko Amazona ili da ne uzimate proizvode koji su "fulfilled by Amazon", nego samo od renomiranih prodavača koji direktno šalju svoje proizvode.
Ovi su korisnici zahvalili autoru joezg za post:
kockica
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la dlakar »

Možda sam se ja u jednom postu krivo izrazio o pravima potrošača i praksi istoga. Odmah sam naveo primjere vezane uz lordove i izrazio mišljenje kako ne vjerujem da je fejk već da je print igre loš. Stvar je izdavača hoće li ti izaći u susret. Za zupija i igraj.si čujem samo riječi hvale i vjerujem kako će se ovaj slučaj riješiti na obostrano zadovoljstvo.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la gogo666 »

Ma znam ja da nema sanse da bi igraj.si isla prodavat fejk igru. Pucali bi si u nogu. I to jos na udrugu zagrizenih gejmera.
Napisao sam ja u mailu njemu da ne mislim da su mi oni prodali fejk, al tko zna sto je moguce u ostatku distribucijskog kanala.

Fejkova ima da ne vjerujes. Npr ticket to ride, vidio sam na Bgg slucajeva gdje je dokazano preko serijskog broja da je fejk, al sama igra je bliza originalu nego dva printa Lords of Waterdeep :)
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la gogo666 »

ono sto je olakotna okolnost u svijetu board igara je sto se radi o manjim iznosima, od parsto kuna.

Moj drugi hobi, gitare, je vec zaheban, kad je gitara od 500 do par tisuca eura zapravo fejk.
slika
thezmaj
Reactions:
Postovi: 29
Pridružen/a: 12 vel 2017, 15:17
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la thezmaj »

I ja sa igraj.si imam odlična iskustva, ali ovo nije korektno, igru si kupio od njih, komponente imaju manjkavosti, igru vraćaš njima, oni ti daju novac ili novu igru, ti sa proizvodjacem nemaš apsolutno ništa, svi koji kazu drugacije, nek procitaju zakon o zastiti kupaca ( naravno,tu dolazimo do problema online kupovine i ganjanja i tuzenja sa trgovinama u inozemstvu).
Ja sam imao slican problem sa warhammer underworlds,ekspanzijom sa orcima , jedan dio karata je bio lose odrezan, odnjeo sam u cartamagicu i dobio nove ( sve pohvale:)))))
Ovi su korisnici zahvalili autoru thezmaj za post:
kockica
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la gogo666 »

a eto.
sad im je prilika da se iskazu.
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la Shich »

Po meni je to problem koji treba riješiti proizvođač. Prodavač može zamjeniti igru ili vratiti natrag novac, ali nema nikakve garancije da je ostatak igara na lageru identičan. To može garantirati samo proizvođač kad šalje specifične komponente. A proizvođač je taj koji je zeznuo stvar od početka.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post:
grof
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la kockica »

Da, ali to se kupca ne tice
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la dlakar »

Najbezbolnije je da proizvođač pošalje zamjenske komponente. Funkcionalna igra je kod tebe cijelo vrijeme dok čekaš pošiljku a višak škart robe ostane u tvom vlasništvu( ja bih to znao iskoristit ) :) . Svi sretni i zadovoljni. Nikoga ništa ne košta a svega je potrebno napisati dva maila proizvođaču.
Naravno, ako pristanu poslati besplatno zamjenu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
Shich
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
igraj.si
Reactions:
Postovi: 233
Pridružen/a: 30 ožu 2016, 11:27
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 94 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep slucaj

Post Postao/la igraj.si »

Koja Santa Barbara....ili je Dinastija, vjerovanto Esmeralda :)


1.) SVE igre se kupuju od distributera, i igre od Wizards of the Coast, NIJEDNA kutija nikad kupljena izvan official kanala NIKAD

2.) Oko 2% SVIH board gamova ima grešku u stilu, fali koji komad, nešto je misprinted, miscut, boja nije prave, ect, i zbog toga imaju SVI publisheri custommer support, i to FUNKCIONIRA. Evo vam recimo reddit post na tu temu, da imate uvid kolko ima toga, https://www.reddit.com/r/boardgames/com ... ard_games/

3.) Dobio mail od kupca i odmah odgovorio i molio kupca da se kontaktira wizards of the Coast custommer support i če mu slat ako je bilo koja komponenta off. Wizards of the Coast imaju kalitetan customer support (nije to neka garažna firma govorimo o Hasbro, koji je vlastnik WOTC) i PRAVO je da se uvjek kontaktira publishera, zbog čega? Jer je ON pravio igru i jedino ONI imaju extra komponente za slanje. Ja osobno sam več par puta služio različite customer supporte za svoje igre koje sam otvorio ako je nešto falilo ili bilo neispravno, i UVJEK mi je bilo slano, ne znam zbog čega forum topic drama???

3.) Wizards of the cost slao molbu da se jim šalje kopija igre u USA, jer je kupac napisao da su boje figura i tekstura karata JAKO drugčije nego u kopiji od kolege (bez da bi direktno usporedio, nego po sečanju), ali da ostale komponente izgledaju "legit" i zbog toga su sad otvorili čak COUNTERFIT CLAIM i traže komplet kutiju da vide dal je stvarno counterfit kopija.......WTF. Wizards of the Coast su spremni slat kupcu NOVU kopiju, sealed, ali trebaju dobit i kopiju koja je sad tretirana ko potencialno piratska (WTF ponovno), i spremni su platit troškove slanja igre u USA. Znači RJEŠILI SU PROBLEM KUPCU, samo mora slat i tražit plačenje troškova slanja. Zar ne bi bilo lakše molit da želiš samo da ti šalju par stvari, koje su kvalitetno neprihvatljive, (jer si provjerio i igra je bila kupljena preko official dustributera)? Ne bi trebalo ništa slat u USA, i gubit vreme, samo bi ti oni slali. Ali dal uopče sigurno znaš dal ti trebaju bilo šta slat, jer nemaš ekspanziju, od koje očekuješ da če bit 100% indent u boji i osječaju ko original??? I recimo za resource tokene (koji su samo u base igri), dal je važno dal su recimo 3,2456% manje bjeli nego od kopije pre par godine od kolega??? Šta to utjeca na igru???

4.) Ako ja dam novu kopiju iz lagera, če vjerovanto bit ista ili jako slična kopiji koju si primio jer su bile naručene u isto vrjeme, znači isti print run, jako sumnjam da je šta drugčije, inače bi več dao to rješenje.

5.) Ja imam u svojoj kolekciji Lords of waterdeep i ekspanziju, uzeo sam si 15 minuta proša kroz sve, tek sad vidim da su meeples malo drugčiji u ekspanziji, nikad od sad primjetio niti nije niko s kim sam igrao primjetio, razlika je jako mala, nebitna, isto karte, boja je ista ali kad jih uzmeš u ruke i erotički jih glancaš par sekundi osječaš da su jedne malo više mat nego druge, isto u igrama niko do sad nikad nije primjetio koja karta je iz ekspanzije a koja iz base game. Deblina karata se sigurno promjenila od prvih štampi, jer sam imao odmah igru kad je izašla i prodao jer mi dojadila, ali kad je izašla ekspanzija opet kupio base game + ekspanziju i primjetio da su karte inače kvalitetne ali malo manje debele ko u ediciji koju sam imao pre, isto tako sma to primjetio i za ekspaziju, tanji karton neko u igri koju sam prodao. Ako želiš mogu ti iz SVOG base gama zamjenit sve komponente, ako ti budu bolje, tak da možemo se dobit u ZG, možemo i zajedno otvorit sealed ekspanziju pa i tu ti mogu iz svoje kopije dat bilo šta da bude što više slično, pa da probamo nekak složit base + ekspanziju koja če bit maksimalno indent, ali se bojim da 100% indent base game + ekspanzija možda neče bit ni moguče složit, ali možeš mi kanbilizirat moje komponente kako god poželiš i zamjenimo za tvoje

6.) Ako se igra štampa 20 puta u razmaku 6 godina, što je slučaj kot Waterdeep , dal stvarno mislite da če boja svega uvjek bit 100% ista?????? Nije to Magic the Gathering, gde se štampa u NAJBOLJIM štampana na svjetu i gde se karte jako skupo plate. I boje kod cubes, nemoguče da se štampa 20 puta i da bude boja uvjek 100% indent, ne radi se to u laboratorijama. Ali ako je stvarno neprihvatljivo, za to postoji cusotmer support koji rješi SVE ovakve probleme.

7.) Kako se prave igre u Kini https://www.youtube.com/watch?v=vjP-OVau-RA&t=174s Nije vam to Intel ili Mercedes tvornica, gde se sve radi u milimetar, ja bi volio da tako bude ali NIJE.

8.) Counterfit kopije postoje, i da bude jasno ima toga sve više, u biti puno, neke igre su več prešle 20%, ali to čete dobit na amazonu, ebayu ili alibabi, toga nema u disti kanalu i nema u trgovinama koje se tim ozbilno bave, neču prihvatit da se o meni govori ko o osobi koja prodaje piratsku robu, jer to stvarno nije fer

9.) Unatoč svemu sam slao mail distributeru, dal postoji bilo kakva šansa da prime robu koja nije slana direktno iz Hasbro (sam siguran da ne), ali još čekam odgovor

10.) Šalji mi svoj telefon na mail da te sutra nazovem, jer želim ovo završit što pre

11.) Što je najvrednija stvar u životu???
.
.
.
.
.
Vreme, umjesto da bi igrali igre, smo sad svi zajedno, koji kucamo u ovom topicu potrošili za par scenarija Gloomhavena vremena
Ovi su korisnici zahvalili autoru igraj.si za post (ukupno 11):
dlakarblacxShichsadistikokockicaBojan1983Stipsgrofdgalesic2000joezg i još jedan korisnik
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”