Dilema oko poklona!

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Dilema oko poklona!

Post Postao/la gErMAligni »

Drage boardgame iskusnjare, imam jedan slatki problem.
Naime nemam trenutno novaca u životu, a zakačih se relativno nedavno za boardgameove. (10mj) Tako da nemam puno iskustva sa igrama.

Ali dolazi mi rođendan!!! (2mj)


Pošto nemamo novaca, imam pravo odabrati jednu igru za rođendan! KOJU!?

E sad ovako... Imam favorite! Ali prije njih, postavio bih parametre koji mi/nama odgovaraju.

- Ne volimo igre sa puno admina (Zombiecide BP prodah iz istog razloga)
- Ne volimo igre koje predugo traju. (duže od 1.5h, ali realnih 1.5h, ne što piše na kutiji)
- Volimo igre koje nisu čisti euro. Dakle bez AP problema. Kockice su +!!! :)
- Igre koje su za više igrača, ali odlične i u dva igrača pošto igramo žena i ja najčešće.


E sad ovo je moja dosadašnja lista :)

Champions Of Midgard
Ova igra mi se čini super zabavno! Ima kockice, tema nam je super. Ide dobro u dva i više. Ima hrpa različitih kockica. Ima take thata, ali ne previše. No minus je što imam Raiders Of The North Sea koji je ista tema. Dali su dovoljno različite za uzet obje?

Dead Of Winter
Htio bih neku igru sa skrivenim identitetom, htio sam The Thing (Outpost31) no nemogu je nigdje naći u EU (ako itko zna MOLIM VAS nek mi javi pošto sam veliki fan Carpentera).
Dead Of Winter mi izgleda dosta ok jer volim tjeskobnu temu, zombije i stil mi je dosta dobar. Velika raznolikost u likovima i crossroadima, ali opet mi se čini da može postat repetitivno, jesam u pravu? Sviđa mi se što je semi co-op bez alpha playera što bi se moglo jako doro uklopiti u moju care bear skupinu (od kojih ja jedini nisam care bear) :D
*BSG je PREDUGAČAK!!!! Iako smo žena i ja fanovi serije :)

Azul
Drafting! Žena i ja obožavamo 7 wonders duel! Zapravo ja obožavam, to mi je mislim najdraža igra! :) Obožavam draftanje! :D Iako žena više voli Tiny Epic Galaxies :D Koliko je ova igra zapravo dobra? Koliko je Hype?

Terraforming Mars
Čujem samo odlične stvari za ovu igru. No nema kockica, draf me jako privlači, a žena mi je dva puta pročitala trilogiju crveni mars i tema će joj biti hit. No opet, dug gameplay nam je veliki turn off. Koliko je velik replay? Dali je to stvarno igra koja će se igrati mjesecima i onda zaboraviti na neko vrijeme i kasniej opet bit nešto što ćemo radno izvaditi?

Battle For Rokugan
Ova igra mi izgleda fenomenalno! Boardcontrol sa asimetričnim moćima i blefiranjem! Točno ono što ja volim!!! I to još u dosta kratkom vremenu!! :) ALi problem je što je igra za više ljudi i dosta je natjecateljska. Nažalost kad ne igramo sami igramo često sa care bear playerima i mislim da će ljudi zamračit :D Cosmic Encounters je stvorio par incidenata iako sam ja izuzetno uživao u igranju! (sad sjedi tužno na polici) :(
(Game Of Thrones edicija)

Na užem izboru su još bili Mansions Of Madness (ali nemamo tablet i malo mi se čini plitko), Jamaica koja je prelijepa! (ali opet mi se čini zabavno no jako plitko), Black Fleet prelijep ali fale kocke i čini mi se dosta AP. Pandemic Legacy 1, jer smo fanovi Iberia ali 400kn dati za nešto što će se odigrati i gotovo... neznam, jednom ako nađemo još jedan par pa podjelimo trošak i odigramo zajedno)

Ako imate i neke druge prijedloge, slobodno! Ali obrazložite ako imate volje.

Hvala! :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la grof »

Možda Sagrada? Ina hrpu kockica. Jedino se čeka reprint.
Mene je osvojila.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
gErMAligni
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
ahri
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 03 stu 2016, 16:02
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 44 puta
Kontakt:

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la ahri »

Sagrada je super, i to je trenutno go-to igra koju cura i ja igramo uz jutarnju kavu. Nisam igrao Azul, navodno je slicno.
Jamaica je dosta jednostavna - zabavna i smijesna, ali bez neke velike dubine; dobra igra za zadnju partiju veceri tu-i-tamo, bez nekog stresa i prevelikog promisljanja.
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la dado »

@gErMAligni Od ovih što si spomenuo Azul definitivna preporuka. :thumbs
Da, igra je nahajpana zbog izgleda i komponenti ali stvarno je dobra igra.

Što kaže @grof, možda Sagrada (nisam je igrao ali na putu mi je tako da ne mogu preporučiti dok ne zaigram) ali mislim da bi mogla biti dosta AP prone.

E sad moje preporuke gledajući tvoje kriterije:
- Pandemic The Cure - kažeš da volite Iberiu, ima kockice.
- Alien Frontiers - ima kockice, "marsovska" tema.
- Stone Age - opet kockice

I sad malo outside the box:
- Quadropolis - na neki način "draftanje" pločica (malo nategnuto al ajd), dobar u 2, 3 i 4.
- Rokoko - tematski euro

EDIT: E da, što se tiče draftanja, uskoro mi dolazi Paper Tales koja je nešto u stilu 7 Wondersa. Ne priča se baš nešto o njoj ali ono malo što sam vidio je pozitivno pa ćemo vidjet.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
gErMAligni
slika
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la Ahilya »

Ja sam stekla dojam da se Dead of winter baš i ne cijeni kao 2 player. Iz tog sam razloga osobno odustala (za sada) od kupovine.

Od ostalog na popisu sam igrala još samo Jamaicu i svidjela mi se, bila bi dobar i 2 player, ali nemam neku potrebu nabaviti ju. Više mi je ovako za povremeno odigrati na nekim događanjima.

Ali ja obožavam Zombicide BP, možda nisam mjerilo. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Ahilya za post:
gErMAligni
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la kockica »

Terraforming mars je izvrsna igra udvoje ( kao i sa vecim brojem igraca), i tvojoj zeni bi definitivno sjela tema, te ce vjerojatno prepoznati neke poveznice sa igrama.

Ima dobar replay, koji jos mozes dodatno poboljsati printanjem ciljeva koje zatim randomiziras sa svakom novom partijom.

Duljina trajanja igre zeni i meni je prvi put bila oko 3 i pol sata, sada nam je dva. ( solo oko sat). Naravno, igra se moze produljiti ako igraci namjerno usporavaju igru, ali to eventualno mozete skratiti opcionalnim pravilom iz 2.ekspanzije.

Igra te ne tjera da kupujes nove ekspanzije, premda je 1. izvrsna, a druga nepotrebna.

Ali....
Ako kupujes igru, racunaj da moras uloziti u sleevanje kartica, pa vidi jel ti se isplati. Mi smo igrali barem 50-ak puta i isplatilo se. Jos se nismo zasitili.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la dlakar »

Čitajući tvoj post sve me nekako navodi da ti preporučim Dark Moon.
https://boardgamegeek.com/boardgame/111124/dark-moon
Igru nisam igrao ali sam se dugo lomio između nje ili BSG. Jedino što fali je to da ne ide u dvoje. Nije euro, traitor mehanika, kockice i traje oko 1,5h. Nikako ne bih htio da se zaletiš grlom u jagode, nego samo još jedna među mnogima da ti bude na radaru. (Ako je nisi već snimio. ) 😀
Od ovih gore dajem svoj glas za Terraforming Mars. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
gErMAligni
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la Antomon »

Roll for the Galaxy.

Ima kockica koliko hoćeš, funkcionira u svim brojevima igrača, nije preteška (treba malo vremena dok se pohvataju simboli).
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la Papaver »

Htio bih se ubaciti s preporukom za Castles of Burgundy!

Zadovoljava sve tvoje kriterije osim što je čisti euro game.
slika
Avatar
Karo
Reactions:
Postovi: 133
Pridružen/a: 17 kol 2014, 21:25
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 67 puta
 pohvaljen: 218 puta
Kontakt:

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la Karo »

Umm, ja bih preporučio da isprobaš navedene igre pa odlučiš na temelju svojeg doživljaja istih :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Karo za post:
gErMAligni
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”