Dilema oko poklona!

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la Stips »

Karo je napisao/la: 06 tra 2018, 09:24 Umm, ja bih preporučio da isprobaš navedene igre pa odlučiš na temelju svojeg doživljaja istih :)
+1

Inače traitor mehaniku prezirem. Nekako mi je nesrazmjer između igrača koji su cijelu pertiju lepršavi i bez tajne, i onih koji su cijelu aprtiju fejk lepršavi i skrivaju tajnu. Volim igre i na stolu i oko stola (što bi rekli, igru i metaigru), ali traitor mi je baš onako ljudski ogavno (Isto zašto ne volim secret objective koji nose puno bodova).
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post:
gErMAligni
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la miljenko »

Ispravi me ako sam u krivu, ali po tvojim zeljama i interesima, ti si mi Ameritrash igrač. I kako takvom ti preporučam da baciš oko na Last night on earth. Igra ima odličnu atmosferu, zombije, kockice i dobra je od 2 do 5 igrača. Partije nisu duže od 1.5h.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miljenko za post:
gErMAligni
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la gErMAligni »

Hvala svima (zasad, slobodno pisite ak imate pametnih za rec) :D

Sagradu sam gledao ali skoro svugdje kazu da je azul superiorniji i da sagrada ima problema sa balansom i secret missionima?
Jamaica je super! Ali ne da bude main game igran par mjeseci, jel? Šteta, tak mi lijepo izgleda :D

Da, dead of winter se lomim jr nije dobar u 2... ali traitor mehanika mi je fora :)
Dark Moon sam dosta gledao! Ali izgleda clunky. Temu su mogli bolje... I kažu u reviewima da je traitor dosta underwhelman i da zapravo kockice tjeraju da radis određene stvari.
Ali mozda... pogledam jos malo! Thnx.

Na kraju za sada vodi Terraforming Mars! Hda... To ce u dvoje biti fino za dugomjesecno peglanje :)

Roll For the Galaxy? Dosta sam čuo o toj igri ali je nisam gledao jer imamo Tiny Epic Galaxies koji je zeni nadraza igra, pa nisam siguran da bi podebljavao nesto slicno.

Burgundija mi nije đir :)

I da, mogao bih probati. Naletim jednnom do retfale, ali eo vec treci petak je i imam neke sheme i nije mi zgodno :/
Ali stalno gledam, hvala na pozivu! :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru gErMAligni za post:
Karo
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la gErMAligni »

miljenko je napisao/la: 06 tra 2018, 12:55 Ispravi me ako sam u krivu, ali po tvojim zeljama i interesima, ti si mi Ameritrash igrač. I kako takvom ti preporučam da baciš oko na Last night on earth. Igra ima odličnu atmosferu, zombije, kockice i dobra je od 2 do 5 igrača. Partije nisu duže od 1.5h.
haha, jesam ameritrash igrac po tome sto volim igrat "dekoncentriran" ali opet volim da igra ima neku elegentnu euro podlogu koja ce dati onaj fini osjecaj slaganja i zadovoljstva rijesavanja. Ali opet u normalnoj kolicini kao Tiny Epic Galaxies, Raiders Of the North.

Pa izgleda mi dosta kao Zombiecide? Njega sam se riješio slomljenog srca jer je igra šuplja :/
Inače sam odrastao na Falloutima, Baldurs Gateovima i sličnim dubljim igrama i ovo mi jednostavno ne češe svrbotinu :)

Gloom! E to je stvar! :D Ali eto, žena nije oduševljena a nemam ekipe... Sad ni novaca... :/
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la gErMAligni »

Stipsonov je napisao/la: 06 tra 2018, 12:16
Karo je napisao/la: 06 tra 2018, 09:24 Umm, ja bih preporučio da isprobaš navedene igre pa odlučiš na temelju svojeg doživljaja istih :)
+1

Inače traitor mehaniku prezirem. Nekako mi je nesrazmjer između igrača koji su cijelu pertiju lepršavi i bez tajne, i onih koji su cijelu aprtiju fejk lepršavi i skrivaju tajnu. Volim igre i na stolu i oko stola (što bi rekli, igru i metaigru), ali traitor mi je baš onako ljudski ogavno (Isto zašto ne volim secret objective koji nose puno bodova).

Uh ja volim!
Cosmic Encounters (GoT) sam najveći gad za stolom! :D Rokugan mi zato izgleda mega, ali kazem, ekipa nije takva... trenutno :D
A traitor bi barem svi bili ujedinjeni protiv mene pa se valjda nebi toliko nadurili kad ih oderem :D
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la luxor »

Onda dice drafting igra - ROLL PLAYER! :)
Nije preporuka jer nisam igrao, ali čini mi se cool! Jel ju netko igrao?
Ovi su korisnici zahvalili autoru luxor za post:
gErMAligni
Recently played Games:
slika
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la gErMAligni »

luxor je napisao/la: 06 tra 2018, 13:35 Onda dice drafting igra - ROLL PLAYER! :)
Nije preporuka jer nisam igrao, ali čini mi se cool! Jel ju netko igrao?
Ček to je ona gdje praviš lika za avanturu? :D

Naišao :D Jel igrao tko? :)

Btw. Jel netko igrao Scythe? Kakav je tu replay? Ima smisla u dvoje? Tema mi se čini zanimljivo, ali izgleda kao dosta hypana igra.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la grof »

Roll Player nisam igrao ali sam čuo da je po mehanici čak bolji od Sagrade.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
gErMAligni
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la kockica »

Scythe meni vrlo dobra igra udvoje ako ukljucis jednu ili dvije autome. Ali vise je eurish pa ne preporucam, zato budi dobar muz i nabavi terraforming mars.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Dilema oko poklona!

Post Postao/la Stips »

Cosmic Encounter mi je odličan. Ovu GoT verziju nisam igrao. Ali to je pak igra za barem 3. MOžda bi se dalo i u 2 pa svako po dve rase, ali ta odluka koga zvati pa onda kome pomoći, to je toliko bitan dio igre da ne vidim kako bi se to dalo izvesti u dva.
Dobro ali nije to traitor, sve se zna tko kaj može i ne mora, to je politika. :)

Jesi razmišljao možda o konfliktima, tipa Cyclades? Kemet? Pa i Tigris & Euphrates? Ili vi više volite graditi, pa si onda interferirate blokiranjem/nadmetanjem?

eh, btw draftanje:
https://boardgamegeek.com/boardgame/13823/fairy-tale
Imao sam, nije se svidjelo nikome, prodao sam. Ne sjećam se kome ali tu preko foruma, ako ta osoba prati forum, možda možeš [K]
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post:
gErMAligni
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”