"Problem" party gejmova

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: "Problem" party gejmova

Post Postao/la gogo666 »

imho, party gameovi su pravi gateway za siroke mase.
Catan, Carcassonne, ttr, su gatewayevi za nekog tko je vec otvoren prema igranju board igara, al nezna gdje pocet.
Resistance, codenames i slicno su nastavak aliasa, pictionary, pantomime, drzavagradrijeka, kaladont :) i slicnih igara koje su oduvijek drustva igrala na rođendanima bez obzira na godine.

sto se tice problema buke, pa nije potrebno vikat da bi se dobro odigrao resistance. Ako je javno mjesto, a je, onda jednostavno pravilo treba biti da nema buke vece od normalnog razgovora. I igranje ozbiljnije board igre prati razgovor i pokoji "tooooo". Treba jasno dati do znanja sto je dozvoljeno i toga se drzati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post:
mljeko
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: "Problem" party gejmova

Post Postao/la grof »

gogo666 je napisao/la: 23 ožu 2018, 13:55 sto se tice problema buke, pa nije potrebno vikat da bi se dobro odigrao resistance. Ako je javno mjesto, a je, onda jednostavno pravilo treba biti da nema buke vece od normalnog razgovora. I igranje ozbiljnije board igre prati razgovor i pokoji "tooooo". Treba jasno dati do znanja sto je dozvoljeno i toga se drzati.
Problem je biti dežurni policajac tko će paziti da se dogovora netko pridržava.
Naravno, uvijek ekipa koja treba mir može zamoliti bučnu party ekipu da se smire. Mi u MC-u imamo kućni red u kojem između ostaloga stoji i klauzula o razini buke igrača, no vjerujem kako se toga malo tko pridržava. I RPG-ovci kod nas znaju biti bučni kad krknu Trolla. sopak

Zato im od idućeg termina omogućujemo drugi termin igranja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
sadistikoAnwi
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: "Problem" party gejmova

Post Postao/la DarkDefender »

Moze zvucati glupo, ali problem je mozda i u kolicini igrara dostupnih. Mi smo na poslu pokrenuli tjedno igranje i u pocetku je ekipa htjela igrati samo Secret Hitlera. Onda im je to dosadilo, nije bilo druge party igre i polako su poceli igrati i druge stvari. Sad se igra svasta. Mozda povremeno party igre trebaju slucajno biti na nekom dogadjaju negdje. Cisto da ti ljudi jednom probaju zaigrati nesto drugo. A mozda i ovo sto sam rekao nema nikakvog smisla. :)

Inace, mi imamo, u ekipi drugi problem s party igrama. Svi bi radije igrali nesto drugo, ali nas se skupi cca 7, od cega je uvijek 2-3 noob igraca. Onda pola sata vijecamo kako cemo se podijeliti i na kraju igramo neku party igru. Ako se slucajno uspijemo podijeliti, igramo nesto casual.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
grof
Avatar
Karo
Reactions:
Postovi: 133
Pridružen/a: 17 kol 2014, 21:25
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 67 puta
 pohvaljen: 218 puta
Kontakt:

Re: "Problem" party gejmova

Post Postao/la Karo »

Hm, rekao bih da trebate moderatore, ljude koji bi dijalogom riješavali buku. Kod nas je to povremena pojava, no moderator to uvijek brzo riješi.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: "Problem" party gejmova

Post Postao/la kockica »

"Smjestit cemo ih u podrum". Podsjeca me pomalo na onu antipusacku kampanju kad smo svojedobno sve pusace izbacili van :-)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: "Problem" party gejmova

Post Postao/la grof »

kockica je napisao/la: 23 ožu 2018, 14:32 "Smjestit cemo ih u podrum". Podsjeca me pomalo na onu antipusacku kampanju kad smo svojedobno sve pusace izbacili van :-)
Podrum po ljeti može biti benefit! ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
krofetki
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 06 ruj 2014, 09:51
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: "Problem" party gejmova

Post Postao/la krofetki »

mado je napisao/la: 23 ožu 2018, 11:30 Referendum da se u Ustav uvede definicija da Party igre nisu igre :D
Ne vidim drugog trajnog rješenja osim odvojenih prostorija
Hoćemo ih u geto ili gulag?

sbatine

I party igre su igre.....i imaju pravo da budu dio gaming svijeta!

slika

:lol: :lol: :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru krofetki za post:
mado
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: "Problem" party gejmova

Post Postao/la mljeko »

Zamoliš ih da se malo stišaju.Segregacija je u najbolju ruku bespotrebna. U Meeple's Corneru, ja nisam primjetio probleme.

Što se tiče vrijednosti party igara, sigurno nije apsolutna, one su još jedna, ali bitna, udica za nove, kako i stare igrače.
Doktur
Reactions:
Postovi: 33
Pridružen/a: 07 svi 2015, 23:50
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 20 puta

Re: "Problem" party gejmova

Post Postao/la Doktur »

DarkDefender je napisao/la: 23 ožu 2018, 14:22 Moze zvucati glupo, ali problem je mozda i u kolicini igrara dostupnih. Mi smo na poslu pokrenuli tjedno igranje i u pocetku je ekipa htjela igrati samo Secret Hitlera. Onda im je to dosadilo, nije bilo druge party igre i polako su poceli igrati i druge stvari. Sad se igra svasta. Mozda povremeno party igre trebaju slucajno biti na nekom dogadjaju negdje. Cisto da ti ljudi jednom probaju zaigrati nesto drugo. A mozda i ovo sto sam rekao nema nikakvog smisla. :)

Inace, mi imamo, u ekipi drugi problem s party igrama. Svi bi radije igrali nesto drugo, ali nas se skupi cca 7, od cega je uvijek 2-3 noob igraca. Onda pola sata vijecamo kako cemo se podijeliti i na kraju igramo neku party igru. Ako se slucajno uspijemo podijeliti, igramo nesto casual.
Five? Shoutem?
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: "Problem" party gejmova

Post Postao/la DarkDefender »

Five. :)
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”