Koju igru odabrati...

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Koju igru odabrati...

Post Postao/la luxor »

Bok,

moje malo društvance koje varira 4-5 igrača se igra već godinama i uglavnom smo igrali Catan :) Pa smo kupili Tzolki'n i doslovno ga masterirali kroz godine tj. cimerica i ja najviše, a pritom nisam ni slutio da je među težim igrama. Igramo ju još uvijek ito sa ekspanzijom bez koje nam je sad nezamislivo igrati. 7 Wonders sam kupio ovako po preporuci jer sam vidio kod nekog sa Instagrama/fejsa.

Nedavno smo kupili Game of Thrones (board game) i tu je prekretnica. Pročitao sam i naučio sva pravila i bio jako motiviran i nabrijan za igru, dok je ekipa imala neki otpor i nije im se dalo opće slušati pravila, a kamo li igrati 4h. Na žalost sada GoT leži na polici. Tada sam si rekao da više neću kupiti niti jednu igru na blef tj doći u u Cartu Magicu kupiti "neku igru" bez prethodnog kvalitetnog istraživanja. Počeo sam istraživati i tada sam otkrio i ovaj forum i igraone u Zagrebu i svašta :) U Meeplesu smo bili jednom i naučili Splendor i Alhambru. Alhambru sam kupio odmah preko oglasa sa foruma, a Splendor je visoko na listi "must have" igara. Nabavili smo još Lost Cities, Patchwork, Ticket to Ride. Val je krenuo :)

Sada kako se bliži opet grupno naručivanje sa Igraj.si, razmišljamo proširiti našu kolekciju. Zanimaju nas cooperativne igre budući da to još nismo probali, a čini mi se kao najmanje stresne jer cimerica plače i u Catanu kad joj postavim kuću tamo gdje je ona mislila :)

Razmišljam o Pandemic Legacy. Zanima me jel bolje za prvu coop igru ići na Pandemic base game ili je ok odmah na legacy?

Druge igre koje su mi zapele za oko i koje mislim kupiti i svakako bih bar jednu od ovih naručio:

Concordia
Great Western Trail
Stone Age
Caverna
Agricola
The Castles of Burgundy
Orleans
The Voyages of Marco Polo
51st State: Master state
Rococo
Amerigo
Trajan
Lords of Waterdeep

Zaključujete, pucam na worker placement / euro igre uglavnom. Svaki savjet je dobro došao, nema se love za sve, a vjerujem da su sve super. Igre sam napisao po nekom redoslijedu kojem bih ih kupio, ali vjerujem da će se još 100x izmijeniti, a da neke možda i ispadnu sa popisa i 30 novih uleti :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru luxor za post:
sadistiko
Recently played Games:
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la kockica »

Terraforming mars
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
luxor
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la sadistiko »

Pišem samo za igre koje imam/sam probao

GWT je meni super super igra. Na prvu izgleda užasno teška i opširna, ali kad odigraš par krugova vidiš da to nije baš tako teško, ali da ima hrpa dobrih odluka ima. Da ne govorim da je svaka igra potpuno drugačija po dinamici i mogućnostima.

Stone Age je onak, volim je odigrat, ali ne volim kocku pa mi je to onak više za razbibrigu, al da je moraš znat odigrat kako treba, moraš, jer su akcije na nož (ako želiš dobro odigrati)

Agricola mi je igra još od početka mojih igara i volim je odigrati. Pravila nisu preteška, ali je igra za dobro odigrati strava. Više se boriš sa igrom i kako prehraniti obitelj nego s drugim igračima.

Marco Polo, moram priznati da mi nije dobro legao jer ga nemam ali sam ga igrao, svakako bi mu dao još koju šansu jer ga sad svi opet hvale i nekako mi nije jasno kako sad to, a meni se nije svidio :-)

Rococo je onak malo čudna tema ali odlična igra, volim je odigrat i uživam u mogućnostima koje igra nudi.

Lords of Waterdeep - opet jedna od mojih prvih igara. Volim je odigrati, ali nekako kao da sam je se malo zasitio, mada ne znam jesam odigrao više od 20 partija. Ali svakako dobra igra za preporučiti.

I šta sam ti sad pomogao? :-) ništa, meni su sve ove igre jako dobre i ako bi mogao posložit po nekom redosljedu mojih ocjena onda bi to bilo:

1. GWT
2. Rococo
3. Lords of W
4. Agricola
5. Stone Age
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
luxorSpectre
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la dendarii42 »

Sve će ti preporuke biti subjektivne. Ni ja nisam igrao sve, ali bih Lordse svakako stavio više na listu. Najbolje bi ti bilo dati si truda i na Youtubeu pogledati kako partije ovih igara izgledaju uživo. Onda na temelju tog procijeniti koje ti se mehanike, aktivnosti i interakcije među igrađima sviđaju, i kako misliš da bi se to uklopilo u tvoju ekipu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
luxor
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la Nuuq »

luxor je napisao/la: 01 ožu 2018, 14:26 Bok,

moje malo društvance koje varira 4-5 igrača se igra već godinama i uglavnom smo igrali Catan :) Pa smo kupili Tzolki'n i doslovno ga masterirali kroz godine tj. cimerica i ja najviše, a pritom nisam ni slutio da je među težim igrama. Igramo ju još uvijek ito sa ekspanzijom bez koje nam je sad nezamislivo igrati. 7 Wonders sam kupio ovako po preporuci jer sam vidio kod nekog sa Instagrama/fejsa.

Nedavno smo kupili Game of Thrones (board game) i tu je prekretnica. Pročitao sam i naučio sva pravila i bio jako motiviran i nabrijan za igru, dok je ekipa imala neki otpor i nije im se dalo opće slušati pravila, a kamo li igrati 4h. Na žalost sada GoT leži na polici. Tada sam si rekao da više neću kupiti niti jednu igru na blef tj doći u u Cartu Magicu kupiti "neku igru" bez prethodnog kvalitetnog istraživanja. Počeo sam istraživati i tada sam otkrio i ovaj forum i igraone u Zagrebu i svašta :) U Meeplesu smo bili jednom i naučili Splendor i Alhambru. Alhambru sam kupio odmah preko oglasa sa foruma, a Splendor je visoko na listi "must have" igara. Nabavili smo još Lost Cities, Patchwork, Ticket to Ride. Val je krenuo :)

Sada kako se bliži opet grupno naručivanje sa Igraj.si, razmišljamo proširiti našu kolekciju. Zanimaju nas cooperativne igre budući da to još nismo probali, a čini mi se kao najmanje stresne jer cimerica plače i u Catanu kad joj postavim kuću tamo gdje je ona mislila :)

Razmišljam o Pandemic Legacy. Zanima me jel bolje za prvu coop igru ići na Pandemic base game ili je ok odmah na legacy?

Druge igre koje su mi zapele za oko i koje mislim kupiti i svakako bih bar jednu od ovih naručio:

Concordia
Great Western Trail
Stone Age
Caverna
Agricola
The Castles of Burgundy
Orleans
The Voyages of Marco Polo
51st State: Master state
Rococo
Amerigo
Trajan
Lords of Waterdeep

Zaključujete, pucam na worker placement / euro igre uglavnom. Svaki savjet je dobro došao, nema se love za sve, a vjerujem da su sve super. Igre sam napisao po nekom redoslijedu kojem bih ih kupio, ali vjerujem da će se još 100x izmijeniti, a da neke možda i ispadnu sa popisa i 30 novih uleti :D
Neki ce reci da sam dosadan, ali ta Concordia je stvarno genijalna :) Da sam ja ti, ne bih razmisljao previse.
Zaobisao bi Caverna ako cete igrati u 5 jer traje ko noc u Rusiji kada su noci najduze.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
luxor
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la Antomon »

Što se tiče coop igri, nemojte krenuti od Pandemic Legacy, nabavite prije obični Pandemic pa vidite kako će vam sjest.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
luxor
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la luxor »

kockica je napisao/la: 01 ožu 2018, 14:29 Terraforming mars
hahaha... šiftam se jako brzo... do jučer Concordia nije bila nigdje na popisu dok nisam pogledao jedan review. Čini mi se kao "easy to learn, hard to master" tip igre, što mi se sviđa. Tako da Terraforming Mars može lako doći na prvo mjesto jer znam da je jedna od "must have/play", ali sam ju stavio na popis "jednog dana kada ekipa dođe do tog levela" :) uz druge kao što su: A Feast for Odin, Blood Rage, Gloomhaven, Scythe, Twilight Imperium, Star Wars: Rebellion...

Kod Terraforming Mars me odbila jedna možda glupost u jednom reviewu "One small table bump, game completely ruined."... A to se nama malo prečesto dešava :/
Recently played Games:
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la Nuuq »

luxor je napisao/la: 01 ožu 2018, 15:00
kockica je napisao/la: 01 ožu 2018, 14:29 Terraforming mars
hahaha... šiftam se jako brzo... do jučer Concordia nije bila nigdje na popisu dok nisam pogledao jedan review. Čini mi se kao "easy to learn, hard to master" tip igre, što mi se sviđa. Tako da Terraforming Mars može lako doći na prvo mjesto jer znam da je jedna od "must have/play", ali sam ju stavio na popis "jednog dana kada ekipa dođe do tog levela" :) uz druge kao što su: A Feast for Odin, Blood Rage, Gloomhaven, Scythe, Twilight Imperium, Star Wars: Rebellion...

Kod Terraforming Mars me odbila jedna možda glupost u jednom reviewu "One small table bump, game completely ruined."... A to se nama malo prečesto dešava :/
Concordia, kazem ti ja.
Uz to, Salsa je super exp, mada od svega unutra ja jedino koristim "salt". Ali mape su previse dobre da bi se ignorisale, a cijena po mapi od 10eura, a dvije dodju, nije velika.
Drugo, Blood Rage nije igra do cijeg se nivoa mora doci. To je jednostavno super igra za sve. Ja sam je igrao sa dvoje ljudi koji ne da nisu bili u gamingu nego su igrali monopol zadnji put u ratu (1994), i odusevljeni su bili. Istina sada samo zele to igrati ali je to ok. Jedini problem je sto za pet igraca ti treba expanzija. Za ostale "do tog levela" koje si naveo se slazem.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
luxor
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la kockica »

Tukli ste po tzolkinu, a onda biste presli na stone age? Nema smisla :-)

Za vas broj bi bili dobra i terra mystica.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
Nuuqluxor
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la luxor »

Nuuq je napisao/la: 01 ožu 2018, 15:04 Drugo, Blood Rage nije igra do cijeg se nivoa mora doci. To je jednostavno super igra za sve. Ja sam je igrao sa dvoje ljudi koji ne da nisu bili u gamingu nego su igrali monopol zadnji put u ratu (1994), i odusevljeni su bili. Istina sada samo zele to igrati ali je to ok. Jedini problem je sto za pet igraca ti treba expanzija. Za ostale "do tog levela" koje si naveo se slazem.
E thx, koristan info, nju zapravo nisam proučio (još) jer su moji malo mimozasti i sam cover i ime me odvratilo od razmatranja iste :)
Recently played Games:
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”