Koju igru odabrati...

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la luxor »

marge je napisao/la: 02 ožu 2018, 11:37 Pfister = Great Western Trails
Pomislih da bi to trebalo biti GWT, ali i dalje nisam kužio... sad sam skužio da je to dizajner :facepalm

@kockica hvala na odgovorima. Općenito sam ugodno iznenađen koliko sam samo u ovom postu korisnih informacija dobio, dok gledajući YouTube riviewe moram sate gledanja utrošiti za sve ovo :kava :mrgreen:
mljeko je napisao/la: 02 ožu 2018, 11:48 Grizzled ima mračnu temu koja može neke odbiti i dosta je težak. Magic Maze je nekima prešaren, prestresan te definitivno ne funkiconira najbolje s više od pet igrača.
Po Grizzled sam došao u Cartu kad je bila na sniženju uz Rococo (prva korisna info s ovog foruma), ali su mi obje zgrabljene dan/dva ranije :?
Grizzled sam skužio da je teška i da se ne pobjeđuje lako, no brzi setup i cijena me primamila da nabavim. Mislim da coop igra i mora biti teška da ne dosadi brzo, no idem na Iberiu zbog ekipe, sa ultimativnim ciljem na te legacy nastavke, a onda sam spreman za Charterstone ?! szbunjen :geek: :)
Recently played Games:
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la Antomon »

Ja bi rađe Viticulture EE prije Charterstona.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la kockica »

Jest, definitivno bolje od stone age i waterdeepa, za charterstone nemam pojma, skicam zbog tog legacy.

Luxor, hehe, kako je antomon primjetio, sad si na pocetku ovog hobija, i usta ti jako zinula. Samo polako zvaci, nemoj sve odjedn progutati :-)
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la luxor »

Antomon je napisao/la: 02 ožu 2018, 13:10 Ja bi rađe Viticulture EE prije Charterstona.
Može... imam word doc u kojem sve bilježim haha... kod Charterstone mi se sviđa grafika, malo je drugačija i osvježavajuća... i taj lagacy dio...
kockica je napisao/la: 02 ožu 2018, 13:16 Luxor, hehe, kako je antomon primjetio, sad si na pocetku ovog hobija, i usta ti jako zinula. Samo polako zvaci, nemoj sve odjedn progutati
Svjestan sam toga haha i sad kužim ove na YT koji imaju 100+ igara na polici doma rofl
Recently played Games:
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la sadistiko »

Ma ja ne bi odmah išao na Charterstone. Pogotovo ako ti ekipa nije redovita.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Antomon
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la Deni »

mozda mi je promaklo, ali zasto ne bi dosao u MC i probao vecinu igara s popisa?
lakse bi odlucio
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
kockica
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la dendarii42 »

Deni je napisao/la: 02 ožu 2018, 16:32 mozda mi je promaklo, ali zasto ne bi dosao u MC i probao vecinu igara s popisa?
lakse bi odlucio
product placement :D
slika
drwlad
Reactions:
Postovi: 66
Pridružen/a: 30 ruj 2014, 11:43
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la drwlad »

Vatanen je napisao/la: 01 ožu 2018, 23:38
Bottom line: Lords of Waterdeep je zastario.
Kako sam se opalio smijat kada sam vidio ovakav argument na kakti ozbiljnom postu ruga_se :facepalm

Lords of waterdeep je prekrasna igra koja može biti tematski uronjena u svijet forgotten realmsa, ili možeš skupljati narančaste i bijele kockice ako si nemaštoviti trut.
Također je dovoljno lagana da je staviš na stol ispred ljudi koji nikada nisu igrali ništa više od mlina, a opet i iskusni gejmeri uživaju u njoj. (ekspanzija puno donose repleyabilitiju i svakako preporučam od prve igre)

Terraforming mars je svakako preporuka igre, premda skoro nema interakcije između igrača i to je u principu solitare game sa player interakcijom na mapi koji ima dovoljno elemenata za pvp radnje.

Caverna je igra za koju trebaš biti spreman i jako dugo traje u 3+ igrača. meni je osobno izvrsna i volim te kombinatorske izazove dok većini ljudi smeta: ako odigram ovo, onda mi se otvara ono i zatim mogu podići ovo da bi nakraju stavio ovcu. prije nego odigraš prvu akciju netko ti stane na polje i sve moraš opet od početka iskombinirati - ovo je light motiv igre.

Također bi preporučio battlestar galacticu. ovo je stvarno remek djelo koje ima u sebi pvp, coop i pronađi uljeza elemente. ima jaku temu preživljavanja konstantnih napada cylonaca i preživljavanja posade, osim možda ovog gada koji je prikriven, a možda i nije, ali dobro pilotira...
slika
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la Vatanen »

Ne osjećam potrebu braniti "ozbiljnost" posta na forumu :-D Bilo kojem. Ali i mislio sam da bi se nečiji nježni Forgotten Realms Neverwinter Baldur's song of Bombadil and elfs bread with +1 armour (ili kako već) osjećaji mogli naći pogođeni takvom (podvučeno puno puta, čisto osobnom/ličnom/personalnom) ocjenom igre, pa rekoh em da nisam poklonik žanra em da je stvar osobnog dojma.

Ali mislim da i drugi mogu potvrditi kako su mehanike te igre korištene i rafinirane u nekim kasnijim igrama, od kojih neke imaju i naprstak teme, te kako se igra svakako još uvijek igra, ali ne baš tako manijakalno kao u vrijeme prve pojave. Tj. da postoje modernije igre na istoj platformi. Za MENE je to proces zastarjevanja, što ne znači da ne treba igrati - ja doma imam Die Macher, dedu svih eura, ali ga ne preporučujem kao prvu kupnju nakon Tzolkina. Posebno ako mu treba ekspanzija da bi uopće funkcionirao.

Galactica je stvarno prekrasna igra - dok ne provedeš dvije uzastopne partije po 3 sata u zatvoru ne radeći apsolutno ništa. I moliš ekipu da te onda barem ubije. Ali fakić - za to ti osim njihove dobre volje treba i ekspanzija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post:
Killa
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la kockica »

Vatanen je sve rekao za low i slazem se, postoje bolji euri, a glupo mi je da temu moram zamisljati.

No osvrnuo bih se na mars. Nikako se ne slazem da nema interakcije medju igracima i da je to samo solitaire. Mislim igraj slobodno tako, pa ako i tvoji protivnici tako igraju, mozda i pobijedis u igri. Igrao sam udvoje i utroje i ima itekako interakcije - nadmetanje za pozicije na mapi, nadmetanje za nagrade, kartice kojima utjeces na protivnike, tempiranje svojih akcija u rundi koje su cesto reaktivne na tvoje protivnike. Cesto igram sa zenom i bogamu to je neprijateljsko nadmetanje.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”