Koju igru odabrati...

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la gErMAligni »

Prvo bih rekao, ako ti se dopao GoT, a ekipi je presmorno i predugo igrat-> baci oko na Battle for Rokugan. Preuzet je sistem borbe, partije su kratke i čini mi se kao odličan u GoT da ti ne stoji na polici vječno.

Za Pandemic moram preporučiti da kreneš od Iberie koja je tematski najbogatija, također nije skupa i produkcija je odlična. Nakon toga Legacy da cijenite sve što se događa od početka :)

Osim toga, baci oko na Ghost Stories kao light co-op koji nije čista brain burn slagalica jer su krivi izbori pojedinaca jedino oni koji ne uspiju, tako da će biti manje alpha playanja. Barem je kod nas tako.

A tu je i Spirit Island koji je slagalica poslastica. Pandemic na steroidima u kojem svi igraju istovremeno, pa kad jednom svi odluče što će odigrati (a vjeruj nije lako odlučiti :D) morate svi pogledati što su drugi odlučili igrati i onda dok vidite dali to ima smisla... :D Izuzetno zanimljivo iskustvo :)
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la luxor »

kockica je napisao/la: 01 ožu 2018, 15:07 Tukli ste po tzolkinu, a onda biste presli na stone age? Nema smisla :-)

Za vas broj bi bili dobra i terra mystica.
Meni su kompleksnije ok. Cimerica nije imala izbora jer je ona i kupila Tzolkin, isto na blef jer je valjda mislila da su sve kao Catan :D , a ostalima je pretežak i nije im gušt stalno gubiti, razumijem ih :lol: Tako da bi Stone Age frendu i frendici preporučio, a ako nije dosadna, onda će i meni biti ok :)

Preporučit ću im i Lords of Waterdeep, Castles of Burgundy, Orleans, Rococo, Terraforming Mars i The Voyages of Marco Polo. Pa za što god se odlučili, biti će ok i za mene, ali mislim i za njih. BTW koje od ovih su ok i za u dvoje?

Terra Mysticu moram proučiti još. A sebi ću kupiti Concordiu prvo, a cimericu sam već nabrijao na Pandemic. Sad možda poslušam savjet i nagovorim ju na Pandemic: Iberia.
gErMAligni je napisao/la: 02 ožu 2018, 00:50 Za Pandemic moram preporučiti da kreneš od Iberie koja je tematski najbogatija, također nije skupa i produkcija je odlična. Nakon toga Legacy da cijenite sve što se događa od početka :)
Za nju ne treba base game jel? Legacy ćemo uzeti kad se svi nabriju i odluče sudjelovati u trošku :)
gErMAligni je napisao/la: 02 ožu 2018, 00:50 Osim toga, baci oko na Ghost Stories kao light co-op koji nije čista brain burn slagalica jer su krivi izbori pojedinaca jedino oni koji ne uspiju, tako da će biti manje alpha playanja. Barem je kod nas tako.

A tu je i Spirit Island koji je slagalica poslastica. Pandemic na steroidima u kojem svi igraju istovremeno, pa kad jednom svi odluče što će odigrati (a vjeruj nije lako odlučiti :D) morate svi pogledati što su drugi odlučili igrati i onda dok vidite dali to ima smisla... :D Izuzetno zanimljivo iskustvo :)
Bacih oko na Ghost Stories i došao sam i do nekih negativnih reviewa pa više nisam bio siguran. Spirit Island se čini wow, ali definitivno prvo moramo početi sa nekim jednostavnijim coopsima pa onda na Spirit Island ili Robinson Crusoe.

Ovo "alpha playanja" mi je dobro rofl upotrijebit ću taj izraz kad ćemo igrati coop :) sbatine
Vatanen je napisao/la: 01 ožu 2018, 23:38 Bottom line: ja bih na tvome mjestu od navedenog kupio Marca Pola i Concordiju, vjerojatno dvije najbolje igre u svome žanru s kojima se teško do nemoguće može fulati. One mislim iskaču u svojoj kategoriji. Pfister je, koliko god ga hvalili, em korak naprijed u kompleksnosti em stvar ukusa. Stone Age je prejednostavan, a Agricola/Caverna su divisive igre i nemaju tendenciju dolaziti prečesto na stol zbog raznih razloga. Rococo je vrlo dobra igra mehanički, posve u rangu najboljih i vrlo igriva, ali bi tema mogla odbiti neke ljude. Lords of Waterdeep je zastario.
Concordia definitivno ide, a i Marco Polo vrlo vjerojatno prije/kasnije. Hvala na iscrpnom savjetu! :bravo

Nisam skužio ovo "Pfister"?
Recently played Games:
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la kockica »

luxor je napisao/la: 02 ožu 2018, 11:26 1. Preporučit ću im i Lords of Waterdeep, Castles of Burgundy, Orleans, Rococo, Terraforming Mars i The Voyages of Marco Polo. Pa za što god se odlučili, biti će ok i za mene, ali mislim i za njih. BTW koje od ovih su ok i za u dvoje?

2. Za nju ne treba base game jel? Legacy ćemo uzeti kad se svi nabriju i odluče sudjelovati u trošku :)

Btw, koliko sam shvati ali moguce grijesim, pandemic legacy se moze igrati bez "legacy", kao uzvorni pandemic a i preporuca se tako prije nego krenete sa kampanjom.

3. Bacih oko na Ghost Stories i došao sam i do nekih negativnih reviewa pa više nisam bio siguran. Spirit Island se čini wow, ali definitivno prvo moramo početi sa nekim jednostavnijim coopsima pa onda na Spirit Island ili Robinson Crusoe.
1. Ne znam za orleans, ali sve ostali nabrojano je dobro udvoje

2. Iberia je samostalna igra.

3. Ghost stories je dobra igra, ali igra je cvrsta sa svih 4 igraca, a dobra je i solo ako upravljas svim likovima, te udvoje ako svatko upravlja sa dva lika. U odnosu na pandemic brutalno je teska za pobijediti.
Zadnja izmjena: kockica, dana/u 02 ožu 2018, 11:38, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
luxor
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la marge »

Pfister = Great Western Trails
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 2):
luxorsadistiko
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la marge »

ako vas zanimaju igre za petero, onda tu iskaču dva dobra klasika: El Grande i The Princes of Florence
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
luxor
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 393
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 193 puta
 pohvaljen: 522 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la mljeko »

Ja nisam obično toliki ljubitelj kooperativnih igara, ali su mi Grizzled i Magic Maze odlični. Međutim nisu za svakoga. Obje su intenzivne i zahtijevaju od svakog pojedinca da sudjeluje svojom glavom.

Grizzled ima mračnu temu koja može neke odbiti i dosta je težak. Magic Maze je nekima prešaren, prestresan te definitivno ne funkiconira najbolje s više od pet igrača.
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la gErMAligni »

Bacih oko na Ghost Stories i došao sam i do nekih negativnih reviewa pa više nisam bio siguran. Spirit Island se čini wow, ali definitivno prvo moramo početi sa nekim jednostavnijim coopsima pa onda na Spirit Island ili Robinson Crusoe.
Uh, pa neznam što loše možeš čuti za GS osim da je teško :)
Ghost stories je dobra igra, ali igra je cvrsta sa svih 4 igraca, a dobra je i solo ako upravljas svim likovima, te udvoje ako svatko upravlja sa dva lika. U odnosu na pandemic brutalno je teska za pobijediti.
Mi smo prešli par puta i na normal sa dva lika. Kada dva ne igraju postoje neutral tokeni koji omogućuju da se koriste sposobnosti neaktivnih igrača! :)
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la kockica »

Meni nije bas leglo neutral mod, ali ocito je do ukusa igraca :-)

Ta igra se meni i zeni svidjela i vise od pandemica (koji bi inace trebao ici s on the brink exp po mom skromnom misljenju), ali nismo bas coop igraci.
ahri
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 03 stu 2016, 16:02
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 44 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la ahri »

Ima li netko iskustva sa GS ekspanzijama? Zanima me koliko oplemenjuju igru (tezinu volimo) :)
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Koju igru odabrati...

Post Postao/la kockica »

Obje ekspanzije su mi simpa, ali black secret (4 vs 1) mi je nekako nebalansiran u smislu da negativac pobjedjuje :-)
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”