Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

igrali smo jučer konačno (i to baš na Teslin rođendan) Tesla vs. Edison: War of Currents s Powering Up! ekspanzijom..
na preporuke s bgg-a bez ekspanzije nismo ni pokušali igrati, a i ova recenzija potvrđuje da ekspanzija dramatično poboljšava iskustvo..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
Valsim
Raein
Reactions:
Postovi: 9
Pridružen/a: 09 kol 2019, 17:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 9 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Raein »

Bushido (2018), ugodno iznenađen.

1v1 board game koji pokušava dočarati duel između 2 martial artista. Pošto nije fantasy tema, odmah u startu neke odbija, no mene je baš privukla. Igra se kartama i kockicama na boardu/playmatu.

Ima raznovrsnih tradicionalnih japanskih oružja kojima se možete koristiti (katana, odachi, kusarigama i sl.), kao i 'technique' kartama koje predstavljaju trening vas/vašeg ratnika.

Jako je zabavna, traje u prosjeku 15-20min jedan game (mi obično odigramo Bo3 ili Bo5) i odmah sam naručio i ekspanziju, Rising Rage.
Zadnja izmjena: Raein, dana/u 17 kol 2019, 01:01, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Raein za post:
kockica
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Volfyirion... najbolji deckbuilder koji sam igrao 1v1 mislim!
https://boardgamegeek.com/boardgame/258 ... n/forums/0

Toliko bolje od necega tipa Star realms. Mani utjecaj srece, daleko veca strategija. Multiple paths to victory.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Sodapop69
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la gErMAligni »

Raein je napisao/la: 16 kol 2019, 20:09 Bushido (2018), ugodno iznenađen.

1v1 board game koji pokušava dočarati duel između 2 martial artista. Pošto nije fantasy tema, odmah u startu neke odbija, no mene je baš privukla. Igra se kartama i kockicama na boardu/playmatu.

Ima raznovrsnih tradicionalnih japanskih oružja kojima se možete koristiti (katana, odachi, kusarigama i sl.), kao i 'technique' kartama koje predstavljaju trening vas/vašeg ratnika.

Jako je zabavna, traje u prosjeku 15-20min jedan game (mi obično odigramo Bo3 ili Bo5) i odmah sam naručio i ekspanziju, Rising Rage.
Baš mi je prije mjesec dva upala igra u oko zbog tme i kockica, ali sam je na kraju otpisao jer mi se činilo da je replay malo slab. I expanzija košta skoro kao base :(

Kako se igra drzi nakon 20-30 igranja?
Raein
Reactions:
Postovi: 9
Pridružen/a: 09 kol 2019, 17:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 9 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Raein »

gErMAligni je napisao/la: 17 kol 2019, 13:32
Raein je napisao/la: 16 kol 2019, 20:09 Bushido (2018), ugodno iznenađen.

1v1 board game koji pokušava dočarati duel između 2 martial artista. Pošto nije fantasy tema, odmah u startu neke odbija, no mene je baš privukla. Igra se kartama i kockicama na boardu/playmatu.

Ima raznovrsnih tradicionalnih japanskih oružja kojima se možete koristiti (katana, odachi, kusarigama i sl.), kao i 'technique' kartama koje predstavljaju trening vas/vašeg ratnika.

Jako je zabavna, traje u prosjeku 15-20min jedan game (mi obično odigramo Bo3 ili Bo5) i odmah sam naručio i ekspanziju, Rising Rage.
Baš mi je prije mjesec dva upala igra u oko zbog tme i kockica, ali sam je na kraju otpisao jer mi se činilo da je replay malo slab. I expanzija košta skoro kao base :(

Kako se igra drzi nakon 20-30 igranja?

A čuj, uzevši u obzir koliko različitih oružja ima (6), a svako oružje ima svoj način igre/pobjeđivanja, plus draftanje technique karata, ispadne ti tako da niti jedna partija ne bude ista, bilo kombinacija tvojih karata i oružja ili od protivnika..uvijek će strategija biti drugačija..

To vrijedi ukoliko nisi jedan od onih min-maxera koji nađu jedan strat (kombo karata i oružja) koji je 'bolji' i onda samo to igraju. Mislim da bi onda moglo dosaditi.

Ekspanzija dodaje još 4 oružja, znači 10 oružja na izbor, novu vrstu kocki i još 20 technique karata, pa se replayability još povisuje.

Ja sam odigrao cca 25 puta do sada i niti meni niti djevojci nije dosadilo, dapače, želimo igrati opet što prije.

Nadam se da sam ti malo pomogao :)

EDIT: ja sam base game platio 220ak kn, a ekspanzija je 115 kn, pa baš ne mogu reći da je "skoro kao base".
Ovi su korisnici zahvalili autoru Raein za post (ukupno 2):
smurfORnotgErMAligni
drumsfellow
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 22 stu 2016, 11:16
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 1 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la drumsfellow »

smurfORnot je napisao/la: 16 kol 2019, 23:25 Volfyirion... najbolji deckbuilder koji sam igrao 1v1 mislim!
https://boardgamegeek.com/boardgame/258 ... n/forums/0

Toliko bolje od necega tipa Star realms. Mani utjecaj srece, daleko veca strategija. Multiple paths to victory.
Kul!
Backao si ga na KS-u ili je došao u retail?
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

drumsfellow je napisao/la: 19 kol 2019, 10:14
smurfORnot je napisao/la: 16 kol 2019, 23:25 Volfyirion... najbolji deckbuilder koji sam igrao 1v1 mislim!
https://boardgamegeek.com/boardgame/258 ... n/forums/0

Toliko bolje od necega tipa Star realms. Mani utjecaj srece, daleko veca strategija. Multiple paths to victory.
Kul!
Backao si ga na KS-u ili je došao u retail?
Frend backao KS. Pa smo udarali sada i za vikend. SUper je što za razliku od vecine DB-a, imaš market 5 karata ponuđenih i gornja karta decka je otkrivena. prvu rundu prvy player ovu gornju kartu s decka može staviti umjesto neke u marketu koju onda burija. Drugi player može cijeli market row zamjeniti s novim kartama. To je samo u prvoj rundi, ali pomaže oko potencijalnih loših pickova. Također postoje ti influence pointovi koji se mogu koristiti i za zamjenu neke karte iz marketa s ovom kartom s vrha decka, pa se možete igrati da neprijatelju potencijalno neku dobru kartu maknete ili sebi naštimate neku. Također se s njima ako ih ima dosta može poslati zmaj na grad neprijatleju, vratiti zmaja iz svog grada ako vam ga je neprijatelj poslao ili sealati/stealati neke artefakte koj ise dobivaju ako napadnate zmajev lair.

I jak oje fora što u grad možete staviti građevinu(daje resurse) i trupe(mogu imati neki ability i daju defense. Pa u slucaju da vam je napadnut grad s trupom, prvo umre trupa, pa onda mora opet ici napad da sred igrad. Iako ima karata koje možete sekrefajsat da uijete trupu/građevinu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 2):
drumsfellowkockica
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la gErMAligni »

Raein je napisao/la: 17 kol 2019, 17:32
gErMAligni je napisao/la: 17 kol 2019, 13:32
Raein je napisao/la: 16 kol 2019, 20:09 Bushido (2018), ugodno iznenađen.

1v1 board game koji pokušava dočarati duel između 2 martial artista. Pošto nije fantasy tema, odmah u startu neke odbija, no mene je baš privukla. Igra se kartama i kockicama na boardu/playmatu.

Ima raznovrsnih tradicionalnih japanskih oružja kojima se možete koristiti (katana, odachi, kusarigama i sl.), kao i 'technique' kartama koje predstavljaju trening vas/vašeg ratnika.

Jako je zabavna, traje u prosjeku 15-20min jedan game (mi obično odigramo Bo3 ili Bo5) i odmah sam naručio i ekspanziju, Rising Rage.
Baš mi je prije mjesec dva upala igra u oko zbog tme i kockica, ali sam je na kraju otpisao jer mi se činilo da je replay malo slab. I expanzija košta skoro kao base :(

Kako se igra drzi nakon 20-30 igranja?

A čuj, uzevši u obzir koliko različitih oružja ima (6), a svako oružje ima svoj način igre/pobjeđivanja, plus draftanje technique karata, ispadne ti tako da niti jedna partija ne bude ista, bilo kombinacija tvojih karata i oružja ili od protivnika..uvijek će strategija biti drugačija..

To vrijedi ukoliko nisi jedan od onih min-maxera koji nađu jedan strat (kombo karata i oružja) koji je 'bolji' i onda samo to igraju. Mislim da bi onda moglo dosaditi.

Ekspanzija dodaje još 4 oružja, znači 10 oružja na izbor, novu vrstu kocki i još 20 technique karata, pa se replayability još povisuje.

Ja sam odigrao cca 25 puta do sada i niti meni niti djevojci nije dosadilo, dapače, želimo igrati opet što prije.

Nadam se da sam ti malo pomogao :)

EDIT: ja sam base game platio 220ak kn, a ekspanzija je 115 kn, pa baš ne mogu reći da je "skoro kao base".

Noice!
Pa čuj vidim GL ga cijeni 23 funte i 14 funti expanzija. Vratit ću ga na wishlistu onda, thnx. Prekrižio sam ga jer sam mislio da nece dugo biti zanimljiv.
drumsfellow
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 22 stu 2016, 11:16
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 1 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la drumsfellow »

smurfORnot je napisao/la: 19 kol 2019, 10:52 Frend backao KS. Pa smo udarali sada i za vikend. SUper je što za razliku od vecine DB-a, imaš market 5 karata ponuđenih i gornja karta decka je otkrivena. prvu rundu prvy player ovu gornju kartu s decka može staviti umjesto neke u marketu koju onda burija. Drugi player može cijeli market row zamjeniti s novim kartama. To je samo u prvoj rundi, ali pomaže oko potencijalnih loših pickova. Također postoje ti influence pointovi koji se mogu koristiti i za zamjenu neke karte iz marketa s ovom kartom s vrha decka, pa se možete igrati da neprijatelju potencijalno neku dobru kartu maknete ili sebi naštimate neku. Također se s njima ako ih ima dosta može poslati zmaj na grad neprijatleju, vratiti zmaja iz svog grada ako vam ga je neprijatelj poslao ili sealati/stealati neke artefakte koj ise dobivaju ako napadnate zmajev lair.

I jak oje fora što u grad možete staviti građevinu(daje resurse) i trupe(mogu imati neki ability i daju defense. Pa u slucaju da vam je napadnut grad s trupom, prvo umre trupa, pa onda mora opet ici napad da sred igrad. Iako ima karata koje možete sekrefajsat da uijete trupu/građevinu.
Zvuči odlično!
Bilo mi je žao na kraju što nisam backao, nadam se da će doć u retail.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

drumsfellow je napisao/la: 19 kol 2019, 16:40
smurfORnot je napisao/la: 19 kol 2019, 10:52 Frend backao KS. Pa smo udarali sada i za vikend. SUper je što za razliku od vecine DB-a, imaš market 5 karata ponuđenih i gornja karta decka je otkrivena. prvu rundu prvy player ovu gornju kartu s decka može staviti umjesto neke u marketu koju onda burija. Drugi player može cijeli market row zamjeniti s novim kartama. To je samo u prvoj rundi, ali pomaže oko potencijalnih loših pickova. Također postoje ti influence pointovi koji se mogu koristiti i za zamjenu neke karte iz marketa s ovom kartom s vrha decka, pa se možete igrati da neprijatelju potencijalno neku dobru kartu maknete ili sebi naštimate neku. Također se s njima ako ih ima dosta može poslati zmaj na grad neprijatleju, vratiti zmaja iz svog grada ako vam ga je neprijatelj poslao ili sealati/stealati neke artefakte koj ise dobivaju ako napadnate zmajev lair.

I jak oje fora što u grad možete staviti građevinu(daje resurse) i trupe(mogu imati neki ability i daju defense. Pa u slucaju da vam je napadnut grad s trupom, prvo umre trupa, pa onda mora opet ici napad da sred igrad. Iako ima karata koje možete sekrefajsat da uijete trupu/građevinu.
Zvuči odlično!
Bilo mi je žao na kraju što nisam backao, nadam se da će doć u retail.
Jap, meni na prvu nije djelovao nešto. Nekako ta ikonografija bez teksta i sve, i još shipping maltene koštao kao i game, al srecom frend uzeo. Eto, nakraju se pokazao stvarno odlican, toliko bolji od necega tipa SR. Ikonografija se jako brzo pohvata i nakon toga game ide jako brzo. Fora je što su u biti 3 resursa(attack, buy i influence) i što napadaš i s attackom i influencom( ako imaš dovoljno pa pošalješ zmaja s time, on ako također nema 8 na kraj usvog turna zmaj ubije grad). Mi smo bil idoslovce u situaciji, frend mi psoalo zmaja na grad, ja ga nemogu psoalti nazad do kraja turna, ali taman sam njemu uspio ubiti zadnji grad s attackom :D.

Thinanje decka je jako dobro izvedeno, jer ga thinasš automatski s tim artifaktima koje možeš kupovati iz dragon layera s attackom, i s nekim kartama(jeftina karta tipa koju makneš iz decka, da ti resurs i još makneš neku useless kartu, ili neke građevine...) Nema više ono, e nemaš crvenih karata u SR, too bad, nemreš thinnati deck...
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
drumsfellow
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”