Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la Bojan1983 »

Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post (ukupno 2):
Antomonstoka
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Što smo zadnje igrali? Pa svašta nešto u subotu na DDI Zagreb :D

Prvo sam htio isprobati Magic Maze. Žena mi je odmah frknula nosom jer joj se ne sviđa princip real time-a u igri. Uglavnom, sada imam odobrenje od nje da negdje probam povoljno naći ovu igru :lol: Odlična, zabavna igra, preporuka za obitelj, pa i party ekipu.v :thumbs

Nakon toga smo ispunili ženinu dugoiščekivanu želju da isprobamo Tokaido. Odmah je počela s prljavim potezima :x Već nakon prve partije, žena je tražila da odmah odigramo novu sa ekspanzijom :ljubav Simpatična igra, koju bismo vjerojatno nabavili da smo još uvijek početnici, ali ne vidimo mjesto za nju u našoj kolekciji premda sigurno ne bismo odbili igranje da nam se ponudi.

Slijedila je kratka stanka za piće pa smo promatrali druge igrače, i ženi je odmah zapeo Terraforming Mars kako joj se sviđa, i kad sam joj šturo objasnio o čemu se radi, rekla je da to mora probati. Još ni ne zna što sam nam nabavio :ljubav

U dvorištu smo odigrali Skull Port. To je u principu jamb, kojeg smo i žena i ja kao klinci često igrali (mislim, svako sa svojim društvom jer se nismo poznavali, jel), ali skroz nabrijana verzija koja nam se svidjela. Tema je doduše nalijepljena, ali igra bi se trebala svidjeti svima koji vole jamb.

Kako je zahladilo, vratili smo se unutra i isprobali Kingdomino. Skroz simpatična igra, koja bi primjerice fino legla kao razonoda uz kavicu.

A onda je slijedio Quadropolis. Kako smo žena i ja često igrali Sim City na kompu, ta igra nam je bila pun pogodak, prava obiteljska, koju možemo zamisliti u našoj kolekciji. Baš smo se izguštali u ovim igrama. Recenzije o tim igrama ipak neću pisati jer su sve nabrojane igre igrane tek jednom-dvaput.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 5):
dadoAntomonShichValsimjuri006
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la icarusST »

cosmic encounter sa ekipon 4P .... 3 gejma.... zadnji game najbolji dosad, a i konacno da pobjedim hahah.... zap na zap... i to sa alienom koi mi nie bas lega previse..... Tripler
Ovi su korisnici zahvalili autoru icarusST za post (ukupno 2):
Gordanjuri006
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2360 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

kockica je napisao/la: 01 lis 2017, 22:41Slijedila je kratka stanka za piće pa smo promatrali druge igrače, i ženi je odmah zapeo Terraforming Mars kako joj se sviđa, i kad sam joj šturo objasnio o čemu se radi, rekla je da to mora probati. Još ni ne zna što sam nam nabavio :ljubav
Uuuu pun pogodak, predviđam preko 100 partija unutar mjesec dana :) .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
kockica
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3377 puta
 pohvaljen: 2003 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Želio sam prevesti pravila ali nismo dobili dopuštenje pa ću onda ovdje staviti opis igre.

Blackwood
https://boardgamegeek.com/boardgame/226592/blackwood

slika

Vijeće čarobnjaka malenog sela u čarobnoj šumi Blackwood traži novog člana. Zadatak igrača je da sakupljanjem sastojaka, pravljenjem čarobnih napitaka i miješanjem napitaka dokažu Vijeću kako su upravo oni najbolji kandidat/kinja.

slika

Igra traje 3 runde. U svakoj rundi igrači će 5 puta prolaziti kroz sljedeće korake:
- Slanje marioneta (radnika) u šumu po sastojke - Svaki igrač stavlja 1 radnika na kartice sastojaka i plaća navedeni iznos. Kartice sadrže razne kombinacije sljedećih sastojaka (šišmiši, žabe, gljive i djeteline)

slika

- Pravljenje čarobnih napitaka - Od kupljenih sastojaka igrači mogu praviti čarobne napitke. Na dostupnim kartama navedeni su potrebni sastojci, iznos novčića koje igrač dobiva pravljenjem napitka kao i bodovi koje napitak donosi na kraju igre.

slika

Napitke igrači mogu prodati za navedeni iznos novčića ali time smanjuju vrijednost napitka na kraju igre ili ih mogu miješati kako bi dobili čarolije (posebne sposobnosti) koje mogu koristiti jedanput po rundi do kraja igre kao što su: slanje 2 marionete u šumu, neplaćanje za sastojke, micanje protivničkih marioneta itd.

slika

Pobjeđuje igrač sa najviše osvojenih bodova na kraju igre.

Blackwood je simpatična worker placement/set collection igra, po težini rekao bih malo iznad Splendora. Odlično za uvesti klince ili nove igrače u worker placement žanr iako može biti poprilično cuthroat posebice u 4 igrača. Produkcija je na razini, art je prekrasan iako bih volio da su sastojci malo bolje izraženi, ponekad ih je teško uočiti na kartama.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 6):
ShichstokasadistikodlakarValsimkockica
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

Igrah zadnje domaći Skull Port i odličan The Castles of Burgundy: The Card game.
(recenzije stižu)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la Stips »

Neuroshima Hex
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Through the ages - a new story of civilization.

Vrlo iznenađujuća partija između žene i mene, jer žena me cijelo vrijeme vodila u kulturi dok sam je ja sa nešto većom, ali ne prevelikom vojskom povremeno ometao agresijama (od kojih bi se lako branila, ali eto, da joj barem izbijem vojne kartice) i političkim događajima koje sam namještao, ali koji su za nju bili poput uboda komaraca, dosadnih ali ne previše ometajućih. Uspjela je ispred mene pokupiti hrpu kartica koje su joj povećale broj civilnih akcija dok sam ja ostao na bezveznom despotskom, kasnije monarhijskom uređenju. Još uvijek sam se nadao barem izjednačujućem rezultatu i onda u 3. dobu žena mi napravi takav fail kakav još nije nijednom. U ženinoj političkoj fazi izađe kolonija, žena prva na potezu, a i ja itekako zainteresiran za nju i počne bidanje. I nekoliko puta se nadbidavali, i na kraju aukcija završi, žena dobije koloniju i odmah žmirne: "ajoj, glupača, previše sam se polakomila za kolonijom".

Mogao sam samo kimnuti suosjećajno glavom jer sam u ruci držao ratne i agresijske kartice, a ona istodobno smanjila svoju vojsku i riješila se svih obrambenih kartica prilikom kolonizacije. Dalje je svaki put na početku moje političke faze pa sve do kraja igre bilo stvarno ružno. Ono kada suosjećaš sa svojim protivnikom, ali nisi ni blesav da ne iskoristiš priliku.

naravno da mi žena ne može prijeći preko toga, pa je već sljedeći vikend revanš.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 6):
fpolsadistikoValsimhrky000stokadlakar
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1192 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antomon »

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
Stips
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la Broloski »

Antomon je napisao/la:slika
I kakav je?
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”