Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Kanban naravno slika
ovaj put smo ubacili speedcharger ekspanzijuslika

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 5):
Mago de UmagotanelornPapavermadokockica
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

ova verzija izgleda baš lijepo
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la mado »

marge je napisao/la: 31 ožu 2021, 00:57 Kanban naravno slika
ovaj put smo ubacili speedcharger ekspanzijuslika

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk
Jel to EV edition sa Cybertruckom? 😁 Jel u igri najveći izazov proizvodna baterija i nedovoljno punionica uz visoke cijene kao i u stvarnosti? szbunjen
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

Jučer odigrali malu tematasku večer sa 3 modna grada

Prvo smo bili na večeri u Parizu, zatim otišli do New Yorkškog Zoološkog vrta i za kraj se vozili u double-deckerima po Londonu.

Sve tri igre su u biti jako jednostavne i odigrali smo ih za 2 sata cca. I sve tri su po meni igre za 2 igrača iako smo jučer igrali u 4 igrača .

https://boardgamegeek.com/boardgame/320819/dinner-paris

Dinner in Paris prebrzo završi u 4, jedva smo nešto terasa postavili na ploču, a već je game and bio triggered sa brojem restorana. Najbolja je sigurno za 4 igrača od ove 3 igre, ali nema nikakvih jako ključnih odluka kroz igru.

https://boardgamegeek.com/boardgame/300877/new-york-zoo

New York Zoo je Uweov tile placement + breeding i predobar je u 2 igrača, meni puno bolji od Patchworka, ali eto u 4 se događa da planiranje između poteza ne vrijedi jer na tabli ostane rupa od 3 do 12 mjesta s kojih ćeš startati svoj sljedeći potez, a na potezu se pomičeš za 4 mjesta. Uglavnom svakako ju preporučam u dvoje. :mrgreen:

https://boardgamegeek.com/boardgame/276 ... ide-london

TTR:London je kao što svi znate mini verzija klasika, uvijek zabavna, i potencijalna friendship and family ending cutthroat igra, pogotovo na ovako maloj ploči gdje imate samo 17 autobusa i igra završi za maksimalno 15min, jedina joj je razlika što se skoraju na kraju igre sve povezane destinacije od nekog 'kvarta' i nema najdulje rute.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 5):
PapaverroverandomtanelornVihorkockica
Avatar
Knives
Reactions:
Postovi: 54
Pridružen/a: 23 srp 2019, 10:00
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Knives »

Napokon završio sa svojom ekipom od još dva člana. Samo smo na jednoj misiji koristili distress signal kao pomoć pri prolasku misije. Igrali smo i u 4ero igrača ali mislim da je u troje sweet spot. Sve u svemu, igra definitivno zaslužuje visoku ocjenu na bgg-u

Jedva čekamo nastavak
https://boardgamegeek.com/boardgame/324 ... n-deep-sea


Ovi su korisnici zahvalili autoru Knives za post (ukupno 3):
realukaPapaverkockica
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

https://boardgamegeek.com/boardgame/296 ... st-kingdom

Kako je ova igra bolesno dobra! Mislim da je ovo apsolutni vrhunac od Shema Phillipsa, Paladinsi jesu odlični, al ovo je meni stepenicu iznad.

Rondel i deck-building su savršeno ukomponirani, svaki potez je izvediv na hrpu načina, al opet najbitnije je jako dobro baratati sa svojim deckom i znati što te sve može dočekati i kako ćeš to posložiti u rasporedu na svojem boardu i na main boardu. Tip game enda, i način na koji se boduje, savršeno paše u igru.

Uglavnom između Prage, Tekhenua, JoTL-a, Bonfirea i Raidersa of Scythie ovo mi je ipak najbolja igra iz 2020. Iako trebalo bi probati Dune i Cloude Age još.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 7):
sadistikokockicatanelornPapavermargeblahblahboskosaur
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Ne bih se nužno složio da je svaki potez izvediv na hrpu nacina, defakto tvoje odigrane karte ti najviše diktiraju to što ceš raditi, u suprotnom ne iskorištavaš baš te simbole najefikasnije moguce. Obzirom da je u pitanju db, ali u kojem se tvoj deck miješa jako malo, luck aspekt je veći po pitanju izvlacenja boljih karata. Nažalost nije izašao više od jednom na stol od kad nam je stigao.

Meni je game recimo bio dobar no ne i sjajan. Raidersa of Scythie nisam probao, ali su me prethodni Raideri lagano razocarali radi meni osobno prevelikog utjecaja srece(npr u jednoj partiji smo vec u 2. rundi smo znali tko ce biti pobjednik, vidi vraga, ta osoba je dobila s pozamašnom razlikom u bodovima). I ne mogu reci da sam baš fan te kockice u Euroima koja utjece na konačni broj bodova, doslovce kak te posere par rolova netko samo iz tog razloga može pobjediti.
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

smurfORnot je napisao/la: 02 tra 2021, 07:50 Ne bih se nužno složio da je svaki potez izvediv na hrpu nacina, defakto tvoje odigrane karte ti najviše diktiraju to što ceš raditi, u suprotnom ne iskorištavaš baš te simbole najefikasnije moguce. Obzirom da je u pitanju db, ali u kojem se tvoj deck miješa jako malo, luck aspekt je veći po pitanju izvlacenja boljih karata. Nažalost nije izašao više od jednom na stol od kad nam je stigao.
Pa ne znam baš, stvar je u tome da ne igraš jedan zaseban potez neovisan o drugom. Najbolja stvar u igri je što moraš kombinirati kako dobiti resurse u najboljoj kombinaciji na ploči i s karticama iz ruke, kako bi to iskoristio za što bolju akciju ili dvije kasnije. Još kad uključiš da često možeš promjeniti poredak karata koje si odigrao pa što prije izbaciti one koje ti daju bonus kad izađu iz playing area a ostaviti one koje imaju ongoing ability. Posebno se ne slažem sa miješanjem špila, jučer sam ga miješao 5-6 puta sigurno, također je puno kartica sa dodatnom moći koja ti daje umiješavanje kartica natrag. Također ima i hrpetina moći koje ti daju da discardaš kartice pa se kroz špil prođe ultra brzo. Moj savjet je da probate još nekoliko puta, jer vam je prva igra trajala prekratko, ganjali ste Coruption i Virtue jako puno i brzo su se potrošili Debts and Deeds.
smurfORnot je napisao/la: 02 tra 2021, 07:50 Meni je game recimo bio dobar no ne i sjajan. Raidersa of Scythie nisam probao, ali su me prethodni Raideri lagano razocarali radi meni osobno prevelikog utjecaja srece(npr u jednoj partiji smo vec u 2. rundi smo znali tko ce biti pobjednik, vidi vraga, ta osoba je dobila s pozamašnom razlikom u bodovima). I ne mogu reci da sam baš fan te kockice u Euroima koja utjece na konačni broj bodova, doslovce kak te posere par rolova netko samo iz tog razloga može pobjediti.
Ne znam kakvi su ostali Raidersi, i ok ovdje te kockice fkt mogu jako sjebati, al eto nama se nije još dogodilo da je to bilo ključno za pobjedu.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Ovisi puno o nekim kartama koliko ceš ga mješati, ja sam ga recimo mješao 3 puta tijekom cijelog gejma i svoga Viscounta izvukao samo jednom tijekom cijele partije,lol
Neki u startu dobiju karte za thinanje deka, neki ne, može ti se desiti da ih ni nemaš baš na marketu, pa dok netko sve više thina deck, ti maltene nemaš priliku za to, ili ako
je negdje karta za to, ti ne možeš doci do nje jer nemaš dosta koraka itd.
Kažem, želim definitivno igrati još game da sve to boje istestiram. Boljka mu je rekao bih što ode vremena na objašnjavanje gejma drugim ljudima, malo u startu sve djeluje komplicirano, iako u biti nije kad krene. Iako nikome od nas sad game nije bio WOW. Recimo Concordia koju smo nedavno uzeli nam je bolje sjela :D
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

smurfORnot je napisao/la: 02 tra 2021, 09:12 Boljka mu je rekao bih što ode vremena na objašnjavanje gejma drugim ljudima, malo u startu sve djeluje komplicirano, iako u biti nije kad krene.
Da to se apsolutno slažem da ju nije lagano objasniti, al Shem je vrhunski odradio to simboliziranje na karticama i pločama i ovdje kao i u svakoj svojoj igri pa se lakše poprati sve.
smurfORnot je napisao/la: 02 tra 2021, 09:12 Recimo Concordia koju smo nedavno uzeli nam je bolje sjela :D
To nam je baš na wishlisti, al kako igramo uglavnom u manje igrača se i dalje lomimo dal da uzmemo :mrgreen:
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”