Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2300 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

@Miki
Svaka čast na opisu :thumbs .
Igra mi je već podugo na radaru ali odbijalo me vrijeme trajanja kao i proučiti sva silna pravila. Znam znam dovoljno je proučiti za frakciju s kojom će se igrati. Ali ne volim neugodna iznenađenja pa sam osoba koja voli biti u toku kakve su mogućnosti i trikovi svih frakcija. Morati ću nagovoriti Slavicu pa da se jednom prilikom proba naći cijeli dan za igru.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
miki0102
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 477
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miki0102 »

Valsim je napisao/la: 17 kol 2020, 11:25 @Miki
Svaka čast na opisu :thumbs .
Igra mi je već podugo na radaru ali odbijalo me vrijeme trajanja kao i proučiti sva silna pravila. Znam znam dovoljno je proučiti za frakciju s kojom će se igrati. Ali ne volim neugodna iznenađenja pa sam osoba koja voli biti u toku kakve su mogućnosti i trikovi svih frakcija. Morati ću nagovoriti Slavicu pa da se jednom prilikom proba naći cijeli dan za igru.
Pa mislim da ipak moraš proći pravila pošto tvoje moguće neznanje pravila dovodi do produživanja igre zbog dodatnih objašnjenja, a usto i neki nelogični potezi naruše zanimljivost igranja drugima. :D Ipak igra traje dugo pa sad ako neko u startu zabrlja onda se nekako nariše odnos snaga na mapi. ;)
Mislim da smo drugi put kad smo igrali svi 6-ero bili dobro potkovani sa pravilima i opet nam je trebalo za 4 kruga 7 sati no puno smo se više tukli nego u prvoj igri. Isto mislim da igra najčešće ne traje svih 9 krugova već negdje oko 7 kruga uglavnom završava tako da se da odigrati u 12 sati. :D
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2300 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

12 sati, ma prava sitnica.
Trebali su smisliti neki sustav za saveanje :D .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 477
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miki0102 »

Ma ide to i u 4 sata samo onda igraš 2 kruga ili kreneš od kasnije od recimo 1532 i igraš 5 krugova tako da ima opcija da se skrati. Ima 3 scenarija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post:
Valsim
slika
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 172
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 294 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la ray »

Oprostite na dugom postu; ovo je prvi ovakve vrste :)
Nemam puno igara u kolekciji (a ni ne planiram ih imati puno), pa ću napisati o igrama koje sam zadnje nabavio i te malo o ovim ostalim. Svakom kupnjom želim nešto potpuno novo i drugačije (mislim na mehanike/žanr igre). Dosta istražujem te time probam napraviti čim bolju kupnju, tj. da će se svidjeti meni i ekipi i zasad je svaka kupnja bila dobra. Time da nisam ni jednu igru probao prije kupnje (osim Sushi go preko BGArene).

Zadnje sam nabavio (tj. u 8 mjesecu) - Inis, Castles of Burgundy (2019 edicija), Concordia Salsa, Skull i Skull king.
Sljedeće što mi je na meti je Root; jako mi se dopalo na prvu dok sam ju vidio, pa sam čekao da dođe na stock. Ovo igra mi donosi: Najteža od svih koje igra te asimetričnost. Bojim se jedino da ne bude u konfliktu s Inis jer su obje ratne; area control.

Inis

Probao u dvoje i četvero i mene, a i ekipu je oduševila. U četvero smo odigrali jedanput i taj put je trajalo oko 4 sata s početnim objašnjavanjem (moram ovdje napomenuti da nisam ni ja ni oni neki iskusni igrača društvenih igri) uz gemište i bila je pauza za pizzu negde na sredini. Najviše od svega me oduševilo što mi je cijelo vrijeme bila napeta i zanimljiva partija, uz brojne preokrete i povratke. Na početku krene sporo jer se igra s kartama koje imaju tekst, pa čitanje, objašnjavanje i premišljanje što odigrati uzima podosta vremena. Nakon nekoliko rundi se to ubrza kad si upoznat s kartama koje se stalno vrte.

Sviđa mi se:
- Prekrasan artwork na svemu - kutiji, karte, regije
- mehanike - draftanje, način pobjede (nema skupljanja VP), modularnost
- Napetost i awerness - Svatko ima svoju taktiku koju želi izvršiti sa kartama koje si je ostavio, pa je time potrebno pratiti što drugi rade. Mogući comeback, barem je bilo u prvoj partiji.
- Epic Tale karte - situacijske karte -> u jednom trenutku ti je totalno bezvezna i nepotrebna, a u drugom je možda ključna za pobjedu.
- Borba mi je isto ok, iako vidim puno da se ljudima ne sviđa.

Nije mi se svidjelo:
- Pravila su mogla biti malo bolje napisana; neke stvari su malo dvosmislene ili nedorećene te su trebali dati neke primjere ili bolji opis pojedinih karti, pa da nema neddvoumica kako se odigrava. Time se narušava glatkoća igranja.

Castles Of Burgundy

Jel treba puno pisati o ovom klasiku? Znao sam da ga moram nabaviti samo je bilo pitanja vremena kad. Igrao u troje i četvero nekoliko puta i svaki put je bilo odlično.

Sviđa mi se:
- Elagatnost i glatkoća gameplaya - jednom prođeš kroz pravila i možda još jedanput, dvaput pogledaš za koju sitnicu i igranje samo klizi. Naravno, pogledaš za žute kako dolaze što koja znači.
- Raznovrsnost u odabiru - tolko opcija i odabira odmah od prvog bacanja kocke.
- Napetost - skoro svaki put je bilo razlika po par bodova na kraju.
- Još samo jedna - TREBAM JOŠ AKCIJA!!

Nije mi svidjelo:
- Neke pločice su teške za razumijeti što želi pokazati svojom ikonografijom; primarno mislim na žute i jako sitan font brojki.
- nekad mi se činila da malo predugo traje. Možda zbog nekad velikog downtime-a dok čekaš druge kad razmišljaju što uzeti.

Concordia + Salsa

Iako sam Concordiju kupil prije par mjeseci, još nije došla na stol - jedan od razloga je i izolacija, a Salsu sam nabavio za nešto jeftinije, pa stoji. Čini mi se da nas se bude svidjela zbog jednostavnosti pravila (to je i jedan od razloga zasto sam ju uzeo). Moram ih uskoro nagovoriti da probamo.

Skull i Skull King

Nabavio zato jer sam prošli tjedan išao na more, pa da imamo nešto za zajebanciju, znači jako lagana pravila i da je za 6 ljudi.
Skull King sam uzeo jer sam vidio ovdje da su ju ljudi hvalili te smo se i mi oduševili. Te sam htio nešto za dedukciju i blefiranje, pa sam razmišljao između R: Avalona ili Skulla, pa sam uzeo Skull jer je bio dostupan i jednostavniji i isto nisam pogriješio. Artwork na Skullu je preodličan. Mali minus je što se lagano počeo vidjeti "wear" na bojama ploča.

-----
Započelo je tako da su mi prijatelji za rođendan kupili Puerto Rico i Codenames: Pictures.

Puerto Rico

odličan klasik; malo težak za uvod u board game-ove :) . Trebalo nam je 5 sati da prvu partiju odigramo haha. Odličan u troje i četvero.

Minus:
- na početku su skoro pa uvijek jednake akcije koje se rade i zgrade koje se kupuju. Rješenje za zgrade bi možda moglo biti ekspanzija koju sam kupio a još nije probana.
- Uzasan artwork (ako ga uopće ima) i produkcija starije edicije - ona gdje je samo osnovna igra.
- nikako ne bi preporučio u 5 - presporo i predugo.

Codenames: Pictures
odlična party igra, pogotovo ako imate ekipu za zajebanciju.

Azul

To je bila sljedeća kupnja kada sam bio u Mulleru i gledao njihovo ponudu. Također nam je preodlična igra zbog prvenstveno svoje jednostavnosti u pravilama i igranju, a opet ima taktike ovisno što se uzima i dobiva na početku runde i time ima veliki replayability value. Uz sve to je opuštajuća i prekrasna.

Sushi Go Party
Uzeo jer smo igrali preko Arene dok je bio lockdown i oduševila nas je igra, pa sam ju uzeo. Party je Sushi Go + još novih karata, pa gdje će bolje.

Minus - Kvaliteta karata je razočaravajuća; već nakon jedne, dvije partije se vidi "wear" na rubovima karata, pa sam stavio sleevove.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ray za post (ukupno 13):
kockicaBojan1983juri006LourdingrofstokasadistikoblahblahStipsdado i još 3 korisnika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4964
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3675 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

...a Concordiju čim prije na stol, nećeš požaliti!
Zadnja izmjena: sadistiko, dana/u 02 ruj 2020, 08:52, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
ray
slika
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la thegrey »

Bratstvo i jedinstvo u tri igrača - finalno stanje 1995. (desni klik i View Image na mapu u full rezoluciji).

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru thegrey za post (ukupno 4):
juri006miki0102Stipsstoka
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 477
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miki0102 »

thegrey je napisao/la: 01 ruj 2020, 23:20 Bratstvo i jedinstvo u tri igrača - finalno stanje 1995. (desni klik i View Image na mapu u full rezoluciji).

slika
Malo o dojmovima!?
slika
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la thegrey »

Napisem veceras, sad na zalost ne stizem
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Stips »

miki0102 je napisao/la: 02 ruj 2020, 00:03
thegrey je napisao/la: 01 ruj 2020, 23:20 Bratstvo i jedinstvo u tri igrača - finalno stanje 1995. (desni klik i View Image na mapu u full rezoluciji).

slika
Malo o dojmovima!?
viewtopic.php?f=8&t=562&p=67498#p67498
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”