Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

kockica je napisao/la: 22 stu 2021, 12:43
https://boardgamegeek.com/boardgame/271 ... s-burgundy - još uvijek bih se našamarao kako sam godinama zaobilazio ovu igru. Ali hajde, ako ništa barem je do promjene mišljenja došlo kada je igra već izašla u novom ruhu koje je nama superiornije od starog. Definitivno obavezna igra za parove a igra me privukla istraživanju drugih Feldovih igara od kojih jedna već maltene od početka godine čeka da bude zajednički božićni poklon. (Neka ovdašnji secret sante vide što li je to samokontrola :bleh )
Ja je malo po malo vidim po nekim listama gdje dosta visoko kotira. Jucer upalio jubito i reko idem vidit o cem se radi i da mi Rodney pokaze.
Ovak na prvu izgleda jako dobro i svidja mi se mehanika igre. Sad treba uvatit i isprobat (mislim da sam je vidio u Meeples) i ako igra sljaka, kupit ju.

Kakva je igra u vise igraca ? Sad traje ovo glasanje na bgg za najbolju igru za 2 igraca i ova igra drzi trenutno prvo mjesto.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la DarkDefender »

Meni je to jedna od top 5 igara. Game Night imaju epizodu pa mozes pogledati. Ja sam evo sad skuzio da sam ju igrao samo u 4 igraca i super mi je. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
kovacu
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Ma super funkcionira u svim kombinacijama. Jedino je problem što se vremenski dosta produži sa većim brojem igrača. Najgora situacija je kad si ti dobro upoznat sa igrom, a ostala trojica nisu. Onda ti se čini da cijelu vječnost čekaš na red. Sa uigranom ekipom nebi trebalo bit problema. Ja sam je najviše igrao u dvoje sa ženom i super je. Nećeš se razočarat sigurno. Isto tako treba naglasit kako su jednostavna pravila a puno dubine. Svakako preporuka.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
kovacu
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Igrao sam utroje, bilo mi je predugo, takodjer i neurednije jer dok dodje red na tebe, ponestane pločica pa svaki put na svom potezu moraš revidirati kako ćeš odigrati svoj potez, no hajde to još može biti I izazovno ali glavni nedostatak mi je upravo duljina, naprosto postoje bolje igre za više igrača.

Isto smo prvo isprobali kopiju od MC, staro izdanje, i na stranu artwork , nas je privukla upravo mehanika, ali ova kopija sadrži i malu ekspanziju ( trgovačke rute) koju preporučam ubaciti već nakon par partija, a ista je esencijalni dio nove verzije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
kovacu
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Sad sam vidio i da se moze zaigrat i na Board game areni.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

kockica je napisao/la: 23 stu 2021, 00:09 Igrao sam utroje, bilo mi je predugo, takodjer i neurednije jer dok dodje red na tebe, ponestane pločica pa svaki put na svom potezu moraš revidirati kako ćeš odigrati svoj potez, no hajde to još može biti I izazovno ali glavni nedostatak mi je upravo duljina, naprosto postoje bolje igre za više igrača.

Isto smo prvo isprobali kopiju od MC, staro izdanje, i na stranu artwork , nas je privukla upravo mehanika, ali ova kopija sadrži i malu ekspanziju ( trgovačke rute) koju preporučam ubaciti već nakon par partija, a ista je esencijalni dio nove verzije.
Meni taj osjećaj u više igrača nije bio mrzak. Više dolazi do izražaja blokiranje, borba za prvu poziciju, razna kombiniranja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
Killa
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sim4 »

Ja sam je igrao samo u dvoje i odlična mi je, ako si za možemo isprobat u meepleu
Avatar
logOS
Reactions:
Postovi: 69
Pridružen/a: 26 kol 2015, 12:05
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la logOS »

Aaaa... The Castles of Burgundy ili kako meni to izgleda: Ishihara Test - The Board Game

Ne hvala. Imali su mogućnost nešto napravit sa novijom edicijom pa ništa od toga. Uvijek mi bila zanimljiva ali sama pomisao na količinu mentalnog napora gdje drugi razmišljaju o strategiji, a ja gledam taj hex i razmišljam je to žuto ili jedna od druge dvije zelene boje il čekaj ima li ova igra možda narančaste hexove. Hm........ ne.

I onda pogledaš svoj board, a on viče na tebe:

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru logOS za post:
Mago de Umago
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Mogu misliti koliko je grozno, odnosno znam iz druge ruke jer prijateljeva cura je daltonist s tim da ona to sve okrene na šalu i kad igramo Mysterium jako voli biti duh :P Tako da Mysterium igramo na extra hard težini, realno :)

No, slažem se, mogli su s novom edicijom pomoći ljudima, nije TOLIKO velika intervencija, ionako moraju printati sve nanovo više manje, promjena palete boja je još najlakši fiks...

EDIT: kada su bili kod nas doslovno sam joj gurnuo pod nos On Mars jer je to jedina igra koju imam za koju znam pouzdano da su palete boja odabrane s daltonizmom na umu. Kaže da ih uredno razlikuje, tako da, many thanks Vital Lacerda :)
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la docich »

MirekCro je napisao/la:Mi smo danas odigrali u 3p https://boardgamegeek.com/boardgame/187 ... -gone-wild
Igra nam je baš sjela. Žena je bila posebno oduševljenja s igrom :mrgreen: (odmah je bilo lakše opravdati nabavu igre :D ) Meni se dopao i sami artwork na kartama.

slika
Jedna od mojih najdražih igara. Imam i nekoliko exp. Mislim da mi je skoro pa najbolji deck building. Sad ga mozda malo arnak stize

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post:
MirekCro
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”