Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Nakon dugo vremena odigrali ja i @Naed https://boardgamegeek.com/boardgame/224 ... birmingham. Vec sam bio zaboravio kako je ova igra dobra. :ljubav
Nismo ju igrali sigurno pola godine, cak i vise, sto se odrazilo i na rezultat (135:132).

Nakon toga sam otisao kod ovog drugog, jucer mu je stiglo 6 boxova https://boardgamegeek.com/boardgame/293 ... -and-blood pa smo morali probati.
Oboje igramo MtG zadnjih 17-18 god i osim jednakih dimenzija karata nemaju nista zajednicko. U FAB slazes deck oko jednog heroja koji ima svoju klasu (brute, ninja, warrior,...) i postoje karte za tu klasu (koju moze samo taj heroj odigrati) i generic karte (koje mogu ici u svaki spil).
Sistem "placanja" za odigravanje karata je skroz drugaciji nego u MtG, ovdje nema landova i mana nego svaka karta se moze koristiti za placanje druge karte.
Fajt ide po principu da prvo jedan napada nekom kartom, drugi se brani, ali te karte koje iskoristi za obranu nece imati na raspolaganju kad dode on na red za napast jer nove karte vuce tek na kraju svog kruga, sto je zapravo dosta dobro osmisljeno.

Za koji dan cemo nabaciti neki turnircic pa cu se javiti s malo vise dojmova. Za sad jos dosta slabo to kuzim... :mrgreen:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
dendarii42
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la docich »

Ovo sta si napisao mi baca na wow tcg

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post:
Mago de Umago
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

docich je napisao/la: 22 tra 2021, 22:49 Ovo sta si napisao mi baca na wow tcg

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
Pa wow korisi resurse slicno kao mtg, tapaju se i untapaju svaki krug. A u FAB svaka karta ima u gornjem lijevom kutu koliko resursa daje ako ju koristis kao resurs, a u desnom koliko resursa treba da bi se odigrala.

https://storage.googleapis.com/fabmaste ... WTR063.png

Kod drugih tcg-ova cesto gradis neku situaciju na boardu ili u ruci, a u FAB imas doslovno iste pocetne karte na stolu od pocetka (uz manje iznimke) i u ruci uvijek max broj karata koliki ti je intelekt (dolje lijevo na heroju, slika ispod)

https://storage.googleapis.com/fabmaste ... IRA001.png

Ekipa je doslovno poludila za igrom, mnogi mtg igraci se prebacuju na FAB, a nakon vecerasnjeg uvoda vidim dosta potencijala i jedva cekam da ju malo bolje prozvacem.
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la docich »

Kuzim

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Mislim svi ti tvg-ovi su dosta slicni medusobno, neki vise neki manje.

U MtG mozes birati hoces li igrati combo, agro, kontrolu ili neki midrange deck. Ovdje ne vidim tu opciju jer se sve svodi na napad, ali ovisno o klasi odabrat ces neki stil igre. Brute je kao neki ldi berserker koji ce teziti tome da napravi 1 dmg vise od protivnika da bi dobio, ninja je agilan, on ima vise manjih napada i ima puno mogucnosti za neke combo napade. Neki treci ce sigurno brijati na nekekav life gain...U biti najbitnije ce biti valjda dobro tempirati karte iz ruke. Da li se obraniti ili radije s tom kartom kasnije udariti jace?
slika
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Evo nakon tjedan dana dočekao prvu partiju
https://boardgamegeek.com/boardgame/205896/rising-sun

slika
Uzmite u obzir da imam samo jedno igranje, pa pišem utiske neposredno nakon prvog igranja.

Igrali smo u 3 igrača, svima je bilo prvo igranje. Ja sam proučio pravila, pogledao nekoliko videa. Partija nam je potrajala oko 3h.
Koliko god se čini straight forward dok sam objašnjavao skužio sam zapravo koliko je igra kompicirana i koliko detalja ima.

Svi kalnovi imaju svoje special abilities koje su zapravo super kod svih.

- Faza političkih mandata - koji su zapravo 5 različitih akcija koje možeš raditi (micanje po mapi, recruitanje dotatnih vojnika, kupovine karata (monsteri i pojačanja), harvest (gdje onaj tko ima najviše vojske u provniciji pokupi bonuse) i betrayal)) je izvrsno napravljena i osmišljena. U nijednom trenutku nema down-gamea. Dok god netko odigra mandat i ti dobiješ nešto od toga, ne toliko kao igrač koji je to odirao (i njegov saveznik) ali i dalje radiš nešto.
- Pa Kami faza gdje ti bogovi daju dodatna pojačanja ako si slao svoje bushi (monkove) da ih štuju. Honor track super funkcionira kao tie-braker i kao potencijalno pojačanje.
- I na kraju rat koji je super odrađen sa bidanjem tako da ne znaš što je ovaj bidao i potrošio novce. Tu smo se smijali, psovali i čupali kosu. Je ronaj koji pobjedi, sve novce koje je uložio mora dati protivniku koji je izgubio. Tako da treba poprilično taktizirati koliko novaca uložiti jer se rat vodi u nekoliko provincija.

Naravno, već sam počeo sa bojanjem figura :D

Igra me kupila na prvu i oduševljen sam (i svi za stolom). Osim što prekrasno izgleda, ima super gameplay, nema down-timea izvrsne interakcije između igrača. :D
Sve u svemu, jedva je čekam igrati ponovno i mislim da bi se lako mogla ugurati u moj osobni top igara uz Gloomhave, Brass B, TM i Spirit Island.

Jedina mana koju vidim je ta da ju neći moći igrati toliko često koliko bi htio. :)


slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post (ukupno 8):
kockicaPapavertanelornPsyBurnMago de UmagosadistikoTeehee(R)dendarii42
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

Arkham horor LCG: The Essex county express - U roku 10 minuta naš je vagon usisan u međudimenzionalni portal.

AH LCG: Blood on the altar - 5 ljudi je žrtvovano Yog Sotothu (nitko od nas, which is a win).

Robinson Crusoe - izgubili potez prije pobjede jer sam ja upao u klopku, ostao izvan zaklona preko noći i umro od gladi i kiše.

Sve u svemu veliki fail. Was fun, though.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 3):
Mago de UmagoCrazyBunnyGuytanelorn
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Jučer... osam i pol sati, ugrubo, Twilight Imperiuma. :) Spuših, ali bilo je epski! Političke faze su bile izrazito zabavne, dugo smo pregovarali i trgovali glasovima, moljakanje da se ne uđe u neki sustav bilo je normalna stvar, a bilo je i mirnih reintegracija sustava, predaje planeta, sporazumnih napada... :) Sve u svemu jedna fantastična partija. Hakanci pobijediše :) Moj osobni highlight je bio izgradnja War Suna. Nisam ga stigao iskoristiti, ali bio sam jedini koji ga je izgradio. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 5):
realukaMago de UmagotanelornTeehee(R)dendarii42
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

https://boardgamegeek.com/boardgame/171 ... marco-polo

Mnogi okrecu glavu kad vide kocke i odmah se spominje faktor srece, ali mislim da je u ovoj igri to super rijeseno. AKo dobijes male kocke dobijes razliku u novcu/devamna, a ako imas velike kocke onda ce ti akcije biti jace, ali ces bome cesto to i papreno platiti.

Barata se sa puno resursa (nekih vise nekih manje), ali stalno si na knap jer svako putovanje placas ili novcem ili novcem+devama. Protivnik je igrao Raschida, lika koji ne baca kocke nego za svaku kocku u trenutku odigravanja odabere vrijednost, a ja sam igrao Mattea Pola, valjda od starog Pola mladji sin. szbunjen Njegov ability je da svaki krug ima dodatnu kocku i novi ugovor. I iako Raschid djeluje OP nije to lako izhendlati, pohlepa za jacim akcijama donosi i vece troskove, pa cesto ostanes bez para ili bez nekih pametnih opcija.

Zavrsilo je 67-40 za mene, ali to je obojici prvi put da igramo i nismo se bas iskazali.

Uglavnom super igra, nakon svih brainburnera dodje kao lagano osvjezenje.

Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 11):
dadotanelornkockicaMinsc1610CrazyBunnyGuyrealukafrastarcTeehee(R)dendarii42Valsim i još jedan korisnik
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Isprobao Blood Rage, al ne fizicku nego digitalnu igru.
Mozda sam imao neka prevelika ocekivanja, al nakon odigrane 3 partije, nije me igra nesto odusevila.

Nekako mi je napredak klana i mogucnosti igraca kako game odmice slab (nema nekih spikeova u poweru) i sva 3 agea su mi jako slicna.
Vjerovatno ju ne budem kupovao u fizickom obliku.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”