Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

E mi smo ovaj puta zaigrali something completely different: Pathfinder RPG Beginner Box. Eto, ulazimo malo i u RPG vode i bilo nam je baš dobro ovako početnički se ufuravati. Jako dobar kooperativni doživljaj. ;)

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 5):
Mago de Umagotanelornwm_lsmmkockicaValsim
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la wm_lsmm »

E sad sam već malo i sebi dosadna s ovim postovima, al kreće radni tjedan pa će ih valjda bit manje nakon ovoga. Jučer smo dečko i ja bacili https://boardgamegeek.com/boardgame/312 ... uins-arnak nakon dosta vremena i svidio nam se više nego kada smo ga prije igrali. Art mi je prekrasan, komponente preslatke i uživamo otvarat nove lokacije i gledat koji će nas guardian dopasti. Dečko je explorao i borio se protiv čuvara, a ja sam se švercala koristeći karte za premještanje istraživača i imala neku kul kartu koja kaže da mogu pogledati level 2 site i aktivirati ga. Iako se u 2 igrača ne uspije otvoriti previše lokacija pa definitivno preporučam igru u više, mi smo se super proveli. Ima dosta mjesta za mozgati za one koji to vole pa je moguć "analysis paralysis". Replayability je također dosta velik jer će se svaki put otvoriti drugačije lokacije, drugačije lokacije će biti blokirane (u manje igrača), drugačiji artefakti i predmeti će biti dostupni. Završilo je 63-61 i stvarno sam impresionirana što je tako mala razlika bila na kraju.

Ne znam šta mi se dečku dogodilo zadnjih tjedan dana em da želi igrat em da dobro igra pa je za nagradu dobio palačinke i nadam se uspostavit nekakav Pavlov efekt. (Btw bio je nedavno u igraonici skupit neke igre, jel ga to netko od vas začarao nečime? Ako da, HVALA, imate kavu/pivu/kolače od mene. :D )

slika
slika

Navečer sam ga ipak ostavila na miru i sa drugom skupinom ljudi odigrala https://boardgamegeek.com/boardgame/237182/root u 6. Nikada prije nisam vidjela da netko igra Eyrie tako dobro kao jedan od prijatelja. Vlada mu se nije srušila NITI JEDNOM do kraja igre i njegovog zadnjeg poteza kada je postao previše greedy i umjesto 1 stavio 2 kartice na recruit, a ostalo mu je samo 7 ptičica za stavit (a ne 8). Da je odigrao samo jednu kartu, pobjedio bi. Mačke su isto radile probleme, cijelo vrijeme su bile jadne i nikakve i skrivale se u kutevima i onda su otkrile dominance kartu prema kojoj im za pobjedu treba prevlast u nasuprotnim kutevima. Bilo je jasno da, nakon što se pticama srušila vlada, mačke su pobjednici..... iiiii dok su svi pokušavali isplanirati neki način da to spriječe Vagabond za kojeg nitko nije smatrao da je prijetnja idao je svojim prijateljima krticama sve karte koje je imao i pobjedio.

slika

Nakon toga, odigrao se i https://boardgamegeek.com/boardgame/246784/cryptid, ali mozgovi su nam već bili sprženi od Roota pa nas je cryptid samo dodatno dotukao. Da ne kažem da smo otprilike svakih 30 sekundi provjeravali koji je naš hint, a i dalje uspjevali stavit krivu oznaku na mapu....

slika

Završili smo večer s https://boardgamegeek.com/boardgame/277085/love-letter i napokon malo coopa u https://boardgamegeek.com/boardgame/173090/game.

slika

Ok, dosta od mene, dovoljno sam spamala temu zadnjih par dana :D :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm
Ovi su korisnici zahvalili autoru wm_lsmm za post (ukupno 11):
PapavertanelorndadoCrazyBunnyGuyLourdingrofrealukakockicajuri006Bojan1983 i još jedan korisnik
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

wm_lsmm je napisao/la: 11 lis 2021, 09:13
Ne znam šta mi se dečku dogodilo zadnjih tjedan dana em da želi igrat em da dobro igra pa je za nagradu dobio palačinke i nadam se uspostavit nekakav Pavlov efekt. (Btw bio je nedavno u igraonici skupit neke igre, jel ga to netko od vas začarao nečime? Ako da, HVALA, imate kavu/pivu/kolače od mene. :D )
Kao što je onomad Sheldon u Big Bangu ustanovio, seks je jači od čokolade/slatkog, try that. :) Ja bih savjetovao samo da jašeš taj val dok je jak, ne zna se kad će splasnuti, uživaj.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

wm_lsmm je napisao/la: 11 lis 2021, 09:13 E sad sam već malo i sebi dosadna s ovim postovima, al kreće radni tjedan pa će ih valjda bit manje nakon ovoga.

...

Ok, dosta od mene, dovoljno sam spamala temu zadnjih par dana :D :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm
Kakav spam, pa skroz si u djiru ove teme, a možda bude i korisnih savjeta oko vrbovanja novih žrtava za igranje, evo sugestija ludog zeke možda bude od pomoći. :D

P.s. scythe je zapravo dosta dobar udvoje ako se uključe autome, mislim da postoji i aplikacija.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

@grof
Očekujem bogate opise priča sa seansi Pathfindera :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

Valsim je napisao/la: 11 lis 2021, 14:00 @grof
Očekujem bogate opise priča sa seansi Pathfindera :) .
A, bit će bit će. Kako stvari stoje moglo bi biti i interesantno. :D
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

grof je napisao/la: 11 lis 2021, 14:12
Valsim je napisao/la: 11 lis 2021, 14:00 @grof
Očekujem bogate opise priča sa seansi Pathfindera :) .
A, bit će bit će. Kako stvari stoje moglo bi biti i interesantno. :D
Kak to da ste krenili sa Pathfinder, a ne sa nekim DnD 5e starter setom ?
Zato sto u udruzi ima ovaj PF starter box ili ?

Igrao sam prije PF i presao na 5e i od tada nikad nisam ni pomisljao da se vratim nazad, a pogotovo kod 2. edicije PF.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

kovacu je napisao/la: 11 lis 2021, 14:51 Kak to da ste krenili sa Pathfinder, a ne sa nekim DnD 5e starter setom ?
Zato sto u udruzi ima ovaj PF starter box ili ?

Igrao sam prije PF i presao na 5e i od tada nikad nisam ni pomisljao da se vratim nazad, a pogotovo kod 2. edicije PF.
Da, prvenstveno zato jer udruga ima BBox i Pathfinder sekciju s odličnom voditeljicom koja nam uvijek pomogne oko stvari vezanih uz PF.
Usput, koliko sam ja baš čuo od naše Zrinke 2. edicija PF-a je baš bolja od 1., jedino što još nema toliko avantura pisanih za nju.
Usput gledah i neke komparacije kod iskusnijih DM-ova, pa pronađoh ovakve tekstove, koji su mi također dali više vjetra u leđa PF-u


Ne znam koji su konkretni razlozi zašto bi D&D 5e bio toliko bolji od PF 2e?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Meni je 5e super jer je brdo stvari pojednostavljeno u odnosu na PF a ponajvise svi ovi bonusi koji su se prije morali pratit/znat. Tak da svakog jednostavno mozes uvest u game.
Nekome to mozda smeta jer zeli brdo opcija koje PF i 3.5 nude, al meni je super ovako kako je u 5e. Pola stvari se rjesava sa advantage i disadvantage kockom u odnosu na PF.
Sad cemo uskoro isprobati malo kompleksniji sistem The Dark Eye pa me bas zanima kakav ce se on pokazat posto tamo su stvari malo drugacije odradjene nego u PF i DnD.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
grof
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Definitivno 5e. Da se sad moram vratiti na pf prošvikao bi. Ovako advantage/disadvantage i bok. :D
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”