Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sim4 »

kovacu je napisao/la: 27 stu 2021, 14:07
kovacu je napisao/la: 27 stu 2021, 00:01 Moramo onda ubrzo zaigrat taj Inis u igraonici
Da se nadovezem na ovo. Hoce neko mozda danas doc u Meeples pa da zaigramo ovo ? Bilo bi dobro da nas bude barem 3 (da ne bude chess like kak Antun kaze :D )
Jeste igrali na kraju? Ja mogu sljedeci petak ako si za…
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Ma nisam isao danas. U petak cemo onda standardno
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

upravo odigrali through the ages u četvero..

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 2):
neochCrazyBunnyGuy
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

...timing?
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

sadistiko je napisao/la: 28 stu 2021, 08:55...timing?
Objava bila u 1.25, ako su se skupili oko 20h, dok se krenulo i postavilo rekao bih 20.45, završilo se možda tako 00.45 pa dok se složilo i ispratilo ljude, dakle četiri sata minimalno. Što nije toliko loše :)
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Bolindus »

Yes, oko 4h, imamo rekord 3.5h u 4 igraca, malo jaca :)
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

jucer prije tta smo odigrali jedan beyond the sun

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la gogo666 »

Nakon vise od godinu dana, jucer sam (skoro) odigrao solo partiju
https://boardgamegeek.com/boardgame/182 ... -frontiers

Ova igra je medvjed. Solo gaming medvjed. Najteza igra koju sam ikad igrao, odnosno ucio pravila. Specifican problem ove igre (odnosno brata blizanca Mage Knight) je sto mozes ti i naucit pravila, ali ako be igras redovito, pravila ces vrlo vjerojatno zaboravit, tako da si uvijek u tom zacaranom krugu ucenja (combat) pravila, nemanja energije i vremena, ucenja pravila, odustajanja, ne igranja godinu dana.

Sve ovo zvuci neprivlacno i postavlja se pitanje - cemu sve to, ima stotine drugih igara, koje su odlicne i solo.
Ima drugih igara, ima genijalnih igara. Obozavam Spirit Island, Lord of the rings lcg, Scythe, Gaia Project... Sve su to izvrsne igre, kako multiplayer, tako i solo.
Ali Star Trek Frontiers (Mage Knight) je za mene izvan svih kategorija.
Nigdje nisam vidio takav nivo kombinatorike kartama i prostornim pozicioniranjem. Doslovno svaki turn ima 10tak mogucih kombinacija.
Uletis među 3 neprijateljske letjelice, a u ruci nemas napadacke snage niti za jednog. 10 minuta kasnije, nasao si kombinaciju da ih skines sva 3, uz malo stete koju popravljas odmah sljedeci turn. Pred ocima mi scena iz Star Treka kako Picard naređuje obrambeni manevar, istovremeno pucajuci torpedo u lijevo, pulse charge u desno, skidajuci neprijatelje dok oni u nevjerici zazivaju Picardovo ime. Bitka je dobivena, slavlje pocinje, al ne zadugo.
Na ekranu odjednom se pojavljuju dvije Borg kocke. Nismo spremni, moramo na remont, nemamo sanse. Hm, mozda nađemo neko rjesenje...

slika


Pre pre zakon igra, meni nr 1 odkad sam ju prvi put igrao.
Samo da mi je naci rješenje za trajno zapamtit ta pravila bitke 😥
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post (ukupno 10):
dlakardadoValsimPapaverMinsc1610PsyBurntanelornfpolmadosadistiko
slika
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 464 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

U zadnjih par dana smo odigrali https://boardgamegeek.com/boardgame/155821/inis negjde između 8 i 10 puta. U 2 i 3 igrača.
Inis mi definitivno ide prema top 5 igara. Vrlo jednostavna za naučiti, brzo se odigra (3 igrača (nakon par igranja) otprilike 40min), setup i pospremanje traje 2 i pol minute. Malo mogućih akcija, jako dobar draft i super "iznenađenja" sa epic tale (crvenim) kartama.
slika

slika
Uživali smo u svakoj partiji, 2x smo odigrali 2 puta zaredom partije, jer su nam završile prebrzo i htjeli smo još. Možda mi je mrvicu bolja u 3 igrača nego u 2. Iako kad igraš u 2 imaš više kontrole nad draftom karata, a u 3 igrača je super, više polja, više konfikta i više taktiziranja i biranja poteza.
Trenutno 8.7 (sa prošlotjednih 8 - nakon 2 igranja) moguće da će s više igranja ocjena još rasti.

Ovaj vikend je došao na red i novopridošli https://boardgamegeek.com/boardgame/247 ... ter-cities
I ne znam što reći, prvo što je bila vjerojatno moja greška je ta da smo ga igrali odmah u 4 igrača i svima je bilo prvo igranje. Igra nam je trajala oko 3 sata i ubila nas je psihički. Potezi su nam sporo trajali, karte su se dugo birale, produkcija nam je išla sporo i loše.
Igra ima strašno puno potencijala da nam bude fantastična, ali nakon ovog prvog iskustva, ne znam kad će ponovno na stol s ovom grupom.
Vjerojatno je greška bila u 4 igrača i svima prvo igranje. Do zadnje produkcije smo svi manje-više skužili flow igre i kako što funkcionira. Vjerujem da dođe (ili akd dođe) drugi put na stol da će ići puno više smooth (ako ne budemo čekali 3mj da ju zaigramo). Jedino nakon svih onih usporedbi s Terraforming Marsom, ja osobno ne vidim previše sličnosti, ima mehanika koje su slične ali meni su to dvije skroz raličite igre.
Kod mene će svakako dobiti još jednu priliku.
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post (ukupno 7):
madokovacudadotanelorngrofsadistikorealuka
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la mado »

gogo666 je napisao/la: 28 stu 2021, 10:54
Pre pre zakon igra, meni nr 1 odkad sam ju prvi put igrao.
Samo da mi je naci rješenje za trajno zapamtit ta pravila bitke 😥
Dobio sam ST Frontiers od bgg secret sante prije 2 godine i još mi stoji neigran :facepalm A čitam svugdje hvalospjeve za solo igranje. Evo potaknuo si me da ju naučim konačno i odigram čim prije :thumbs ak mi se svidi, ostati će na stolu neko vrijeme dok ju ne odigram barem 10-20x. Tako sam prošlu zimu igrao danima Spirit Island (18x) i Aeon's End (30x) dok se nisam zasitio. Možda i pravila onda dublje sjednu u pamćenje pa se lakše kasnije prisjetiti? szbunjen SI i AE nisam igrao od prošle zime, baš me zanima kak će mi ići sa prisjećanjem pravila szbunjen

Kad već pišem u ovoj temi, mogao bi kratko kako pokušavam ubiti Hitlera u Black Orchestra
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... -orchestra
Samo 3x sam igrao zadnjih dana. Prvi put glatko izgubio na Standard težini, pa 2x pobijedio na Easy. Sad ću dalje igrati samo na Standard.
slika

Igra je jako tematska i prije nje nisam znao koliko puno je bilo pokušaja atentata na Hitlera. Osim conspiratora koje igrači mogu igrati, u eventima bude svako malo neki neuspjeli pokušaj.


slika

I Tom Cruise je u igri 😁 Morat ću pogledati Valkire opet da se prisjetim tog pokušaja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
sadistiko
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”