Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4964
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3675 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

mene gameplay od Space Race podsjeća na Race for the Galaxy ali su pravila, kao što kažeš, dosta zbrkano napisana. Kad sam prvi puta čitao izgledalo mi je sve jasno, ali čim je krenula paljba s pitanjima od ekipe toliko se raspala igra da smo prekinuli u pol partije, tako da čekam neko bolje vrijeme da ponovo dođe na stol.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
wm_lsmmmado
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Nakon dosta partija udvoje konačno smo odigrali Regicide i utroje. Došao buraz do nas, bio zainteresiran da se isproba igra za koju sam link sa pravilima već prije poslao u jednu našu grupu i kroz pet minuta objasnio mu pravila.

Odigrali smo hrpu partija i svaki put bi zaginuli, isprva surovo već kod dama, u kasnijim partijama uspjeli smo doći i do kraljeva ali u igri utroje stalno nam se događalo da bismo ostali bez kupa iz kojeg bi nadopunjavali ruku. Počeli smo malo bolje paziti na to pa smo iz partije u partiju pomapo napredovali.

Sa većim brojem igrača imate dzokera ( 1 u igri utroje, 2 za 4 igrača) koji, kada se aktivira, ponisti imunitet trenutnog neprijatelja, tj možete aktivirati moći znaka kojeg trenutno blokira neprijatelj i pritom odaberete koji igrač će igrati sljedeći. I dalje vrijedi da nema razgovora o svojim kartama ali možeš komunicirati na način da misliš da se možeš nositi sa trenutnim neprijatelje ili bi radije da te se preskoci. Često nam je dzoker davao malo predaha kod zaguljenih situacija.

Moj buraz se toralno zakačio za igru i insistirao je na novim partijama tako da je bila kasna noć i iscimao je da odigramo barem jos jednu partiju jer smo u zadnjoj bili poraženi od zadnjeg kralja i konačno smo pobijedili da možemo mirno spavati.

Jako mu se svidjela igra i mislim da imamo novog ambasadora regicidea.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
tanelornrealuka
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

sadistiko je napisao/la: 25 lis 2021, 12:30 mene gameplay od Space Race podsjeća na Race for the Galaxy ali su pravila, kao što kažeš, dosta zbrkano napisana. Kad sam prvi puta čitao izgledalo mi je sve jasno, ali čim je krenula paljba s pitanjima od ekipe toliko se raspala igra da smo prekinuli u pol partije, tako da čekam neko bolje vrijeme da ponovo dođe na stol.
Diplomatski odgovor: Teško mi je bilo gledati tugu u tvojim očima pri osvješćivanju samospoznaje da, pripremi unatoč, pravila ipak nisu sjela i nisi mogao pružiti nam odgovore koji su nam trebali. Pa sam predložio odustajanje i čekanje bolje prilike.

Iskreni odgovor: Nisam se ja vozio 50km do Petrinje da tebe gledam kako ne znaš pravila.
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Imamo li temu za pitanja o pravilima igre?

Jer sad sam malo prilazio pravila Carpe Diema i nesto mi nije jasno...

Imamo 84 building tilea, a stavljamo ih na ploču 28 kom po rundi. Igra se u 4 runde. 28x4 nije 84.

Gdje griješim?

I kako se igra u 3 ili 4? Nije to dovoljno tileova...
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Sad mi sinulo da tamnih ima 39, a koristi se samo 11 u pocetku. Taman ostane 28 pa sam to stavio u search i nasao:

- In the second and third phases, distribute 28 light green building tiles
on the seven blueprint spaces of the game board. In the fourth phase,
distribute the remaining 28 dark green building tiles
.


Btw, ako nemamo temu za pravila ( cesto budu nejasna ili dobro skrivena u rulebooku) mislim da bi bilo dobro imati jednu. :D
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

https://boardgamegeek.com/boardgame/318560/witchstone

Igra koja je ispunila sva očekivanja.

Action selection je baš super napravljen gdje u svom kotlu vežeš akcije i one postaju sve jače što ih je više povezano, a na početku igre ti smetaju kristali postavljeni po ploči pa ih treba izbjegavati ili što prije micati kako bi bolje vezao akcije.

slika

Na glavnoj ploči se borite za svakakve prevlasti, slaganje linija kao recimo u TTR i utrkivanje ko će prije do lokacije sa svojim vješticama, te na 2 tracka na kojima se baš utrkuješ sa protivnicima i ko će prije ugrabiti end game zadatke.

slika

Lagana mozgalica koja ima samo 11 turnova u kojima samo vežeš i kombiniraš jednostavne akcije i pokušavaš te sve akcije spojiti nekako u centru svog kotla da imaju smisla i super snagu. Ne traje dugo pa se odma može odigrati više puta za redom.
Iako sam igrao samo u 2 igrača mislim da bi u 3 mogla biti najbolja zbog glavne ploče i malo napetosti, u 2 igrača ti nekako sve uspijeva.

HUCH opet napravio super posao :thumbs

Također insert u retail igri za svaku pohvalu, čak i kad se okrene kutija sve ostane na mjestu, a nema ni poklopac.

slika

Nevjerojatno mi je da u 2021. svima to ne uspije nego 'vrhunske' kompanije ulože novce u apsolutno beskorisne inserte (npr. GWT 2nd edition, Red Rising)
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 15):
kockicaMinsc1610DeniMago de UmagoPapaverdadoVihorblahblahjuri006sadistiko i još 5 korisnika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/286 ... ino-capers

slika

Ako volite co-op igre, a pri tome ne zelite uciti brdo pravila i razmisljati cijelo vrijeme jeste li zaboravili neko sitno pravilo, onda ovu igru preporucujem grupama koje mozda do sada nisu igrali previse BGova ili se jednostavno vise vole zabaviti UZ igru.

u usporedbi s nekim drugim co op naslovima koje sam igrao, poput Nemesisa, Mansion o Madnessa, Robinson Crusoea, Dead of Wintera ili Pandemica, za BB2 mogu reci da su zabavniji od vecine, opusteniji, ali da osjecaj epic veceri nije ni blizu nesto sto ce se sutradan prepricavati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 7):
kockicaTeehee(R)blacxtanelorndadojuri006sadistiko
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/340677/bad-company
slika

Ako ste igrali Space base, ovo je ista formula, ali prilagodjeno mladjim uzrastima. Osobno sam uvijek imao "problem" sa Space Baseom i nikad mi zapravo nije leglo gameplay flow.

U Bad companyu nema komplikacija, na potezu igrac aktivira dva polja (dva zbroja dvaju kockica), a svi ostali aktiviraju jednu od dviju kombinacija. Polja nemaju nikakve fensi akcije, vec skupite iteme s karata i iste postavite na "ugovore".
Uglavnom, meso igre je unaprijedjivati likove (stakanja itema kako bi pri aktivaciji odredjenog broja dobili vise) i rijesavati ugovore.

Vrlo pitko, jednostavno i zabavno. Idealna obiteljska igra. Totalni hit i must have za roditelje s mladjom djecom.

Za ostale moze posluziti za drustvo koje voli dixit i slicne igre.
8.5/2/10

https://boardgamegeek.com/boardgame/284936/cafe

Ocajan rulebook, konfuzna pravila, ali igra je odlicna. Kad se savladaju pravila igra je zapravo jednostavan engine buulder, ali slojevit s odlukama i tijesan s bodovima.
@dado koliko bodova obicno imate u partiji?

moram jos igrat da bih ocijenio igru, ali ostaje u kolekciji
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 2):
dadojuri006
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3374 puta
 pohvaljen: 2002 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Najs, jučer sam naručio Bad Company, nadam se da je bolja od Machi Koro-a. :)
Space Base nisam igrao ali Valeria Card Kingdoms mi je super (osim set up-a i tear down-a).

Deni je napisao/la: 31 lis 2021, 17:55 https://boardgamegeek.com/boardgame/284936/cafe

Ocajan rulebook, konfuzna pravila, ali igra je odlicna. Kad se savladaju pravila igra je zapravo jednostavan engine buulder, ali slojevit s odlukama i tijesan s bodovima.
@dado koliko bodova obicno imate u partiji?

moram jos igrat da bih ocijenio igru, ali ostaje u kolekciji
Da, rulebook je mogao biti malo bolji i slažem se sa opisom. :thumbs
Sad si me malo zatekao ali mislim da je obično oko 20, tu negdje.
Meni je odlična, sviđa mi se što na kraju igre imaš osjećaj da si odigrao veću igru, a ne filler.
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

pitam, jer smo mi zavrsili prvu partiju 10:9

kakav je sobek? 🤩
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”