Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Men je ovo kak je sad ok koncept, udjem u temu i vidim sto ljudi igraju i kratke opise i nadjem nesto novo.
Ak se doda podforum i tema za svaku igru, da bi procito nesto unutara moras otvarat svaku temu zasebno, onda ces imat teme di ces imat prakticki jedan post i takve stvari.

Jedino da uzmemo pristup slican kao na jednom drugom forumu gdje imas "Glavnu" temu "Šta ste zadnje igrali?" i tamo se smije samo postat sto si odigrao zadnje. Znaci nikakave rasprave u tu temu vezane za neciju objavu. Bilo kakve komentare vezane za post ostavljas u drugoj temi koja se zove "Šta ste zadnje igrali P/O" (iliti pitanja i odgovori) i u toj temi ljudi pisu postove vezane za onu glavnu temu, ispituju pitanja, potvrdjuju neke stvari, svadjaju se, kazu kak im Spirit Island nist ne valja i tak to.

Znaci TLDR:
2 teme:
1. Šta ste zadnje igrali?
Ovdje se striktno drzat, link na bbg, opis igre koju ste odigrali, kak vam se svidjela, mozda koja slika i sve popratno
2. Šta ste zadnje igrali? P/O
Rasprava vezana za postove unutar prve teme. Mozete komotno citirat post u prvoj temi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
juri006
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Meni je trenutno stanje također oke, dapače, zabavno, kada dođem na ovu temu imam osjećaj kao da sam sjeo na kavu u kafić gdje svi žamore o igrama. Da, nekad nas ponese rasprava, takve postove (kao oni o Spirit Islandu) bi se moglo maknuti na temu za tu igru, da ne smeta, ali ovo mi je fora, najčešće dolazim tu proskrollati što ima novoga. :) Ne smetaju mi digresije. No, svakako podržavam promjene ako se većina odluči na drugačiji pristup i pokušat ću se držati pravila :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 4):
kockicajuri006dlakarKilla
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Nikakve restrikcije.

Tema je živa, možda i najbolja na forumu, ima svoj pravac, ima blagog spama i zajebancije, ali i dalje se itekako držimo koncepta ( za razliku od prethodnih par postova uključujući i ovaj), pa sve zamisli koje idu u smislu "preglednosti" bi podosta ubile ovaj topic.

Forum takodjer ima dobru trazilicu pa se lako nadju igre koje su interesantne čitateljima.

Edit: kako kaže crazy, baš filing kao da si sjeo na kavicu pa cakulate o igrama.
Zadnja izmjena: kockica, dana/u 27 srp 2021, 16:46, ukupno mijenjano 2 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 4):
juri006dlakarKilladendarii42
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Minsc1610 »

Meni je isto ovo najbolja tema, bacim škic tko šta igra, pročitam dojmove, dodam ako imam šta, bude svega, al je jako živo i onako kako treba biti. Ne treba ju mijenjati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post:
juri006
slika
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la wm_lsmm »

+1 za ne mijenjanje, meni je skroz okej ovako :D ako me neka igra posebno zanima, tu je tražilica
Ovi su korisnici zahvalili autoru wm_lsmm za post (ukupno 2):
juri006Killa
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

Jasno. :) Ostaje po starom. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 5):
juri006Minsc1610dlakartanelornPapaver
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Bojan1983 »

Svako malo neko napise post, osvrt, detaljan komentar, oplemeni sa slikama i pomislim steta da je u ovom topicu, pogotovo kad se nastavi rasprava

Mozda mi u tom trenutku ta igra nije u fokusu a volio bih jednom procitat kad budem znao o cemu se radi... jednom sam se htio nadovezat na raspravu al tad bi vec bio offtopic

Volim bacit oko ovdje, pratit sto se igra ali ako neko ima volje raspisat se vise od 2-3 recenice volio bi da je u posebnom topicu sa nazivom te igre
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

DUNE: Imperium
Odigrali u 3 igraca i bilo nam je top. Mogu reci da bez obzira što mi je ok bilo igrati s botom 2p, u 3p znaci svi mi humani xD je game bio odličan. Frend kojem smo pokazali game poveo s jedno 4/5-0 nas odmah u prvih par rundi, ja i cura gledamo što se dešava, igrali vec 2puta game a dalje nula bodova rofl
Onda su poceli nama polako kapati bodovi, tako da smo u jednom trenu svi bili tu negdje, ja sam u predzadnjoj rundi uspio preoteti fremen alliance token od cure i time joj izbiti bod, sebi dodati jedan, i pobjediti u bitci što je donjelo 2 dodatna boda i gurnulo me u vodstvo(ne sjecam se da li je bilo 11 ili 12 bodova na kraju).

Vrhunac, doduše ne za mene, iako poprilično tematski ispalo, obzirom da je frend igrao baron Harkonenna a ja Leto Atreidsa, kako smo sjedili na terasi, bilo 22h osjetim nešto mi puzi po leđima, nisam imao majicu jer je bilo toplo, prođem rukom da to skinem kad ono kao neki ubod :sokiran szbunjen ...znaci na neku foru se tu pčela na meni stvorila i ubola me, još imam oteklinu koja svrbi 2 dana kasnije. Srećom pa nisam alergičan...propao assination atempt Harkonnena rofl :nee

Ove intrigue kartice su puno bolje u 3p, ima dosta opcija za razna previranja i nedoumice tijekom partije. Isto obzirom da vidite tko što ima od resursa zna se na što može ili ne može ici od polja, kolko tko ima trupa i to, pa nema random akcija od bota, evo poslao gro trupa u combat, zablokao neki space za koji znaš da human ne može i sl. Kalkuliranje da li neke stvari ostaviti za reveal fazu ili riskirati jer baš želiš akciju il ispace koji ti daje ta kartica, kalkulacija, na koji space prvo, riskirat da ga netko zauzme jer želiš još nešto ili vidjet kako ce se odvijati stanje na ploci, frend je bio također oduševljen gejmom nakon te partije.

Castles of Burgundy
Pale 3 partije u nedelju, cura popizdila obzirom da je dvije izgubila za redom i kak sam je ja namjerno sjebao jer sam joj uzeo plocicu u zandjoj rundi da ne može skorati space od 6 polja rofl , al zato me pošteno dobila u 3. :D

Maracaibo
slika

Konačno sišao sa shelf of shejma :D
Igrao u 2p s curom, ne znam koliko točno al partija je potrajala sigurno 4h. U biti game i nije toliko težak, makar kada se krene gledat how to play i citat pravila ima dosta toga i nekih sitnijih pravila pa sve djeluje malo daunting. Tako da je tijekom gejma bilo dosta prekida pa da nađem što znaci neka ikonografija, ili konzultiram pravila oko necega ili vidim po netu neke interakcije. Meni osobno je game bio odličan, cura makar je rekla da joj nije bio toliko težak nakraju, popizdila na dužinu gejma. E sad, valjda ce opet na stol pa da vidimo koliko nam treba sad kad smo ajmo rec polovili pravila.
Stvarno mi se svidjelo ovo kako su karte multi use, i makar u startu sve to izgleda kao špansko selo, polako pocinju sjedati stvari na mjesto i sve je poprilično jasno na tim kartama. Sviđa mi se ovaj quest i combat track, pa još skoranje bodova s kartica i tokena i tako. Pred kraj gejma vec skupiš tih kartica ispred sebe pa ode malo vremena na to, ok sad je moj turn, što tocno imam, da li mi što od toga ide zajedno s ovom ili onom kartom itd.

Sviđa mi se ovo otkljucavanje akcija s svojeg ship boarda, pa gledanje redosljeda, obzirom da su random pločice na mapi neke, svaki game može biti drugaciji, i tu je ta kao kampanjica neka koju bi htio proci jer vidim da se mijenjaju neka polja i što sve ne. Za početak nismo krenuli s tim misijama od kampanje. Pa gledanje koliko brzo ili sporo se želiš kretati po mapi, da li ceš možda riskirati da ti drugi igrač mazne neko prednje city polje pred nosom jer si ti htio akciju više prije toga odraditi, ili možda računaš da ce i on htjeti, odigravanje assistanta po ploči s kojima si otvaraš nove akcije pa probavat neke comboe složiti s njima i tako...gledanje koju frakciju gurati ili ne gurati vezano uz bodove na kraju da se po mapi širi.

Znam da želim GWT kad dođe ovaj 2nd edition. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 9):
dlakarjuri006kockicatanelornrealukaAntomonroverandomsadistikoPapaver
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Tek drugo igranje Clans of Caledonia, u tri igrača, ravno dva sata trajalo.

Nešto jednostavnija verzija osnovnih mehanika Terre Mystice/Gaia Projecta, ali ništa manje zanimljiva i kombinatorna, sa simpatičnim i asimetričnim škotskim klanovima.

Dvije stvari koje ju odvajaju od spomenutih divova su:

1. Ploča trgovine gdje možeš kupovati i prodavati šest različitih dobara u igri tako im mijenjajući cijene pa pažljivim taktiziranjem si stvoriti prilike za zarade. Na primjer, tako si lijepo namjestiš da prodaš trenutno skupo mlijeko ili recimo povoljno nabaviš jeftini viski dok mu je cijena tako niska. 8-)

2. Ispunjavanje ugovora koje draftate s ploče, a čije su nagrade ne čisti bodovi već porast jednog od tri specijalna end-of-game scoring resursa - na kraju igre, za svaki od resursa kojeg imaš, a da se najmanje podigao, dobije se najviše bodova pa treba i paziti što ostali podižu te što žele držati nisko.

I još bih samo dodao da su u ovoj igri jedne od najsimpatičnijih drvenih komponenti koje sam vidio. :D

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 9):
dlakardadotanelornMago de UmagoAntomonkockicajuri006Minsc1610smurfORnot
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Mi smo jučer ponovili Underwater Cities u četvero sa jednim novim igračem. Partija je trajala oko 3h. Kako smo većina bili upoznati sa igrom, akcije su se odigravale dosta brže i partija je bila fluidna ali i napeta. Ovoga puta smo pazili na pobjednika prošle partije pa smo ga uspjeli iskontrolirat sa specijalnim karticama. Kako su u ponudi bile dvije karte koje dodatno boduju kelp(koji je i sam po sebi dosta zahvalan što se tiče bodova), moj fokus je bio isključivo na njemu. U strahu da mi je netko ne otme, moja prva akcija je bila da ugrabim barem jednu od tih kartica. Malo slabiji početak ali sam do kraja igre imao 4 grada sa duplim unaprijeđenim farmama od 5 ukupno. Od toga su 3 bila sa 3 različite građevine, ostali po dvije . Nitko nije obaziro pozornost pa sam ugrabio i drugu ponuđenu specijalnu karticu za kelp pa su na kraju bili stvarno lijepi bodovi. Mislio sam na ću dominirat žestoko, ali pobjednik prošle partije je opet samo tuko po crvenim gradovima i bodovno je bio jako blizu. Na kraju sam imao 106 bodova a on 100. Ostali su završili sa 80-ak bodova. Ne znam kako je u manje igrača, ali ovo u četvero je stvarno gusto. Ako zanemariš turn order, vrlo brzo ostaneš bez iti jedne opcije . Masu puta nisam mogao postaviti grad, ganjaš turn order i žrtvuješ karte da bi mogao bar nešto napravit prije proizvodnje. Za sad sam jako zadovoljan igrom, nadam se da neću idući put ooet igrat na kelp. 😁
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 6):
kockicaPapavertanelornjuri006dadodendarii42
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”