Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la wm_lsmm »

Evo i mi smo napokon odigrali nešto. Započeli smo sa https://boardgamegeek.com/boardgame/155821/inis u 4 igrača pri čemu nitko nije igrao igru ranije. Ipak, žrtva koja je pristala naučiti pravila odradila je dobar posao pa je sve teklo više-manje glatko. Igra je odlična, ali nije moj tip igre. Previše je agresivna, u smislu ne volim rizik-style igre gdje je poanta boriti se za area-control. Više sam za coop ili za bilo koju igru gdje nema (ili je rijetko) direktnog napadanja (npr. Everdell, TF Mars, Calico, etc. ) S druge strane, hidden roles i traitor igre su mi super (Nemesis, Shadows over Camelot, BSG...) jer većinu igre ne ratuješ aktivno s drugima. Uglavnom, većinu vremena sam se skrivala u Plains teritoriju koji nikome nije bio zanimljiv, oni su se borili oko Cove, Hills i Iron Minea i kada su im od silnih ratovanja vojske oslabile bez velikih problema sam se proširila po neprijateljskim teritorijima. Uz to, uspjela sam skupiti i 3 deeda. Pobjedu su na kraju dijelili prijateljičini bijeli i moji zeleni jer smo malo zabrljali pravila oko kraja igre i pobjeđivanja pa je pao dogovor da je najpoštenije da dijelimo pobjedu. Plavi i narančasti muški dio ekipe je izvisio.

slika

Nakon toga, odigrali smo https://boardgamegeek.com/boardgame/173090/game (napokon malo coopa) i https://boardgamegeek.com/boardgame/244992/mind.

Sljedećeg dana, moja (bolja?) polovica tražila je da ga naučim https://boardgamegeek.com/boardgame/169786/scythe. Ako se mene pita, nikada ju neću poželjeti igrati u dvoje, mislim da je najbolja u 4-5. Ipak, s obzirom da uglavnom ja njega nagovaram da se igramo, pristala sam ispuniti njegovu želju i odigrali smo Scythe u dvoje. Mene je dopao Nordic kojeg nikada prije nisam igrala, a njega Saxony Empire (igrao je sa žutima umjesto crnima jer su nam u setupu neke figure pale na pod i odletjele ispod fridgea pa nam ih se nije dalo odmah spašavati). Na moje iznenađenje, pohvatao je pravila u trenu i igrao s vrlo malo down-timea, uspio nakupiti veliku količinu novčića, napravio većinu enlistova i upgradeova dok ja nisam imala niti jedan, ali nažalost, moja popularnost ga je koštala pobjede (99 naspram 87). Ipak, moram ga jako pohvaliti em za inicijativu em za stvarno brzo hvatanje pravila. Još uvijek postoji nada da će se u njemu probuditi full time gamer. :D

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru wm_lsmm za post (ukupno 9):
realukadadodendarii42tanelornTeehee(R)sadistikokockicaPapavermado
slika
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 393
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 193 puta
 pohvaljen: 522 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la mljeko »

Ima napadanja u Inisu, ali nikad nisam vidio da se agresivnost isplati. Pomisao da je Inis kao Rizik je upravo zamka u koju novi igrači mogu upasti. Ti nisi i zato si pobijedila. To je prvenstveno igra čekanja i čitanja protivnika.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post:
wm_lsmm
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 464 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

mljeko je napisao/la:Ima napadanja u Inisu, ali nikad nisam vidio da se agresivnost isplati. Pomisao da je Inis kao Rizik je upravo zamka u koju novi igrači mogu upasti. Ti nisi i zato si pobijedila. To je prvenstveno igra čekanja i čitanja protivnika.
Nisam igrao, ali i ja sam tako nekako shvatio. Trenutno mi je Inis negdje pri vrhu wishliste. slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3369 puta
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Inače nemam baš naviku igrati solo ali danas sam odlučio skinuti 2 igre sa pile of shame-a pa evo prvih dojmova solo partija:

https://boardgamegeek.com/boardgame/258 ... 20-minutes

slika

Jako zanimljiva, brza 2 player igra.
Generalno jako jednostavna pravila ali moram priznati da sam imao dosta problema s razumijevanjem solo pravila, niti nakon 2 partije nisam siguran da sam točno shvatio pravila za AI ali mislim da će mi u 2 igrača biti odlična.


https://boardgamegeek.com/boardgame/301 ... rs-scythia

slika

Zanimljiva reimplementacija https://boardgamegeek.com/boardgame/170 ... -north-sea.
Sviđaju mi se dodane stvari (životinje i ono nekakvo mlijeko koje pojačavaju snagu plemena, rane koje smanjuju snagu)
Solo varijanta je odlična, okreneš kartu, ideš po redu, vidiš što AI može napraviti i idemo dalje.
Zamjerke idu na produkciju. Artwork je super ali ikonografija, prenapadna ploča i odabir boja za resurse (smeđe i crno) ipak malo smanjuju ocjenu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 6):
tanelornsadistikoPapaverkockicaTeehee(R)Valsim
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Lost Ruins of Arnak, lagana obiteljska igra ali ima i strategije, a ujedno je i zanimljiva.. slika

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 6):
smurfORnottanelornPapaverTeehee(R)dadojuri006
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Po meni game uopce nije lagan ako želiš biti efikasan :D
Pravila jesu jednostavna, ali u biti treba jako puno planirati i gledati što možeš i želiš i kako, te što bi potencijalno mogli drugi igraci napraviti u tome da ti pomrse planove. Za jedan ovako rules simple game vidio sam da dosta AP-a prouzrokuje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
realuka
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

ali u odnosu na on mars, barrage i kanban ovo je ultra lagano.. meni je arnak usporediv s everdellom, ali malo nekako logicniji

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
realuka
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3369 puta
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Soliranje dan 2.

2 partije https://boardgamegeek.com/boardgame/283863/magnificent

slika

Dice drafting, polyomino tile laying igra Kennerspiel plus kategorije (ili da citiram @marge : "Lagana obiteljska igra." :D ) u kojoj upravljamo vlastitim cirkusom.
Tema je poprilično nalijepljena, nema baš puno veze s gameplayem.
Vizulano je igra prekrasna, produkcija dobra, ikonografija dobra.
U cijeloj igri imate samo 12 poteza ali svaki je mozganje i imate osjećaj da ste napravili puno više od samo 12 poteza.
U solo varijanti za pobjedu treba skupiti najmanje 200 bodova, o mojim rezultatima nećemo.

Jako ugodno iznenađenje i topla preporuka ako volite dice placement / dice drafting igre kao što su Marco Polo ili Coimbra.
Prvi dojam nakon 2 solo partije 9/10 (ako idete sad na Essen, uzimajte)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 4):
tanelornBojan1983Mago de UmagoDeni
slika
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la wm_lsmm »

Opet ja, ni sama ne vjerujem koliko mi se igranja zaredalo ovaj tjedan nakon duže pauze. Nedavno sam preko malih oglasa udomila https://boardgamegeek.com/boardgame/266 ... ty-oceania pa ja danas pala prva partija. Moram priznati da sam bila pročitala dosta ne baš dobrih reviewova pa me bilo strah da će me igra razočarati. Na sreću, mi smo bili oduševljeni igrom. Mehanika mi je bila svježa i izrazito zabavna. Svi su bili udubljeni u gradnju zgrada i činilo nam se da je igra završila u trenu. Sigurna sam da će često izlaziti na stol pogotovo kada se igra s ne-hardcore igračima ili onda kada nema vremena/volje za previše mozganja. Moja bolja polovica N i frendica L su se potez za potezom natjecali tko će sagraditi najvišu zgradu dok je većina mojih bila patuljasta. Pobjedu je odnio N i stvarno ne znam što se to dogodilo da prvo samoinicijativno traži Scythe (ako ste pročitali jučerašnji post), pohvata pravila u trenu i sada pobjeđuje?!?!

slika

slika

Grad je izgledao jako fancy na kraju, ali nadmetanje u visini između L i N nezgodno je kulminiralo. :D

slika
Zadnja izmjena: wm_lsmm, dana/u 09 lis 2021, 13:37, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru wm_lsmm za post (ukupno 8):
dadokockicasadistikomadoTeehee(R)PapavertanelornZorzy
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

UH, puno si mi pomogla s ovim postom. Gledajući kutiju i površno čitanje na BGG-u mislio sam da igra više vuče na neki sim city, skoro sam išao nadbidavati za igru, ovak, ništa. Fala još jednom
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”