Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Uz izuzetak ratova u ime boga. Oni jedini imaju opravdanu svrhu
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 3):
miki0102Vintijaknamiljenko
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 477
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miki0102 »

dlakar je napisao/la: 23 sij 2020, 15:01 Uz izuzetak ratova u ime boga. Oni jedini imaju opravdanu svrhu
rofl rofl rofl rofl rofl Znam da to stvarno misliš. rofl rofl rofl rofl rofl
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

miki0102 je napisao/la: 23 sij 2020, 15:50
dlakar je napisao/la: 23 sij 2020, 15:01 Uz izuzetak ratova u ime boga. Oni jedini imaju opravdanu svrhu
rofl rofl rofl rofl rofl Znam da to stvarno misliš. rofl rofl rofl rofl rofl
Pa znaš da se sa takvim stvarima ne smije zajebavat. Odmah ideš u pakao...i to onaj pravi, katolički... 😁
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Tri igre odigrane u zadnjih nekoliko dana (među ostalima):

Peto igranje Underwater Citiesa, svaki put u tri igrača i svaki put mi daje sve bolji i bojli osjećaj nakon partije.

Igra koja ima jedan od najboljih osjećaja komboanja, a igramo ju svaki put, osim prvoga, s vrhunskom ekspanzijom New Discoveries bez koje ne mogu zamisliti igrati ovaj engine builder. Igrao sam ju s 5-6 novih ljudi ukupno i partije traju oko 2 i po, tri sata, ali mislim da će se s iskustvom to smanjiti na prihvatljivih maks dva sata.

slika
Treće igranje Dinosaur Islanda, u troje, prvi put bez ijednog zeznutog pravila. :)
Dosta dobra igra s miksom različitih mehanika koju usporava pet prilično različitih faza i puno malih pravila. Sviđa mi se estetika i tema te napetost u izvlačenju posjetitelja i draftanje čak 4 tipa infrastruktura koje idu na vaše dvije ploče.

slika

Šesto igranje Tapestryja, u četvero. Dobra igra, odlične produkcije (osim baza nekih građevina) koja me ipak razočarala s obzirom na očekivanja.
Zabavno je iskombinirati svoje poteze na četiri trake i ugrabiti sve sočnije i sočnije bonuse što se više po njima penješ, usput postavljajući income građevine i landmarkse na svoj capital city. Karte tapiserije te asimetrične civilizacije (igrali smo s novim balance fixes) jedan su od najzabavnijih, ali u isto vrijeme i frustrirajućih elemenata igre. Nije zabavno gledati kako tvoji protivnici skaču iznad tebe i po sto bodova samo zato što su im se karte bolje poklopile.

Malo nervira i kada igra za jednog igrača završi pola sata (ili sat vremena kao u igri sa slike :o ) prije svih ostalih pa mora dugo čekati kraj. Vjerujem da se to smanji s iskustvom, isto kao i trajanje igre, koje može biti predugih tri sata za ovaj tip igre.

slika

slika
Zadnja izmjena: Papaver, dana/u 01 vel 2020, 13:39, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 6):
sadistikoValsimkockicablahblahTeehee(R)marge
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

Nama je Underwater Cities nedavno otkriće u koje smo se instantno zaljubili. Ako nam je ovoliko dobra bazna igra, onda ne mogu zamisliti kakve još zanimljivosti ekspanzija doda.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Valsim je napisao/la: 27 sij 2020, 16:15 Nama je Underwater Cities nedavno otkriće u koje smo se instantno zaljubili. Ako nam je ovoliko dobra bazna igra, onda ne mogu zamisliti kakve još zanimljivosti ekspanzija doda.
Po meni glavne stvari koje ekspanzija donosi su:
  • triple layers ploče koje zamjenjuju bazne, plus četiri nove (sve stoji na mjestu i veći je užitak graditi svoje podmorje)
  • "prelude" tileovi zbog kojih se preskače prva runda i malo ubrza igra
  • osam asimetričnih asistenata (a ne da su svi identični)
  • 15-ak novih karata po dobu i nove specijalne karte
Da je samo to u ekspaniji bila bi super, ali tu su još i tri modula za igranje s biranjem ili utrkom za gradove (s dodatnim zelenim gradovima!) te arheološka ploča s novim bonusima koju još nismo probali. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
kockica
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Gledam baš neko vrijeme ovu igru i mislim si da bi to mogao biti sljedeći božićni poklon :D
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

Papaver je napisao/la: 28 sij 2020, 08:43
Valsim je napisao/la: 27 sij 2020, 16:15 Nama je Underwater Cities nedavno otkriće u koje smo se instantno zaljubili. Ako nam je ovoliko dobra bazna igra, onda ne mogu zamisliti kakve još zanimljivosti ekspanzija doda.
Po meni glavne stvari koje ekspanzija donosi su:
  • triple layers ploče koje zamjenjuju bazne, plus četiri nove (sve stoji na mjestu i veći je užitak graditi svoje podmorje)
  • "prelude" tileovi zbog kojih se preskače prva runda i malo ubrza igra
  • osam asimetričnih asistenata (a ne da su svi identični)
  • 15-ak novih karata po dobu i nove specijalne karte
Da je samo to u ekspaniji bila bi super, ali tu su još i tri modula za igranje s biranjem ili utrkom za gradove (s dodatnim zelenim gradovima!) te arheološka ploča s novim bonusima koju još nismo probali. :)
Znači must have je.
Thanks na razjašnjenju :thumbs .
kockica je napisao/la: 28 sij 2020, 09:12 Gledam baš neko vrijeme ovu igru i mislim si da bi to mogao biti sljedeći božićni poklon :D
Ma kakav sljedeći Božić, neka bude za rođendan, imendan, povodom Valentinovog, godišnjice braka, godišnjice poznanstva, godišnjice prvog poljupca, ma neka bude bilo koja izlika da se što prije nabavi :D .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Noghri »

U prijevodu, kupi sutra! :D
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

Valsim je napisao/la: 28 sij 2020, 11:36
Papaver je napisao/la: 28 sij 2020, 08:43
Valsim je napisao/la: 27 sij 2020, 16:15 Nama je Underwater Cities nedavno otkriće u koje smo se instantno zaljubili. Ako nam je ovoliko dobra bazna igra, onda ne mogu zamisliti kakve još zanimljivosti ekspanzija doda.
Po meni glavne stvari koje ekspanzija donosi su:
  • triple layers ploče koje zamjenjuju bazne, plus četiri nove (sve stoji na mjestu i veći je užitak graditi svoje podmorje)
  • "prelude" tileovi zbog kojih se preskače prva runda i malo ubrza igra
  • osam asimetričnih asistenata (a ne da su svi identični)
  • 15-ak novih karata po dobu i nove specijalne karte
Da je samo to u ekspaniji bila bi super, ali tu su još i tri modula za igranje s biranjem ili utrkom za gradove (s dodatnim zelenim gradovima!) te arheološka ploča s novim bonusima koju još nismo probali. :)
Znači must have je.
Thanks na razjašnjenju :thumbs .
kockica je napisao/la: 28 sij 2020, 09:12 Gledam baš neko vrijeme ovu igru i mislim si da bi to mogao biti sljedeći božićni poklon :D
Ma kakav sljedeći Božić, neka bude za rođendan, imendan, povodom Valentinovog, godišnjice braka, godišnjice poznanstva, godišnjice prvog poljupca, ma neka bude bilo koja izlika da se što prije nabavi :D .
sve mi se cini da cu i ja morati naci razlog da je kupim... :)
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”