Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Mago de Umago je napisao/la: 07 vel 2021, 21:27 https://boardgamegeek.com/boardgame/193 ... tern-trail

Prvi put igrali danas i mogu reci da mi se bas svidja.

E sad ne znam da li je moguce pobijediti ako se ne fokusiras na krave. Ja sam danas lose prosao, od krava sam imao samo 7 bodova mislim, a ostali preko 30. Vidjet cemo drugi put...
Može se pobijediti i na druge načine, ali niko nema muda stvarno probati, a i igra te navede uvijek da odigraš ono što je najoptimalnije, a to je obično kauboji+krave, ili ako ništa drugo da drugome ne dozvoliš preveliko gomilanje istih. Tako da da, i mi kao i dosta drugih na BGG-u mislimo da je to najjeftinija strategija za pobjedu. Mada, imali smo jednom slučaj da sam (ako se dobro sjećam) za dlaku pobijedio sa inžinjerima i vožnjom vlaka do kraja i još malo. Ono što me malo više brine je totalno bezvezna expanzija koja nam nije nikako sjela. Istina, igrali smo samo jednom, ali kad nije to to od prve sumnjam da će ikad biti super.
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Bas cu sljedeci put probat fokusirat se na inzenjere ili gradjevinare.

Meni je igra sjela odmah, bas je po mom gustu. Nije moja, frend ju je kupio pa definitivno ide na must have listu.
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

Mago de Umago je napisao/la: 08 vel 2021, 14:10 Bas cu sljedeci put probat fokusirat se na inzenjere ili gradjevinare.

Eto ja mogu reći da sam dobio isključivo na građevine, rijetko uopće idem na kauboje i krave jer me strah da tog ne nestane, jednom sam čak išao isključivo na questove (znači od svega po malo) završio jako blizu prvom, ali to mi je na kraju još uvijek best score.

Što se tiče ekspanzije po meni nije essential za ovu igru, ali mi je vjerojatno jedna od najboljih ekspanzija koje sam zaigrao. Smanje ti se brojevi bodova, što je bar naš slučaj, ali dobiješ dubinu u igri gdje zapravo sam odlučuješ gdje želiš putovati kad dostavljaš, nije svaki put isto da ganjaš 2 ili 3 puta San Francisco kroz igru i ona strategija prva 2 ili 3 odlaska u Kansas ne prolazi u ekspanziji tako lako.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

E sad znam da ce se ova dvojica sljedeci put klati oko kauboja i krava, a ja cu sve izgraditi. :D
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

Mago de Umago je napisao/la: 08 vel 2021, 17:14 E sad znam da ce se ova dvojica sljedeci put klati oko kauboja i krava, a ja cu sve izgraditi. :D
Hahah al mislim da su ti svi moji divljački pokušaji bili sa ekspanzijom, a što se tiče građevina pazi da je ona od 25 bodova u igri :zvizdi
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

realuka je napisao/la: 08 vel 2021, 18:32
Mago de Umago je napisao/la: 08 vel 2021, 17:14 E sad znam da ce se ova dvojica sljedeci put klati oko kauboja i krava, a ja cu sve izgraditi. :D
Hahah al mislim da su ti svi moji divljački pokušaji bili sa ekspanzijom, a što se tiče građevina pazi da je ona od 25 bodova u igri :zvizdi
To ce biti ona 10b, nisam ni gledao. Mislim da je na a strani max 13.

Ma malo to, malo inzenjere, a krave tek toliko da prodajem nesto...Pa kud puklo da puklo.


A sutra konacno igramo Tawantinsuyu. Can't wait!!! :hepihepi
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
realuka
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

opis hoćemo! zanima me ta igra
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
realuka
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

sadistiko je napisao/la: 08 vel 2021, 22:20 opis hoćemo! zanima me ta igra
Obavezno! Iz ovoga što sam vidio ovih par dana što sam proučavao pravila izgleda mi odlična.
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Evo "odigrali" smo konacno https://boardgamegeek.com/boardgame/306 ... nca-empire.

Navodnici su tu jer smo odradili final scoring nakon 2/3 kruga (festivala). :D

Objasnjavao sam im oko sat vremena, a nakon toga smo igrali 2h. Bilo je kasno nekima,pa smo skratili...ali bitno da smo osjetili igru.

Pravila zapravo i nisu toliko teska, ali mogucnosti je mali milion i tu dolazi do izrazaja ta tezina igre! Najkonfuzniji dio je food (krumpir i kukuruz) i najcesce mozes birati s kojim ces platiti, ali ponekad trebas bas krumpir, a ponekad bas kukuruz. I to sve ovisi da li si aktivni player ili imas action na tudem krugu. Mislim da je oko 85 mjesta na koja mozes plasirati workera i taxe za plasiranje workera daleko od svog high priesta su super.
5 razlicitih workera, svaki dobar na svoj nacin i u odredjenoj situaciji, osvajanje okolnih regija, buildingzi...a da ne spominjem slaganje tepiha!! Zakon! Mislim da je sve to vrhunski izbalansirano! Prije 2. festivala i final scoringa sam bio daleko zadnji,a na kraju sam dijelio drugo mjesto dok nam je prvi pobjegao za 1 bod.

Player's aid kojeg svaki igrac ima ispred sebe je odlican, a rulebook je isto tako jako dobar.

Mislim da ce drugi put kad budemo igrali biti bajka. :ljubav

Ako uzmemo u obzir da ce meni uvijek biti

Stare civilizacije > Fantasy > SF

ovo mi je definitivno najbolja igra do sada. :bravo

Sad cekam da vidim sto kaze Tzolk'in...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 11):
ZorzyBojan1983dadoroverandomDenisadistikorealukajuri006dlakarkockica i još jedan korisnik
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

slika

Jednostavno, čovjek kao da pravi igre za mene... Fantastična.
Pišem detaljno uskoro.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post (ukupno 8):
CrazyBunnyGuyrealukadadotanelornMago de Umagojuri006DeniMinsc1610
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”