Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antomon »

Mi smo Pillarse odigrali 2 partije u 3 igrača i dobili smo osjećaj da smo "skužili" poantu igre.

Dobio sam dojam kada upoznaš igru, kada znaš koje karte mogu doći među privilage, craftsman i event kartama, da igra postane matematička puzzla tj. ako potrošim X golda i Y radnika dobit ću Z bodova. Slažem se @priroda15 da danas ima puno boljih workerplacement igri ali isto tako se za 14 godina staru igru dobro drži.

Mi ćemo vjerovatno odigrati još koju partiju (da vide ljudi igru koje zanima) pa će ići na prodaju.
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Treće igranje Trajana, u četiri igrača.

Igrao sam samo tri igre Stefana Felda i sve tri ocjenio sam s 9. Ova mi je malo slabija od Bora Bore, koja mi je malo slabija od Castles of Burgundy, a sve tri su mi u vrhu tzv. point salad igara.

Kod Trajana mi se najviše sviđa mancala sustav odabiranja akcija te komboanje poteza.

slika

Prva partija novokupljenog Gaia Projecta (tri igrača, tri sata s objašnjavanjem, basic setup iz rulebooka za prvu partiju).

Terru Mysticu sam odigrao samo jednom i to prije par godina i jako mi se svidjela, a Gaia mi je ostavila i bolji prvi dojam.

Igra je uznenađujuće glatko tekla i nismo skoro nikad morali provjeravati neka pravila ili tražiti po BGG-u. Potezi su uglavnom bili jako zadovoljavajući, a odluke sočne i utjecajne. A da ne pričam o super osjećaju napredovanja i širenja svoje civilizacije na ploči (uz super mehaniku susjedstva te natjecanje oko povoljnih planeta), te kroz šest tehnoloških traka, svaka sa svojom dinamikom.
Inače ne volim igre bez imalo sreće, ali ovo je trenutno jedina takva igra u mojoj kolekciji i baš mi se svidjelo što je naglasak na strategiziranju, a ne na taktiziranju, iako uglavnom volim kad je obrnuto.

Uglavnom, mislim da će ovaj div često na stol jer je varijabilnost i reigrivost zbog višestrukih elemenata (pogotovo zbog 14 različitih frakcija) ogromna, a prilike za poboljšavanje skilla će biti tu iz igre u igru.

slika

slika
Zadnja izmjena: Papaver, dana/u 11 vel 2020, 14:53, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 6):
kockicaValsimpriroda15sadistikomargeroverandom
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2299 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

Ah Trajan :ljubav .
Izvrsna igra od koje poslije boli glava :D .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

joj Gaia me još čeka proučavanja, ma previše je to igara da ih sve savladaš sam :-(
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

Valsim je napisao/la: 11 vel 2020, 14:41 Ah Trajan :ljubav .
Izvrsna igra od koje poslije boli glava :D .
Samo mislim da ga ne treba igrati u 4. Previše je to dumanja. Mislim da je fantastičan 2 player.
slika
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la thegrey »

Igrah Twilight Struggle, pobjeda Rusa na bodove.

slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Nuuq je napisao/la: 11 vel 2020, 20:22
Valsim je napisao/la: 11 vel 2020, 14:41 Ah Trajan :ljubav .
Izvrsna igra od koje poslije boli glava :D .
Samo mislim da ga ne treba igrati u 4. Previše je to dumanja. Mislim da je fantastičan 2 player.
Igrao sam ju samo u četiri, ali mislim da se s manje igrača izgubi napetost i natjecanje kod 5 od 6 akcija: građevine, provincije, trajan ploče, brodovi za slanje dobara, mjesto u senatu. Jedino forumskih pločica ima manje što je manje igrača.

No nisam probao igrati u dvoje, možda je stvarno ok, sigurno brže red dođe na tebe i igra je kraća, a daje isti osjećaj.
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

Papaver je napisao/la: 12 vel 2020, 08:38
Nuuq je napisao/la: 11 vel 2020, 20:22
Valsim je napisao/la: 11 vel 2020, 14:41 Ah Trajan :ljubav .
Izvrsna igra od koje poslije boli glava :D .
Samo mislim da ga ne treba igrati u 4. Previše je to dumanja. Mislim da je fantastičan 2 player.
Igrao sam ju samo u četiri, ali mislim da se s manje igrača izgubi napetost i natjecanje kod 5 od 6 akcija: građevine, provincije, trajan ploče, brodovi za slanje dobara, mjesto u senatu. Jedino forumskih pločica ima manje što je manje igrača.

No nisam probao igrati u dvoje, možda je stvarno ok, sigurno brže red dođe na tebe i igra je kraća, a daje isti osjećaj.
Gledaj, Trajan je igra u kojoj je fol biti što efikasniji u akcijama. Tu se slažemo. Veliki problem igranja u 4 je downtime upravo zato što ne možeš znati sta ce ti biti na board i time je možeš planirati turn. Istina da je malo manji fight oko akcija, ali se meni upravo to i dopada. Ako mi je do te vrste fight, ima drugih igara. Ipak, savršena igra. Probaj bruges, također odličan feld.
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antomon »

Neki dan smo odigrali drugi put Feast for odin kod frendova. Meni definitvno najbolji Rosenberg za sada.
Nemojte da vas zastraži broj akcijskih mjesta, preporuka ako volite optimizacijske prostorne puzzle.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
Papaver
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Nuuq je napisao/la: 12 vel 2020, 09:36
Papaver je napisao/la: 12 vel 2020, 08:38
Nuuq je napisao/la: 11 vel 2020, 20:22

Samo mislim da ga ne treba igrati u 4. Previše je to dumanja. Mislim da je fantastičan 2 player.
Igrao sam ju samo u četiri, ali mislim da se s manje igrača izgubi napetost i natjecanje kod 5 od 6 akcija: građevine, provincije, trajan ploče, brodovi za slanje dobara, mjesto u senatu. Jedino forumskih pločica ima manje što je manje igrača.

No nisam probao igrati u dvoje, možda je stvarno ok, sigurno brže red dođe na tebe i igra je kraća, a daje isti osjećaj.
Gledaj, Trajan je igra u kojoj je fol biti što efikasniji u akcijama. Tu se slažemo. Veliki problem igranja u 4 je downtime upravo zato što ne možeš znati sta ce ti biti na board i time je možeš planirati turn. Istina da je malo manji fight oko akcija, ali se meni upravo to i dopada. Ako mi je do te vrste fight, ima drugih igara. Ipak, savršena igra. Probaj bruges, također odličan feld.
Hvala na preporuci, htio bih probati Bruges, ali imam osjećaj da ga je jako teško nabaviti. :)
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”