Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la gogo666 »

Igrali opet LoW i Istanbul
Ovaj put sam slikao


slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post (ukupno 3):
dadoValsimjuri006
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

Nice, keep em coming :thumbs .
Možeš i otvoriti svoju temu igranja pod "Mala kućna igranja".
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Bojan1983 »

ORA ET LABORA

slika
*zaboravio slikat, nasao image na netu...

Danas je Ora et Labora peti put zavrsila na mom stolu, i peti put me naljutila, izludila, zbunila, razveselila i do samog kraja potpuno odusevila (ko prava zena)

Na kraju svake partije smo raspravljali kako je Rosenberg vjerojatno pao na glavu kad je bio mali, jer iako vecinu igara koje volim bih nakon sto sam ih naucio mogao sam rekreirat, za napraviti Ora et Labora-u moras bit bar malo lud.

Za one koji ne znaju, OeL je srednje teska, sandbox euro igra sa tipicnim rosenbergovim pretvaranjima resursa u resurse da bi ih promijenio u resurse i konacno u bodove. Vjerujem da vecina (pogotovo casual igraca) treba zaobici igru u sirokom luku ali isto tako vjerujem da ce pravim geekovima (pogotovo ljubiteljima Rosenberga) koji imaju volje i vremena, Ora Et Labora bit pun pogodak

Igru je najlakse opisati onima koji su igrali Le Havre i Agricolu
Igrac na potezu moze izabrat da uzme jednu vrstu resursa (koji se povecavaju svaki krug) ili s tim resursima "sagraditi zgradu" odnosno potrositi resurse za kartu koja ce postat dio njihovog tabloa a ujedno predstavlja i novo akcijsko polje.
Za razliku od Le Havre-a, bitno je gdje i kako slazes karte jer svaki igrac ima player mat (slican ko u Agricoli) sa pozicijama gdje mozes gradit i svaka karta (zgrada) donosi bodove s obzirom na susjedne karte (zgrade)...


Inace ne pisem nikakve osvrte ali kad sam istrazivao igru, mislim da na forumu nisam pronasao niti jedan komentar i zato sto dok sam bio "ocajan" sto je igra vec duze out of print (na kraju dobio na poklon, sa geek marketa) sad vidim da se prodaje ovdje na forumu, pa ako je neko prepozno nesto zanimljivo u ovom postu, preporucam da ne propusti priliku :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post (ukupno 6):
kockicapriroda15dlakardadosadistikoValsim
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

@Bojan1983
Wooow nova zanimljiva igra koja mi se čini simpa na prvu. Gracias senor :bravo .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
sismis
Reactions:
Postovi: 152
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 69 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sismis »

Mage Wars: Academy
Kupio sam na blef za 21€ i ostao vrlo ugodno iznenađen. Deck builderi me inače ne pale, osim RftG koji mi je dobar jer ima mali footprint, i daje ugođaj nekakvog razvijanja civilizacije. Treba mi nešto što mogu izvuć na brzinu i igrati solo - ovdje soliram oba magea i kako nema skrivenih informacija radi odlično. Prisutan je prilično intenzivan osjećaj nadmudrivanja, i igra ima uz strateški (slaganje spellboka) taktički feel jer treba balansirati sa živinama između guarda vlasnika i napadanja protivničkih jedinica. Sad mi je čisto žao što nije bolje zaživjela.. bit će da se utopila u moru igara sa nazivom Mage i Wars..

Ovi su korisnici zahvalili autoru sismis za post (ukupno 3):
dlakarValsimjuri006
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Blagdani koji su se nadovezivali na prethodni vikend bili su idealni dani za puno igranja.

Na prvom mjestu je, naravno, Terraforming Mars, između žene i mene, sa svim uključenim ekspanzijama. Napete partije i još uvijek balavimo nad tom igrom kao i prvi put kad smo je igrali, zbog ove igre naša kolekcija definitivno stagnira, a vjerojatno će doći i do smanjivanja za odrešene naslove. Žena me doduše moli ako nađem nekad povoljnu priliku da nabavim Quadropolis, ali izuzev te igre, naša wishlista je na nuli, tko bi rekao (što je uostalom dobro i za novčanik :D )

Za Badnjak smo imali veliko obiteljsko okupljanje, pa smo mi "zrele dobi" (34-40 godina), nas 6 zaigrali Dixit Odyssey (s time da imamo ukupno 4 seta kartica), dvoje ih je igralo prvi put, imalo je odličan prijem, puno duhovitih trenutaka, u jednoj partiji nisam ni stigao davati asocijacije jer su se ovi friški potrgali da prvi daju asocijaciju. Sve partije koje smo igrali, bile su vrlo tijesne, zadnji su recimo znali zaostajati i za 10 bodova, da bi pred kraj izbili u vodstvo. Zanimljivo da su recimo partneri davali bodove jedni drugima, primjerice moja žena se najčešće kladila na moju karticu, bratova žena na bratovu itd, i time ne mislim da su te karte bile točne.

Za Božić smo pod jelom dobili sljedeće igre: Icecool 2 za moje najmlađe dijete, ali nažalost kako je taman pred vikend dobila vodene kozice, od čega je stalno bila iscrpljena, nije bila za previše igranja ovih dana, pa nismo stigli nijednom odigrati, ali obećali smo joj da ćemo probati kada se vratim doma.

Za ženu i mene je stigla Auztralia, kada smo je otvorili, oduševili smo se kako je lijepa igra, nažalost zbog nedostatka vremena (obiteljska okupljanja, briga za kozičavo dijete itd.) stigli smo samo pročitati pravila ali nadamo se već ovaj vikend isprobati igru.

Najveće razočaranje mi je bila digitalna verzija Through the Ages, nadao sam se da ćemo žena i ja to kupiti i instalirati na mobitel, pa se igrati na daljinu, tako da sam ja prvi kupio preko Steama, ali očito sam krivo shvatio čovjeka koji me upozorio na popust, jer ne mogu nikako instalirati na mobitel. Isprobali smo igru na kompu, i ono, ok je, definitivno ima prednosti što strašno ubrzava igru, odmah znaš što smiješ i ne smiješ napraviti, često te upozorava da si nešto zaboravio, itd., samo se trebalo naviknuti na samo sučelje, ali ne pali nas hotseat igranje, a često nam nije prikladno ni da se igramo za računalima. Ali nema veze, bit će bolje :) Edit: već riješeno!
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 4):
sadistikosismishrky000Ahilya
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

Za Bozic sam igrao Azul sa svoje tri sestricne, Lenom (17), Ivom (8) i Katjom (6) i apsolutno su me odusevile.

Pravila su pohvatale odmah, a bodovanje im uopce nisam objasnjavao da bi one same vec u trecoj rundi skuzile.
Iva je skoro i pobjedila, ali sam joj na kraju namjestio minus 8 negativnih bodova. :D
Jedva cekam opet doci kuci i ponijet hrpetinu igara.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post (ukupno 4):
kockicadadoValsimAhilya
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Dijete ozdravila od vodenih kozica i konačno smo mi roditelji s njom odigrali icecool2. Priloženi pravila koja smo dobili uz igru kupljenu u muelleru su skroz nemupta, pa smo otvorili prijevod za icecool sa ovih stranica. Uh sramotno je kako 5-godišnje dijete gazi mamu i tatu koji glupo kompliciraju igru i zakucavaju svoje pingvine posvuda samo ne u pravcu koji gađamo.

Konačno smo žena i ja navečer nakon spremanja djeteta na spavanje odigrali auzraliju. Nije vrhunska igra, ali tako zabavno i napeto. Prva igra je završila sramotno već nakon pol sata, tek smo pokrenuli Drevne, a već u par poteza potukli su mi ženu i osvojili joj luku čime je igra odmah završila, pa smo mi imali po 5 i 7 bodova, a Drevni 108. :facepalm

Igrali smo još jednom, dugo je trajalo, bilo je skroz napeto i opet su nas drevni potukli ali ovaj put su imali 35, ja 31, a žena 23 boda. Htjeli smo još igrati ali bilo je već prošlo 1 iza ponoći. Odličan mehanizam gdje plaćate svoje akcije vremenskim bodovima, a najnapetija dio je bio kada je žena otkrila samog chtulhua (pomiješaju se pločice neprijatelja i ne ulaze sve u igru, ali postoji samo 1 pločica chtulhua. Taj je jurišao ravno na ženine farme i konačno na samu luku i žena ga je nakon nekoliko bitaka uz teške gubitke konačno satrla. Bilo je stvarno epski. Definitivno će se još igrati iako ćemo vjerojatno rijetko dočekati koju pobjedu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 3):
AntomonAhilyasadistiko
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

Evo kratki presjek godine s mojw strane... do 200 odigranih partija nedostaju mi tri. Nadam se danas, makar solo to odraditi :)
Odigrao sam 91 razlicitu igru, a najvise sam igrao Azul i 7wonders duel, 13 odnosno 10 puta.

Od te 91 igre definitivno bih izdvoijo Eclipse, Unlock i Through the ages, koju sam doduse samo jednom odigrao, ali na aplikaciji imam 50ak partija (ne racunam za bgg played). Eclipse mi je dokazao da volim igre u svemiru :D , Unlock me odusevio filingom kojeg inace imam na stvarnom room escapeu, a TTA je prva bg aplikacija koju sam preuzeo i koju redovito igram.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 3):
Gordandadojuri006
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Gordan »

Moja nepotpuna bgg evidencija broji nešto preko 200 partija, od čega više od 60 Terraforming Marsa. Šta je posebno impresivno, obzirom da nama partije traju u prosjeku duže od 3 sata. :D
Jedno 1000 online partija Hanabi tu nije uračunato. Na drugom mistu mi je Sushi Go Party s 26 partija.
Najviše mi je krivo da nisam još koji put odigrao Middle-Earh Quest, Cyclades i Scythe, al kraj TM je teško sve stić.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 3):
Denidadojuri006
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”