Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Da, igrali smo opet jučer https://boardgamegeek.com/boardgame/251247/barrage i opet je naravno bilo dinamičnih preokreta [@Deni ;) ] i opet je bilo usklika poput joj samo da mi je još jedan inženjer (jedna para ili jedna mašina) više, bilo je i blokiranja, a za one napredne akcije koje dodatno kupiš tokom igre pokazalo se da ima izuzetno korisnih, naravno sve ovisi i o postavkama igre, koji završni bonus je aktivan.. iako smo u igru bili od prve partije ušli u potpunosti bez problema radi jasnoće pravila, ovaj taktički dio i dalje se čini dosta maglovit hehe, zato barrage i je zanimljiva igra.. @zreenco jel ekspanzija daje nešto bitno ili nam je dovoljna osnovna igra za povremeno nadmudrivanje?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3678 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

al u živo!
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 477
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miki0102 »

Igrali smo po prvi put Florenzu. Doima se komplicirano no nije nimalo. Vrlo zanimljiva igra prožeta stvarnim osobama renesansnog vremena. Čak u 3 igrača ne traje toliko dugo, jedino ukoliko igraju mislioci i filozofi. :D
slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post (ukupno 5):
priroda15VatanentanelornPapaversadistiko
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Nakon dugo vremena, moje osmo igranje odličnog Felda - Bora Bora. (u tri igrača)

Uz Castles of Burgundy i Trajan ovo mi je njegova omiljena igra.

Volim taj štih starijih euro igara gdje ima interakcije među igračima i blokiranja svega i svačega, tjera te da dobro isplaniraš poteze i budeš fleksibilan.

S kockicama aktiviraš akcije, s time da s većim brojevima imaš jače akcije, ali s manjim veću fleksibilnost pa sreća u kockicama nije toliko istaknuta.

Omiljeni dijelovi igre su mi engine building + combos s parovima žena i muškaraca, taktičko igranje bogova te hrpa mini questova koje biraš i ispunjavaš.

slika
Stanje partije nakon zadnjeg bodovanja, ali vraćeni nakiti.
(photo by realuka)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 10):
realukasmurfORnotVihorBojan1983Mago de Umagomiki0102sadistikoTeehee(R)tanelornroverandom
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Marvel United, za vrijeme KS-a me game nije nimalo privlacio, srecom frend ga je uzeo xD. Odigrali dvije partije dns, odlican game! Onako taman simple da sve ide glatko i brzo, a i dalje dovoljno puzzly da ipak moras malo razmisljati sto ces odigrati od karata da pomaze i igracu nakon tebe. Partija trajala cca 30min u 3p. Villani taman fora i razliciti svaki, heroji se isto razlikuju jedan od drugoga, ne sad ne znam kolko ali dovoljno.

Kaze frend ide prolly all in sad za X-men.

Edit.
Odigrali još 6 partija jučer. Villany su definitno fora napravljeni, jako drugačiji jedan od drugoga, neki su ajmo reci easy/normal mode dok su drugi kolko smo vidjeli stvarno rly hard to deal with.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la mado »

Nakon dužeg vremena sam imao odličan gejmerski vikend, pa da se pohvalim malo. Započeo s Lord of the Rings Confrontation dok smo čekali da se svi okupe. Ako volite LOTR odličan mali filler za 2 igrača. Nakon toga Battlestar Galactica u 5 igrača bez proširenja u kojem su Cyloni uspješno lagali i pobijedili. Slijedila je iznenađujuća igra Wir sind Das Volk. Bilo mi je to 46-to igranje te igre i nanovo sam se oduševio, kao i protivnik koji je podjednako iskusan. Nakon 40tak igranja smo uspjeli imati skroz neobičnu igru gdje je East bio neočekivano agresivan i bio na rubu bankrota i poraza sa socijalistima, ali za dlaku preživio do kraja igre i pobijedio. Za kraj je slijedio epski okršaj u Twilight Imperium 4th edition u 5 igrača. Trajalo je nekih 5-6 sati. Bilo je tu borbi sa pravilima i naravno puno međusobnih okrašaja, izdaja, blefiranja i hladnoratovskih prijetnji. Bodovi na kraju su bili dosta podjednaki, 10-9-9-8-7. Igru smo završili u 7 ili 8 krugu igranja. Svi smo novi u toj igri, meni je to bilo tek treće igranje. Odličan vikend, da se barem ponovio čim prije, može i iste igre istim redoslijedom :thumbs :bravo :ljubav

slika



https://boardgamegeek.com/boardgame/188 ... frontation
https://boardgamegeek.com/boardgame/371 ... board-game
https://boardgamegeek.com/boardgame/165 ... d-das-volk
https://boardgamegeek.com/boardgame/233 ... th-edition
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 7):
Mago de UmagoValsimrealukamiljenkoPapavertanelornVihor
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Papaver je napisao/la: 27 ožu 2021, 12:19odličnog Felda - Bora Bora
meni daleko najbolji Feld, a pogotovo mi je Bora Bora izvrsna u dva igrača jer onda najbolje do izražaja dolazi blokiranje suparnika, a osjećaj je kao kod šahovskog nadmudrivanja..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 2):
realukaPapaver
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Meni je vikend bio ispunjen, ali nijedan board game.

Petak: DnD, nastavljamo pirate, moj goliath fighter (rune knight) 7 lvl je dovio trecu runu na raspolaganje i nije uopce lose. Uz to sam dobio i runic shield s kojim mogu 3x po long restu natjerati protivnika da rerola d20 i uzme drugi roll. Skoro kao nekakav disadvantage, osim sto taj drugi roll moze biti i critical. :D
Trajanje: 18:00 - 23:30 cca

Nedjelja: MTG Kaldheim draft, 10 igraca. Katastrofalna edicija za draft, ali i los draft je bolji od nikakvog drafta. na kraju sam osvojio, 4 pobjede po 2:0 sa agresivnim rakdos dekom. Vise puta sam i online osvojio na taj nacin i nekako mi to najbolje lezi. Nakon toga smo trebali ici kuci,ali ostalo nam jos bustera i kako se rijetko nalazimo ajmo baciti jos jedan draft (u 7 igraca). Taj drugi sam slozio lose kao nikada do sada, nekakav orzov koji je na kraju bio esper. Ideja je postojala, ali u glavi je bolje izgledala nego u stvarnosti i odmah sam rekao da je to lose...Software za vodenje turnira mi je dao buy prvu rundu (kad nas je neparno uvijek jedan igrac ceka rundu, a to mu se racuna kao pobjeda). Drugu partiju sam dobio, iako ni ja ne znam kako...zapravo znam, protivnik je povukao previse landova, ali i tako nisam vjerovao da mogu dobiti jer sam zbilja bio los. Trecu partiju sam igrao cak za prvo mjesto, ali bio sam toliko los da nisam imao sanse. Na kraju 3. mjesto i usao u nagrade...:D
Trajanje: 14:00 - 23:00

Sve u svemu kvalitetan vikend...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
mado
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

Mago de Umago je napisao/la: 29 ožu 2021, 12:10 Meni je vikend bio ispunjen, ali nijedan board game.

Petak: DnD, nastavljamo pirate, moj goliath fighter (rune knight) 7 lvl je dovio trecu runu na raspolaganje i nije uopce lose. Uz to sam dobio i runic shield s kojim mogu 3x po long restu natjerati protivnika da rerola d20 i uzme drugi roll. Skoro kao nekakav disadvantage, osim sto taj drugi roll moze biti i critical. :D
Trajanje: 18:00 - 23:30 cca

Nedjelja: MTG Kaldheim draft, 10 igraca. Katastrofalna edicija za draft, ali i los draft je bolji od nikakvog drafta. na kraju sam osvojio, 4 pobjede po 2:0 sa agresivnim rakdos dekom. Vise puta sam i online osvojio na taj nacin i nekako mi to najbolje lezi. Nakon toga smo trebali ici kuci,ali ostalo nam jos bustera i kako se rijetko nalazimo ajmo baciti jos jedan draft (u 7 igraca). Taj drugi sam slozio lose kao nikada do sada, nekakav orzov koji je na kraju bio esper. Ideja je postojala, ali u glavi je bolje izgledala nego u stvarnosti i odmah sam rekao da je to lose...Software za vodenje turnira mi je dao buy prvu rundu (kad nas je neparno uvijek jedan igrac ceka rundu, a to mu se racuna kao pobjeda). Drugu partiju sam dobio, iako ni ja ne znam kako...zapravo znam, protivnik je povukao previse landova, ali i tako nisam vjerovao da mogu dobiti jer sam zbilja bio los. Trecu partiju sam igrao cak za prvo mjesto, ali bio sam toliko los da nisam imao sanse. Na kraju 3. mjesto i usao u nagrade...:D
Trajanje: 14:00 - 23:00

Sve u svemu kvalitetan vikend...
Nisam igrao MTG otprilike od doba kada su uveli planeswalkere (mislim da je Coldsnap bila zadnja edicija koju sam kupio) i sad vidim koliko sam u zaostatku jer nisam razumio ama baš ništa :lol:
Ali drago mi je vidjeti da kultura još živi :thumbs
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

dendarii42 je napisao/la: 29 ožu 2021, 14:59
Nisam igrao MTG otprilike od doba kada su uveli planeswalkere (mislim da je Coldsnap bila zadnja edicija koju sam kupio) i sad vidim koliko sam u zaostatku jer nisam razumio ama baš ništa :lol:
Ali drago mi je vidjeti da kultura još živi :thumbs
Ja sam taman u to vrijeme Coldsnapa bio na pauzi.

Ali da, kultura zivi vise nego okad. Karte luduju, cijene luduju... :facepalm
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”