Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Igrah prije cca mjesec dana, svidjela mi se. Debata se razvila u kojoj nas mjeri podsjeća na Viscounts of the West Kingdom i mišljenja sam da igre imaju sličnu mehaniku, ali Emara je više thinky, rekao bih, puno više kombinatorike za razliku od Viscountsa.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

kockica je napisao/la: 15 lip 2021, 08:10 Hehe, kolega samo što ti nije zaspao od čekanja :D

Možda stvarno da mu uvedete pješčani sat? Svaki okret, negativni bodovi 8-)
Al fotka je ispala baš odlično. Čovjek bi rekao da je namješteno, a uopće nisu obratili pažnju da ih slikam :-D
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Ma meni je na fotki interesantna i čaša/ vrč, koji li je bog, i ako mu je ista bila dupkom puna, nije ni čudo da su kognitivne funkcije malo otišle na odmor :lol:
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

sadistiko je napisao/la: 15 lip 2021, 07:07 Ode i Emara na kup odigranih ;-)

slika

Ovu igru smo davno igrali Dam Dam i ja u Osijeku, učio nas @Karo al nikad nismo završili partiju, a i nije me se tad nešto dojmila igra. Sad mi je igra bila bolja i zanimljivija.

slika

Naš AP-ovac je ovdje malo kuhao. Što mislite jel AP desni ili lijevi? ;-)
Ovaj desni mi ima pozu dubokog mislioca, no ići ću s instinktom i reći lijevi :D .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
Mago de Umago
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Ja cu uzeti joker pola-pola.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Dam-Dam, al ne dam da igraš....
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

hahahaaaaa
slika
sparklingbrook
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 02 svi 2021, 09:39
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 28 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sparklingbrook »

7 Wonders Duel s mužem - pobijedila oba puta, jednom na bodove, drugi put na znanost. Meni se igra jako svidjela, njemu tako tako.

Ticket to Ride s ekspanzijom 1910 s šestogodišnjim klincem - pobijedio me za 120 bodova. Zasad s njim igram samo originalnu Ticket to Ride jer je najjednostavnija, ali mislim da bismo mogli uskoro prijeći i na Europu.

Kingdomino s klincem. Meni je ovo jedna od najdražih igara za igrati s djecom. Tako je jednostavna i elegantna, a opet ima dubinu. A domina su prekrasna za držati u ruci. Moram priznati kako smo dugo igrali igru krivo, odnosno nismo slagali domina po veličini brojeva, da bih ja napokon sjela i temeljito proučila pravila i vidila da postoji razlog za to. I sad mi je igra još bolje nego na početku.

Catan s mužem i sinom. Pobijedila s ogromnom razlikom. Znam da iskusni gameri ne vole Catan, ali meni je ovo bila tek šesta ili sedma partija i još uvijek uživam.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sparklingbrook za post:
grof
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

sparklingbrook je napisao/la: 17 lip 2021, 10:09 7 Wonders Duel s mužem - pobijedila oba puta, jednom na bodove, drugi put na znanost. Meni se igra jako svidjela, njemu tako tako.

Ticket to Ride s ekspanzijom 1910 s šestogodišnjim klincem - pobijedio me za 120 bodova. Zasad s njim igram samo originalnu Ticket to Ride jer je najjednostavnija, ali mislim da bismo mogli uskoro prijeći i na Europu.

Kingdomino s klincem. Meni je ovo jedna od najdražih igara za igrati s djecom. Tako je jednostavna i elegantna, a opet ima dubinu. A domina su prekrasna za držati u ruci. Moram priznati kako smo dugo igrali igru krivo, odnosno nismo slagali domina po veličini brojeva, da bih ja napokon sjela i temeljito proučila pravila i vidila da postoji razlog za to. I sad mi je igra još bolje nego na početku.

Catan s mužem i sinom. Pobijedila s ogromnom razlikom. Znam da iskusni gameri ne vole Catan, ali meni je ovo bila tek šesta ili sedma partija i još uvijek uživam.
Lijepe kombinacije.

7 Wonders Duel je i nama odlična.
I mi smo ove zime rasturali po Catanu ali s ekpanzijama (Gradovi i Vitezovi je top!), no onda smo otkrili Catan Inke i to nam je sada izvrsna Catan varijanta jer ne traje pre dugo, ima malo spoja sa Small Worldom. Ne ganjaju se bodovi nego tko prvi izgradi sva 3. plemena.

Inače, za brza igranja uz kavu u bilo kojoj obiteljskoj kombinaciji već dulje vrijeme nam je vrh Ganz Schoon Clever. (roll & write, ali kakav!)
https://igranje.hr/igre/thats-pretty-clever/
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
sparklingbrook
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 02 svi 2021, 09:39
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 28 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sparklingbrook »

Uzela sam nedavno Small World i planiram ovaj vikend proučiti pravila. Misliš li da bi moj šestogodišnjak koji još uvijek ne zna čitati i ne zna engleski mogao igrati igru? Kao i većina djece te dobi jako je vizualan tip i brzo zapamti karte napamet.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”