Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

Coatl (co-at-ul)
slika

Odigrao sam dvije partije solo, ali s dva igraca i za sada mi je utisak da igra ima mjesto u mojoj kolekciji uz Azul i Reef. Radi se o igri u kojoj igraci sakupljaju raznobojne dijelove Coatl-a (zmaja) s ciljem sastavljanja paterna kojeg imaju na karticama "ugovora". Kartica moze sadrzavati jedan element, recimo zuti, i ovisno o broju komada u Coatlu, dobijes odredjeni dio bodova na kraju igre. Naravno, postoje i kombinacije s dvije i tri boje, te niz od svih pet boja. Uz to postoje i dodatni ciljevi koji su najcesce odredjena duzina Coatla ili coatl bez neke boje.

Neki se zale da igra ima nesto srece, jer se zna dogoditi da se ponudjeni dijelovi na tabli ne slazu s "ugovorima" koje imas u ruci, ali po meni radi se o kljucnom momentu gdje igra postaje thinky i izazovna. Ako bas ne ide, jednom u partiji mozes se rijesiti "ugovora" koje imas u ruci i povuci jednak broj novih karata. Naravno u svakom trenutku, kao svoj potez, mozes uzeti nove ugovore od 6 ponudjenih. Hand limit je 5, a po Coatlu smijes do 4 ugovora odigrati. Igra zavrsava u trenutku kad jedan igrac zavrsi svog treceg Coatla. E da, jos bih napomenuo da nuzne interakcije izmedju igraca nema, kao ni negativnih bodova. Takodjer vrlo je bitno u zadnjem potezu zavrsiti svog treceg coatla, jer je velika razlika izmedju bodovanja tri dovrsena coatla i dva.

Sve u svemu, zabavna igra koja ce vise ici na ruku igracima koji lakse uocavaju patterne i to znaju povezati izmedju razlicitih kartica ciljeva. Slicna je Reefu utoliko sto se postavljaju oblici na odredjeni nacin. Ne bih rekao da je nuzno kompleksnije, vec izazovnije, jer se radi samo u jednoj dimenziji. Vjerujem da bi cak nesto bolja bila u tri igraca, jer bi se cesce refreshao izbor karata i raznobojnih dijelova. Ako moram nesto negativno izdvojiti onda bih rekao da moze biti lagani AP. Nisam siguran je li ovo zbog toga sto sam igrao sam s dva igraca ili ne, ali za iskoristiti sve sto imas u ruci i pri tomu paralelno raditi na (max) dva coatla trazi nesto visu dozu koncentracije od Azula i Reefa. Prva igra je i dalje bolja igra, dok je Reef tu negdje.

Ocjena 8/10
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 3):
fpoldadotanelorn
slika
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Bojan1983 »

slika

Yokohama Duel

Ugodno iznenaden
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1192 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antomon »

Lost Ruins of Arnak

slika

Očekivao sam manje od igre, ugodno iznenađen. Deckbuilding dio je super odrađen.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

moram priznati da me nije pretjerano oduševio
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Nema tu novih igara, većinom recikliramo klasike ali eto nakupili ih se dovoljno da su nam igranja nakon određenog protoka vremena ponovno svjez.

Za kraća igranja Ganz Schoen Clever i Race for the Galaxy. Race trenutno igramo sa drugim arcom bez orba, ali sa uključenim ciljevima iz prvog arca. Partije poprilične izjednačavajuće između mene i žene.

Nakon pauze otkako smo odigrali razočaravajući Rise of Fenris, vratili se Scytheu, osnovna igra plus pločice rezolucije iz ekspanzije ( i naravno, dvije autome). Baš su fora te pločice koje omogućuju drugačije uvjete za završetak igre pa uspijete iščupala pobjedu u prilikama gdje u regularnoj partiji ne biste imali šanse. Jedino i dalje ne uspijevamo shvatiti kako pobijediti sa Nordic frakcijom.

Spirit Island, usprkos nabavljenim svim mogućim ekspanzijama i dalje smo na osnovnoj igri i još uvijek nismo isprobali sve. I dalje sjajna igra sa izvrsnim kombinatorikama.

Zombie Teenz Evolution - nova i jedina igra koju kupio prošle godine. Nahvalio sam svojedobno Zombie Kidz, ali ovaj nastavak je definitivno odličan i uspio je biti nepredvidljiv pa je čak i zanimljiviji od svog prethodnika. Definitivno će ići recka.

Zove buraz iz muellera i kaže da je odgovorio svoju ženu da nam kao bozicni poklon kupi monopoly, pa je provjeravao da li imamo scrabble jer je to kao klasik. Jedvice sam ga spriječio u tome pa nam je kao alternativu poklonio Dog jer se nisam mogao sjetiti čega još ima zanimljivog u muelleru a da nemamo. Na kraju se ova igra pokazala vrlo zabavnom za igru sa djetetom i kao party igra.

Kad spominjemo party igre, tu nam se Dont mess with Ctulhu Deluxe više puta pokazao vrlo zabavnim i svima se sviđa. Mislim to je klasična party igra puna laganja, blefiranja, optuživanja ali kao filer odlična.

Kako rekoh, nismo kupovali nove igre, ali posudba iz igraonice se pokazala kao super varijanta:

Santorini nas se nije dojmio. Zanimljiva mozgalica, ali naprosto nije za nas i nije imala šanse uz drugu posudjenu igru The Castles of Burgundy. Imam dosta primjedbi na igru zbog dizajna, ali oduševila nas je. Ide recka.

S druge strane, nakon nje smo posuditi Everdell, igra je prelijepa, ali nakon prve partije nam je počeo splasnjavati entuzijazam sa daljnjim igranjima. Podrobnije u recki kada napišem.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 5):
dadojuri006Teehee(R)Stipsmado
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la mado »

Solo igram zadnjih dana Harry Potter coop deck buildera: https://boardgamegeek.com/boardgame/199 ... rts-battle
Igram kao 2 heroja i moram reći da je najgori heroj Harry, malo bolja je Hermione, pa Ron, a definitivno najbolji je Neville :) Igram s povećanom težinom, tako da svaka lokacija ima već 1 neprijateljski token. To je i tematski, jer su negativci bili prisutni praktički svugdje u tom svijetu. Dodatno otežanje je da prva lokacija počne s 2 neprijateljska tokena. Svime time ovo postaje izazovan i zabavan coop. Imam i oba proširenja koja nisam još taknuo. Budem, pa napišem dojmove. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 3):
kockicamiki0102Valsim
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

kockica je napisao/la: 07 sij 2021, 15:46 Spirit Island, usprkos nabavljenim svim mogućim ekspanzijama i dalje smo na osnovnoj igri i još uvijek nismo isprobali sve. I dalje sjajna igra sa izvrsnim kombinatorikama.
Gdje si nabavio ekspanzije? Ja gledam da si uzmem ovaj Jagged Earth jer osnovna igra mi je vrh, a s ovim dobivam brdo toga.
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Noghri »

sadistiko je napisao/la: 16 pro 2020, 09:21 moram priznati da me nije pretjerano oduševio
Prodajes? Darujes? Mijenjas? :)
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

kovacu je napisao/la: 08 sij 2021, 15:52
kockica je napisao/la: 07 sij 2021, 15:46 Spirit Island, usprkos nabavljenim svim mogućim ekspanzijama i dalje smo na osnovnoj igri i još uvijek nismo isprobali sve. I dalje sjajna igra sa izvrsnim kombinatorikama.
Gdje si nabavio ekspanzije? Ja gledam da si uzmem ovaj Jagged Earth jer osnovna igra mi je vrh, a s ovim dobivam brdo toga.
Branch&Claw preko nekog shopa, ne sjećam se više kojeg, Spirit promo pack 1 direktno od izdavača, a Jagged Earth i Promo pack 2 sa KS.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Noghri je napisao/la: 08 sij 2021, 16:14
sadistiko je napisao/la: 16 pro 2020, 09:21 moram priznati da me nije pretjerano oduševio
Prodajes? Darujes? Mijenjas? :)
Ma i inače ne prodajem igre, meni je svaka igra draga na svoj način. A one koje dobijem od CGE ni ne mogu prodati jer moram imati za primjer inserta
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Noghri
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”