Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la thegrey »

Stipsonov je napisao/la: 07 sij 2019, 11:17 S tim da ove brojke su zbilja velike. Kad stignete napumpati tolike partije? cca 600 partija, neka je 40 min partija (jer u prosjeku bih rekao kako filleri pojedu kapitalne igre po broju partija) - to je cca 400h. Ha dobro, sat - sat i pol tjedno, može...
szbunjen szbunjen

Misliš dnevno :D. Odnosno 8h tjedno
Ovi su korisnici zahvalili autoru thegrey za post:
Stips
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la stoka »

i ja gledam, pa računam...pa se mislim, a valjda stipsa zna šta priča... :D
ja sam se nekidan napokon pošteno izigrao...došao je ozbiljan gamer u goste, kolega iz splita...ovaj šta radi broterhood and unity...cijeli dan smo igrali...prvo smo igrali axis and allies europe, koji smo prekinuli na pola, kada je ranim padom lenjingrada i caira postalo očito da je partija vjerojatno nepovratno otišla u axis smjeru...britanska flota je također bila gotovo razbijena, bez transportera, a ni ameri nisu bilu u punom pogonu, dok su se talijani i briti naganjali po centralnoj africi...
onda smo krenuli na twilight struggle...tu se moje iskustvo opet pokazalo presudno, kolega je izdržao samo nekoliko krugova...dapače, u trenutku pobjede sam držao sve battleground države u europi, ali je pobjeda odnesena asia scoringom...u obranu mog kolege, on je puno više posvećen izradi igara nego samom igranju...
na kraju je ipak bio ravnopravan suparnik u igri a few acres of snow, koju je igrao doduše prvi put, ali je jako brzo pohvatao (čitao je valjda i pravila davno prije)...nažalost, nismo imali dovoljno vremena, pa sam ja agresivnom taktikom pokušao što prije osvojiti quebec i dovršiti igru...i krenulo mi je, osvojio sam port royal, louisburg, ali quebec nije išao nikako, dva puta mi je odbijao napade, a u međuvremenu preuzeo i vjersku komponentu, te mi oduzeo sve indijence, koje je jako pametno koristio za ambush mojih jedinica...usput se i naseljavao, tamo oko detroita i dalje...da smo imali vremena, vjerojatno bi me i pobijedio...
Zadnja izmjena: stoka, dana/u 07 sij 2019, 21:19, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post (ukupno 3):
kockicajuri006Stips
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Dakle od Nove godine do jučer imali smo nekoliko zanimljivih igranja.

Za novu godinu u igraonici, žema i ja smo udvoje isprobali The Mind dok se ne otvori prostor da se pridružimo drugima. Je da su jednostavna pravila igre, i odmah smo shvatili igru, nekoliko rundi smo prošli bez problema, ali svejedno nam je bila bezveze, pogotovo što ima i dosta sreće, pa nam je interesantniji Hanabi.

Otvorio se stol za Secret Hitler pa smo s olakšanjem napustili The Mind. Ova igra je čista zajebancija i samo galama, sve u svemu vrlo zabavno, svidjelo mi se kako je ekipa improvizirala komponente za igru. Igralo se dvije partije u kojoj su obje partije pobijedili fašisti. U prvoj partiji bio sam liberal, i brzo sam pogodio tko je Hitler (najviše je galamio), ali zalud. U drugoj partiji sam pak bio ja Hitler i bilo je zabavno kako sam ženu liberalku naveo da ubije kolegu liberala.

Nakon toga Concept. Igra nam se baš svidjela, praktički naučite pravila tako da odmah počnete igrati, kako i priliči svim party igrama, gdje izvlačite karticu sa nekim pojmovima (naslovi filmova, zanimanja, osobe, životinje i sl.), ali pojam nastojite predočiti drugima postavljanjem figurica na neke općenite pojmove na jednoj ploči, koji uz pomoć toga nastoje pogoditi točno riješenje. Doduše bila je jedna igračica koja je stavljala kockice na sve moguće pojmove pa je skroz zamrsila zagonetku. Dobro, bilo je i puno galame u prostoru, pa bi se prečuli točni odgovori. Ne bih o imenima ali recimo njen je muž u duetu s još jednim kolegom bio superefikasan, i u roku od nekoliko sekundi i minimalno označene pojmove na ploči, brzo su predstavili svoj pojam. Malo smo si olabavili pravila, pa iako su pojmovi bili na engleskom, pogađali smo na hrvatskom. Lijepa igra, rado bi je ponovo zaigrali.

I nakon toga za oproštajku Terraforming Mars sa ekspanzijom Prelude. Prvi put da smo žena i ja igrali partiju sa 5 igrača (najveći broj nam je bio 3) što nam je jako promijenilo koncept kako smo inače igrali.

Nekoliko dana kasnije, kada smo se konačno oporavili da od nedostatka sna gdje zujimo poput zombija na poslu, vratih se doma za vikend, ovaj put s novom dugo isčekivanom igrom Quadropolis. To je za nas lagana, kratka a izazovna igra koja nam treba za opuštanje uz kavicu, jer recimo 7 wonders duel nam je previše stresan. U skladu s upravo takvim očekivanjima, igra nas je u potpunosti zadovoljila, imamo već nekoliko partija iza sebe, i jako smo zadovoljni premda smo odigrali samo Classic mod.

Osim toga prvu večer smo igrali Auztraliju, ovaj put nam se nisu dobro otvarali neprijatelji, žena se zeznula sa početnom pozicijom i postavila je luku kraj brdskih terena što ju je koštalo dosta vremena pa nije odmakla duboko u unutrašnjost, a jedan MI-Go joj je u svom jednom kretanju uspio opustošiti čak 5 farmi i došao joj je nadomak luke. Ja sam pak probao postaviti ravničarske pruge i duboko sam prodro u unutrašnjost, otkrio sam i Ctulhua čiju sam glavu preparirao i stavio u svoj hodnik, ali svejedno smo izgubili do kraja igre jer smo na početku otvarali samo klokane umjesto drevnih (6 njih) čime smo gubili vrijeme koje smo uložili za otkrivanje i borbu, a naravno da su sve preostale pločice bili drevni, i to visoke razine (ni tu nam se nije posrećila priprema igre, jer smo već odmah na početku morali postaviti dosta neprijatelja više razine). Ono kada niste ni počeli igrati a već znate da ne valja.

A onda smo drugu večer nakon što smo odgledali dokumentarac o Hubbleu, znali da ćemo igrati terraforming Mars sa svim ekspanzijama. Baš nam je bilo dobro i zabavno i takva igra sa svim uključenim nam je čisti gušt sa bezbrojnim mogućnostima, premda smo prvih par partija malo lutali jer nikako nismo uspijevali složiti konzistentnu strategiju. Žena je konačno prekinula moj pobjednički niz, premda smo do pred kraj igre bili izjednačeni, ali onda je žena zadnje 2 generacije izvukla premoćne kartice i visoko skočila (15 bodova razlike).

Jučer smo nakon dugo vremena, u skladu sa obećanjem da ponovo počnemo igrati igre koje skupljaju prašinu, dograbili Viticulture. Kako je dugo nismo igrali, nismo htjeli komplicirati sa previše modula, pa smo samo kombinirali Tuscany ploču, ai umjesto običnih kartica posjetitelja (uključujući i one iz ekspanzije Moor Visitors), dodali smo kartice iz ekspanzije Visit from the Rhine Valley koje smo prvi put igrali. Malo smo štekali prvu rundu dok smo se nastojali prisjetiti igre, ali vrlo brzo smo uhvatili korak i igra je glatko tekla do kraja, a te nove kartice su nam se jako svidjele jer te više potiču na razvoj vinogradarstva da bi dobio bonuse. Ovaj put sam ja pobijedio, pa smo barem ovaj vikend završili s izjednačenim međusobnim rezultatom premda kažu da je dugoročno brak borba gdje muškarac dobiva bitke, ali žena pobjeđuje u ratu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 4):
stokadadosadistikohrky000
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

@stoka
evo baš sam skužio da je isti dizajner Auztralije i A few.. doduse vjerojatno nam ne bi legla zamjena igara :D
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la stoka »

je, dobri stari martin...meni jedan od najdražih.
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

lincoln bi isto trebao biti dobar (kao i a few). opet postoje neke taktike kako brokeati igru, al s takvim ljudima tj igracima ne bi ni igrao
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la mado »

Za vikend smo u Petrinji igrali Twilight Imperium 4. Igralo nas je 6, od toga 3 početnika i 3 jako iskusna igrača. Recimo da početnici nisu imali nikakve šanse :D Igra je kompleksna i iskusni igrači znaju svaki bitan detalj, pa vjerujem da im mi početnici nismo bili ikakav izazov kao i u brojnim sličnim strateškim igrama.
Poslije toga smo odigrali Clash of Cultures (bez proširenja) u troje sa jako napetim rezultatom na kraju 47,5 bodova (11 na mapi) : 47,5 (10 na mapi, 1 Wonder) : 41 (sa 1 Wonderom). Prvi tie su bodovi na mapi (11:10).
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 3):
kockicasadistikostoka
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Stips »

@Grey A da preračunao sam se... :P

Ok, zadnjih dana igram Azul, jučer malo Samurai za promjenu.

I dve partije Churchilla solo zadnjih tjedan dana: prva kratki scenarij da uopće naučim procedure i druga srednji scenaria da se uglazbim U drugoj partiji još trebam odigrati zadnje dve konferencije, al već se nazire da Japan neće pasti pa bi brke mogli omastiti slabiji saveznici (u ovoj partiji - za zadnje mjesto se 'tuku' Roosevelt i Staljin). Nakon toga kreće kampanja (dugi scenarij iliti _prava_ igra) protiv botova, pa ću u nekom trenutku nakon toga tražiti valjda i žive suigrače. Ma složio sam si drugi stol doma, napokon da se nešto i igra od tog 'mesnatijeg' a ne da mi samo stoje, jer sad ih napokon mogu ostaviti otvorene preko noći.

@stoka Je da smo imali dugu pauzu, ali prije nekog vremena sam povukao potez u VL. Aj mi se javi porukom jel nastavljamo ili je to gotovo. Ako je gotovo, da znam startati novu. Možemo opet mi, ili tražim nekog na bgg. Ili tu na forumu, zašto ne?
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Stips »

@kockica

Malo više ima Wallace toga. Ja sam od njega nažalost za sad igrao samo Brass.
No sad je tu i Auztralia... :)
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Brass mi je baš i pao prvo na pamet kad sam prvi put vidio kampanju za auztraliju, a sjetih se i još nekih igara, ali nijednu nisam odigrao jer baš nisu za naše prilike. Šteta ali ajde da imamo barem jednu njegovu igru.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Stips
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”