Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

dendarii42 je napisao/la:
Bolindus je napisao/la: 04 lis 2021, 11:45 Isto tak se igraju kompjutorske igrice, a ja prodajem igrice, a ne društvene igre, živio Hrvatski. Naravno to povlači da je to sve za djecu jer su "igrice". sbatine Ja uvjek ispravaljam sve oko sebe, trebat će vremena da se to promjeni :D
Pa meni su igrice računalne, a igre stolne. Baš zato koristim tu dismabiguaciju kako bi bilo jasno o čemu se priča.
A onda se možemo vratiti na to zašto su računalne igrice, a ne računalne igre? slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

frastarc je napisao/la: 04 lis 2021, 12:03
dendarii42 je napisao/la:
Bolindus je napisao/la: 04 lis 2021, 11:45 Isto tak se igraju kompjutorske igrice, a ja prodajem igrice, a ne društvene igre, živio Hrvatski. Naravno to povlači da je to sve za djecu jer su "igrice". sbatine Ja uvjek ispravaljam sve oko sebe, trebat će vremena da se to promjeni :D
Pa meni su igrice računalne, a igre stolne. Baš zato koristim tu dismabiguaciju kako bi bilo jasno o čemu se priča.
A onda se možemo vratiti na to zašto su računalne igrice, a ne računalne igre? slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema vraćanja. Samo naprijed.

slika
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

I nije voda nego je more!
slika
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Bolindus »

Mago de Umago je napisao/la: 04 lis 2021, 14:24 I nije voda nego je more!
Voda je hladna! :zvizdi
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Bolindus je napisao/la: 04 lis 2021, 14:34
Mago de Umago je napisao/la: 04 lis 2021, 14:24 I nije voda nego je more!
Voda je hladna! :zvizdi
hladno je pivo.. a zadnje smo igrali tesla vs. edison + powering up u šestero..
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Da se vratimo na temu, evo tri igre koje sam odigrao nedavno. :)

Na prvom ZG game marathonu probao sam Sanctum, u četvero zajedno s dizajnerom Filipom Nedukom.

Zanimljiva asimetrična igra unaprijeđavanja svog asimetričnog lika s hrpom komboiranja i manipuliranja kockica pri fajtu s neprijateljima. Jedinstven je kraj igre gdje se svi borimo protiv big bossa i tko preživi pobjeđuje. 8-) Mislim da će igri nedostajati replayability, ali sve u svemu zabavno probno igranje.

slika

Probao sam i svoju treću West kingdom igru - Paladins of the West Kingdom, u dva igrača i mislim da mi se najviše sviđa iz trilogije.

Možda je malo previše multiplayer solitaire za moj ukus te ima definitivno previše analize-paralize, ali jako se zadovoljno osjećaš kad postavljaš radnike na svoju ploču i vežeš akciju za akcijom za akcijom. Najzanimljivija odluka je na početku svake runde - kojeg ćeš paladina igrati, kojeg staviti na dno, a kojeg na vrh špila.

slika

Tri sam puta odigrao novost u kolekciji - Space Base, svaki put u tri igrača.

Jako zabavna igra u stilu binga, slažeš svoj tableau i koristiš ga ne samo na svom nego i na tuđim potezima. Svakako ima puno sreće, ali radiš i dosta odluka s kojim kartama i na koji način poboljšavati svoju flotu. Činilo nam se da igra prebrzo završi kad se počnu kolonije za bodove kupovati, pa se ne stignu komboirati zanimljivi efekti svoje flote i taman kad napraviš super engine netko završi igru.

slika

Moram spomenuti da nam se već u trećoj partiji dogodilo to da je netko pobijedio s kartom "You win" za što sam mislio da će trebati više pokušaja i svima za stolom je čak fora bilo vidjeti pobjedu na ovaj način. 8-)

Pomogla je karta koja mijenja mjesta s drugom, te karta gdje s jednom aktivacijom jednu kocku staviš na željeni broj umjesto da ju bacaš, ali naravno tu je trebalo i sreće u kockicama. :)

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 6):
dadoNoghriTeehee(R)kockicarealukatanelorn
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

https://boardgamegeek.com/boardgame/237182/root

@miki0102 i ja imali smo planinski okršaj između Gniježđne dinastije i Markize de Mače.
Ptičja gamad brzo se raširila i zauzela glavni prolaz koji vlasniku svaki krug dodijeljuje bod. Izgurani su blitz navalom vrlih mačaka, a daljnjim je prodorom čak izazvan raspad kreda i svrgavanje njihovog dekadentnog vođe.

Moćni mačci nastavili su teritorijalni pritisak i izvršili bodovni skok zahvaljujući proširenju infrastrukture.
Unatoč jasno vidljivoj dominaciji mačjih majstora pernati pizduni uspjeli su ostvariti pobjedu pridobivši potporu miševa koji su sa svojih čistina uklonili svu mačju prisutnost i time prljavim pernatim pokvarenjacima omogućili bodovni skok za pobjedu.

Iz osobne skrimnosti ne želim navoditi tko je igrao s kojom frakcijom. Bitno da se igralo.

slika
Zadnja izmjena: dendarii42, dana/u 06 lis 2021, 11:57, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 5):
frastarcsadistikorealukadadotanelorn
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ubuduće mi je "pernati pizduni" ofišl naziv za Eyrie :)
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

https://boardgamegeek.com/boardgame/320390/kabuto-sumo

Odigrao i pogledao 20ak partija ovog taktičkog ugurivanja okruglastih i ponekad manje okruglastih tokena na platformu.

Uglavnom cilj je izbaciti protvnika sa ploče ili ostaviti protivnika bez tokena koje može ubaciti. Sve što padne na tvom potezu stavljate u svoj supply, osim specijalinh tokena.

Na potezu ubacuješ bilo koji oblik koji imaš ili aktiviraš svoju super moć pa ubaciš nešto, uglavnom ostaneš razočaran kad ideš nešto gurati preko cijele table jer sve skrene naopako iako je tvom protivniku sve išlo u poželjnom smjeru. Super moći su svakakve, ali svaka igra se na kraju svodi na jako slične situacije. Neke moći su tolko bzv da zaboraviš da ih imaš dok neke stvarno unesu prevagu u igru, s tim da ne donesu uvijek pobjedu onom ko ih ima.

Jedino što je malo čudno je što se u uglavnom događalo da jedan igrač ima ispred sebe hrpu tokena, a drugi igrač se bori samo da izbacuje tokene van s platforme da ima ikakav supply da ne izgubi na takav način, jer 70-80 posto igara završi baš na takav način, rjeđe se izbaci protivnika s platforme.

Na kraju krajeva, igra je zabavna, ima 16 različitih boraca sa još 10ak Junior League boraca za početnike. Da se napraviti i brzi turnir, jer partije traju maks 10 min.

slika
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 6):
Minsc1610kockicaPapaverdadotanelornblahblah
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

"Is this stool taken?" :lol:
Predivno!
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”