Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Nabavio sam (konačno?) Through the Ages, nakon puno promišljanja i vaganja je li to za nas ili nije. Mislim da mi je u odluci da nabavim TtA pomogao Tapestry u koji sam se malko razočarao. Nije loša igra, Tapestry, ali previše mi je light iskreno. No...

Dakle, TtA. U subotu nas se skupilo četvero i krenuli smo razvaljivati prvu partiju i to po rulebooku i po specijalnim pravilima za prvu partiju. Ja sam već bio odgledao tristo how-to-playjeva i pročitao rulebook jedno osamsto puta (što me nije spriječilo da protumačim neke stvari krivo ili, radije, zaboravim na neke stvari...) i krenuli smo.

Trajalo je 5 i po sati :D Guzice su nam pootpadale, zaboravili smo na glad i žeđ, ali smo uživali. Dobro, dvojica nas smo izuzetno uživali, jedna od nas je uživala, a moj partner je vrlo vjerojatno prestao uživati negdje pri isteku četvrtog sata kad sam primijetio da više ne zna ni kako se zove, a kamoli koliko kockica treba gdje pogurati ;) Uvijek napravimo grešku što počnemo "prekasno" trebali smo krenuti u podne :D

Zaključak je da je igra fantastična, jedva čekamo probati punu verziju s agresijama, paktovima i trećim dobom. U ovoj partiji, prvoj, najviše muke nam je možda zadalo biddanje za kolonije, dok nismo uspjeli skontati što se sve računa u colonisation force i sl.

Ja sam, naravno, spektakularno izgubio, kao i svaki put kada podučavam grupu novoj igri (teško je koncentrirati se na svoje i na tuđe i očekivati da ćeš pobijediti). Moja civilazcija je tek u zadnji tren prerasla iz despotizma u monarhiju, ali sam ostao nekulturni idiot i imao izrazito nisku produkciju kulture i znanosti. :) Nitko nije ušao u uprising, a ja sam jedini imao korupciju jedan krug kada sam malo pretjerao s rudnicima koječega, ali pustio sam ih jednom da kradu, treba dat malo narodu oduška. ;)

Znam da postoji i digitalna verzija i čak za razliku od drugih, napravljena je dobro i dosta informacija je dostupno na prvi pogled bez kopanja po opcijama, ali zasad stvarno više volim human touch i dobru ekipu za stolom i da se uživo sprdamo na račun kombinacija koje složimo i sl. :)

Post festum provjerio sam neke stvari i u principu se zenulo samo nekoliko stvari: hand limit, nije "SAMO" government nego se računaju civil action total (npr piramide koje daju civilnu akciju ulaze s time u hand limit koji se povećava, ako sam dobro shvatio...). MOguće je graditi više wondera iz istog agea, samo ne istovremeno (znam da se nikako ne može započeti više wondera istovremeno) i još ako se ne varam, višak plavih i žutih kockica koje ne stanu u banku iz bilo kojeg razloga ne ispada iz igre nego se gomila u banci - tako sam pročitao na BGGu).

Eto, s veseljem čekamo sljedeću partiju! :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 7):
grofdadoPapaversadistikoValsimtanelornkockica
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

jedina igra koju preferiram u digitalnom obliku, baš zato jer mi se ne igra 3+ sati jedna igra, a mogućnost pogreške je visoka. plus nemoguće mi je naći ljude koji bi redovito igrali pa sve pada u vodu jer uvijek učiti nove nema smisla.

hang in there!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
Papaver
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

Deni je napisao/la: 28 ruj 2020, 10:06 jedina igra koju preferiram u digitalnom obliku, baš zato jer mi se ne igra 3+ sati jedna igra, a mogućnost pogreške je visoka. plus nemoguće mi je naći ljude koji bi redovito igrali pa sve pada u vodu jer uvijek učiti nove nema smisla.

hang in there!
Slažem se. Digitalna verzija je odlična jer te lišava cjelokupnog "administrativong" posla u igri koji zna biti dosadan i naporan, a zna se i pogriješiti. S dolaskom lošeg vremena doma smo odlučili dati više priliku ovoj igri za stolom. No, bude li nas više umaralo nego veselilo, bojim se da ću je dati u prodaju za neku drugu jaču, ali pravilima jednostavniju igru. (TM, Underwater Cities ili sl.)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Valid points. :) Mene izrazito privlači igranje dugih igara tako da mi je to plus kod tabletop verzije. Doduše da, kod digitalnih verzija nemoguće je varati ili pogriješiti pravila tako da je to iskreno jedini bonus koji osobno vidim. A i to, da, ako moram podučavati SVAKI put kad igram, onda to sve gubi čar (nadam se da se neće dogoditi sada, hehehe). Ako baš sve propadne uvijek ću moći na digitalnu prijeći ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
Deni
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Minsc1610 »

Ovaj vikend napokon probali Gloomhaven i to Jaws of the Lion. Jako lijep tutorial, odigrali smo prva 4 scenarija u tri dana i baš nam je bilo lijepo. Igrao sam sa svojim 12 godišnjim sinom koji je doduše u četvrtom scenariju imao svoju misiju i usprkos mom zapomaganju da ne uniši zadnji kamen je to baš napravio i spawnao još tri zlikovca što je trinaest sekundi kasnije imalo za posljedicu da moj killing machine Hatchet leži bez svijesti i pojma što ga je zadesilo. No malac je na koncu pod okriljem majke sreće uspio potamaniti sve neprijatelje i u zadnjem turnu zadnjom kartu donijeti nam pobjedu. Sve u svemu fenomenalna igra, lekcija naučena i na bossa krećemo danas puuuno pametniji. Ako ovo sve odigramo do kraja vjerojatno nam je iduća nabavka Gloomhaven prvi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post (ukupno 2):
CrazyBunnyGuykockica
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ja sam se u "zadnji tren" predomislio oko kupnje JotL-a, bio sam jako nabrijan, ali onda ekipa nekako je bila njenje oko toga svega pa sam odustao. Još uvijek mi je na radaru, vidjet ćemo. :) Igrao sam s Vedranom par misija "pravog" Gloomhavena i jako mi se sviđa igra, samo frakit, treba imati i dobru ekipu i stalnu i redovito se nalaziti, ali najvažnije nekoga tko voli i razumije taj način igranja. Moja grupa je veoma koncentrirana na euro igre i to nas najbolje ide tako da... Ali baš ovo što si opisao takav gameplay želim! :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
Minsc1610
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Minsc1610 »

Kampanje pokušavamo igrati što manje jer su prevelika obaveza. Pa smo prodali Tainted grail, stali u pola sa Charterstoneom, Stuffed Fables su na pola. No Gloomhaven bi nam mogao potrajati. Baš je bila uživancija igrati ova četiri scenarija čak i dok sam onesviješten ležao podno kamenog golema.
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Pridružujem se vikend igranju Gloomhaven: Jaws of the Lion, ali mi smo samo prva dva scenarija odigrali (u cca dva sata). :)

Troje nikad nije igralo originalni Gloomhaven, jedan ju je odigrao do pola, ali svima je bilo zanimljivo igrati prva dva scenarija i veselimo se sljedećima!

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 4):
Minsc1610PsyBurnsadistikoTeehee(R)
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Minsc1610 »

Uf zaboravio slikati! Mi smo prva tri scenarija u troje a četvrti u dvoje. Nadamo se da nam se treći vraća za peti scenarij.
slika
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Papaver je napisao/la: 28 ruj 2020, 12:48 Pridružujem se vikend igranju Gloomhaven: Jaws of the Lion, ali mi smo samo prva dva scenarija odigrali (u cca dva sata). :)

Troje nikad nije igralo originalni Gloomhaven, jedan ju je odigrao do pola, ali svima je bilo zanimljivo igrati prva dva scenarija i veselimo se sljedećima!

slika
Meni sutra stiže. Plan je u 3 igrača krenuti pa dokle i kak ostignemo. Iako nikad nismo igrali gloom :D
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”