Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Bojan1983 »

gogo666 je napisao/la: 14 tra 2019, 18:09 nista ne spominju da je igra zamisljena da se igra bez occupations
rules, page 10
"Note that the base game cards and all published deck expansions have been and are being developed without respect to the “Farmers of the Moor” expansion. This means that some cards may be considered too powerful if played with this expansion. In this section, we will point out all the cards that have been published so far which we think might cause problems, while providing potential solutions. If in doubt, you can agree to simply ban a problematic card before you start the game"

uglavnom spominju karte koje pripadaju bubulcus ili artifex decku... ali mi bas ne sjeda ta izjava "neke karte bi mogle bit prejake, nismo razmisljali o tome al smo se sjetili nekih koje bi mogle bit problematicne"...

ne zelim reci da je ovo neki problem, samo je po meni ideja "revised" editiona bila savrsena preciznost i balansiranost
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la gogo666 »

Da, u pravu si.

Ono sto mene buni, vezano za to, je sto nema predviđene varijante da samo occupations izbacis. II je samo fotm karte, 3 je sve karte.

I jos to sto pise da na I i II stavis cover card preko akcije za minor improvements, a occupations je i dalje tu.

Al to su mi nekako minorne stvari. Expanzija mi je toliko dobra da cu im vjerovat da je problem samo u navedenim kartama :)
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

Da se malo pohvalim...
Danima se playtesta prvijenac moje drage i mene - Turist. Igra je konačno dobila finalnu formu i zadovoljni smo s mehanikom (Press your luck, dice drafting, card management) i izgledom.
Brzinski opis: Igrači su turisti koji novcem kupuju putovanja, stavljaju ih u svoj kofer i s kockicama skupljaju opremu za put. Svako putovanje traži svoju opremu (iznos na kocki ili kockicama). Nakon putovanja karta ide u polje uspomena gdje skuplja srca radosti i iskustva (setove karata istih ili različitih boja) koje donose bodove na kraju igre. Osim putovanja igrači kockice mogu stavljati na polje Radnog mjesta gdje zarađuju novac za buduća putovanja.

Igra je brza, odigrava se u nekih 10-15 minuta, svi igraju istovremeno. Ima tu i sreće i ponešto taktike (očito, jer još nitko nije uspio tako slabo odigravati kao ja :D).
Zamišljena je za do 4 igrača, no s ovim brojem karata trebala bi uredno ići i do 5 igrača, samo treba još jedan set kockica. Dob: sigurno od nekih 8+ (ako ne i niže). Potpuno je jezično neovisna

Evo, malo slikica prototipa...

slika

slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 13):
hrky000dadokockicamadcow1982Shichvedran87sadistikoBojan1983VukozecSatarash i još 3 korisnika
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

grof je napisao/la: 15 tra 2019, 08:05 Da se malo pohvalim...
Danima se playtesta prvijenac moje drage i mene - Turist. Igra je konačno dobila finalnu formu i zadovoljni smo s mehanikom (Press your luck, dice drafting, card management) i izgledom.
Brzinski opis: Igrači su turisti koji novcem kupuju putovanja, stavljaju ih u svoj kofer i s kockicama skupljaju opremu za put. Svako putovanje traži svoju opremu (iznos na kocki ili kockicama). Nakon putovanja karta ide u polje uspomena gdje skuplja srca radosti i iskustva (setove karata istih ili različitih boja) koje donose bodove na kraju igre. Osim putovanja igrači kockice mogu stavljati na polje Radnog mjesta gdje zarađuju novac za buduća putovanja.

Igra je brza, odigrava se u nekih 10-15 minuta, svi igraju istovremeno. Ima tu i sreće i ponešto taktike (očito, jer još nitko nije uspio tako slabo odigravati kao ja :D).
Zamišljena je za do 4 igrača, no s ovim brojem karata trebala bi uredno ići i do 5 igrača, samo treba još jedan set kockica. Dob: sigurno od nekih 8+ (ako ne i niže). Potpuno je jezično neovisna

Evo, malo slikica prototipa...

slika

slika

slika

slika
Salji da testiramo!!!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
grof
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

Bit će još testiranja u MC-u jer nam je to najlakše za izvest. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la gogo666 »

Star Trek Frontiers

Walkthrough misija u 2 igraca, runda i pol, nesto manje od 3 sata.


slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post:
kockica
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Napokon smo probali Fields of Arle

slika

Skroz fora igra, mada nije ni približno teško skupiti dovoljno hrane kao u Agricola-i, ali hrpetina opcija, ali ipak trenutno stanje te tjera na samo par pa nije tako otvoreno i teško igrati.

A napokon smo probali i GWT s expanzijom.

slika

Uf, ovo je sad skroz druga igra koja nudi još par opcija kako do pobjede, ali treba imat muda i napustiti stare strategije i baciti se u neistraženo. Od svih igara koje sam dosad igrao ovdje me prvi put zaboljela glava pred kraj igre. Ovdje je bilo stvarno previše opcija što i kako do bodova, a sve je vezano, jer ako krenem prema San Francisku možda ću na drugoj strani izgubiti više bodova, ili ako ne uspijem dostaviti dovooljno krava neću uopće stići do nekih gradova. Ali, svakako preporučam, barem za probati prije kupnje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
LourdinkockicaBJ_Speedy
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

A Feast for Odin u tri igrača s ekspanzijom The Norwegians.

slika

Savršen broj igrača za tu igru i jedna od najboljih ekspanzija koju sam igrao.

Tehnički ovo postaje ispoliranija, .2 verzija original igre. Životinje dobiju boost, emigracija je zasluženo malo oslabljena, igranje karata okupacija postaje zanimljivije i češće (postoji i discard opcija za bodove umjesto odigravanja), privatne kuće dodaju asimetričnosti, novi otoci reigrivosti i najbolji po meni dodatak je peti stupac s moćnim akcijama koje ti moraju biti zadnje u rundi.

Norvežani se lako objasne početnicima jer ne dodaju pretjeranu kompleksnost, tako da od sad uvijek igramo s njom.

P.S. Krajnji rezultat bio je 121-121-110, nisam mogao vjerovati da smo tie postigli, tiebreakera naime nema. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 3):
sadistikoroverandommarge
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Teotihuacan: City of Gods

Prvo igranje, 4 igrača.

Sličnosti s Tzolkinom nisu samo u temi, tu su i trake hramova, tehnologije, baratanje trima resursima i valutom (kakao umjesto kukuruza), prehranjivanje radnika i velika potreba planiranja poteza unaprijed.

slika

Rondel stil odabiranja akcija, gradnja središnje piramide te unaprijeđivanje radnika (kockica), a time i budućih akcija po meni su tri glavne stvari koje Teotihuacan odvajaju od Tzolkina, a tu su i jako primamljiva polja štovanja s bonusima, ali po cijeni zaključavanja svojih radnika.

slika

Odličan prvi dojam, jedini minus nam je bilo pamćenje svih mini pravila i koraka tijekom svake akcije te davanje bodova i penjanja po trakama. Često smo zaboravljali razne bonuse isplaćivati, a cijelo jedno mini pravilo vezano za uznesenja radnika smo zaboravili, jednostavno ga moraš zapamtiti jer podsjetnika nema.

Igra nam je trajala cca dva i pol sata s objašnjavanjem.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 4):
blacxmiki0102kockicasadistiko
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

slika

Jedna od najgore odigranih partija :-(
A možda je i bevanda pomogla pri tome :-)
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”