Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

Malo sam se ponovio nedavno, pa eto da prokomentiram.

Terror Below
Pick up and deliver igra koju sam skoro uzeo na kickstarteru, no buduci da sam zidov sacekao sam retail i jos snizenje.
Tema Tremora mi je super, igra izgleda odlicno, osim sto nema insert dosta sam zadovoljan kvalitetom izrade, ali mi se cini da igra nije bila dovoljno testirana.
Neke uloge su apsolutno prejake, neke su beskorisne, najjaci item u igri je klasificiran kao weapon itd.

King of Tokyo Dark Edition
Odusevljen sam ovom verzijom. Doda dosta toga bez da od igre napravi King of NY.

The Crew
Igra je fora, ali me stvarno triggera kako ima los production values. Karte su uzasno tanke, dosle savijene, i cudnih su dimenzija.
Mislio sam da cu ih odmah moci sleevati, ali ne, 56x87 su. Poledjina obicnih karata i task karata je ista, a sam rule set je uzasno lose preveden. Nije sad da je igra bila nesto skupa, ali obicne karte za belu su kvalitetnije od ovoga.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post (ukupno 4):
AntomonShichkockicaTeehee(R)
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

Ishtar - vec drugu partiju za redom ne mozemo se sloziti oko interpretacije nedorecenih pravila. Iako ovakav uvod uvelike utjece na cjelokupan dojam ja sam i dalje spreman dati joj sansu, jer je koncept jednostavan, brz i ima zanimljivih odluka s obzirom da je broj gemova vrlo ogranicen. Za sada 6.5/10, vjerojatno naraste ocjena kad odigramo partiju bez podpitanja

Skull king - vrlo zabavan kartski filler u kojem bidas koliko ces ruku u trenutnoj rudni dobiti. ako fulas rqzlika izmedju bida i ostvarenih pobjeda daje negativne bodove. Jucer smo imali situaciju gdje je igrac u zadnjoj, desetoj rudni rekao da nece dobiti ni jednu ruku i na racun toga dobio je, nama, nedoatiznih 100 bodova. great fun 8/10

Paladins of the west kingdom - podsjeca me na orleans. nisam fan ni northa ni westa zbog ikonografije i arta, iako su mi exploresi i architectsi jako dobre igre. S tim na umu Paladinsi imaju ocajno neintuitivnu ikonografiju, u tolikoj mjeri da je vrlo nezgodno objasniti igru, a do kraja partije ni ekipa s bgg yt playthrougha nije znala sto svi simboli znace. to na stranu, igra je dosta dobra, jer ima dobar osjecaj vaznosti svake akcije i pravilnog rasporeda akcija unutar runde, a opet ne vodi do APa. nakon vise partija zamjerka bi jedino mogla biti u ponavljajucim end game ciljevima (samo ih 6 ima) i mozebitno u gradjenju istog ili vrlo slicnog enginea ako prokuzite igru. 8/10

bruxelles 1983 - odigrali smo tri partije i sve tri su zavrsile u bod razlike. ovu igra ima sve: bidanje, area majority, worker placement i point salad moment ako se igrac dobro fokusira na svoje ciljeve. Zanimljiv mi je i moment gdje na marketu ne mozes prodati sliku jedne boje ako je medju trenutno izlozenim slikama slika te iste boje. ovo zna zakociti igraca u kljucnim momentima, ali uvijek ima plan b, sto mi je super u ovoj igri. 8.5/10
Zadnja izmjena: Deni, dana/u 24 lip 2020, 12:02, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 4):
kockicaPapaverTeehee(R)smurfORnot
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Deni je napisao/la: 24 lip 2020, 09:15

Skull king - vrlo zabavan kartski filler u kojem bidas koliko ces ruku u trenutnoj rudni dobiti. ako fulas rqzlika izmedju bida i ostvarenih pobjeda daje negativne bodove. Jucer smo imali situaciju gdje je igrac u zadnjoj, desetoj rudni rekao da nece dobiti ni jednu ruku i na racun toga dobio je, nama, nedoatiznih 100 bodova. great fun 8/10
Zvuci slicno Wizardu, ali na njemu možeš dobiti maks 20 bodova ako nemaš nijednu osvojenu kartu. JEdnostavan game, iako se može stvarno puno taktizirati.
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

smurfORnot je napisao/la: 24 lip 2020, 11:07
Deni je napisao/la: 24 lip 2020, 09:15

Skull king - vrlo zabavan kartski filler u kojem bidas koliko ces ruku u trenutnoj rudni dobiti. ako fulas rqzlika izmedju bida i ostvarenih pobjeda daje negativne bodove. Jucer smo imali situaciju gdje je igrac u zadnjoj, desetoj rudni rekao da nece dobiti ni jednu ruku i na racun toga dobio je, nama, nedoatiznih 100 bodova. great fun 8/10
Zvuci slicno Wizardu, ali na njemu možeš dobiti maks 20 bodova ako nemaš nijednu osvojenu kartu. JEdnostavan game, iako se može stvarno puno taktizirati.
Skull king mi je filler otkriće godine inače.

Igrao sam i Wizarda, ali gusari su mi draži jer svi odjednom predviđaju štihove, karte i tema su puno pristupačnije i ima zanimljivijih specijalnih karata.

Inače svaki put kad igram bude zabavno i igru prate trenuci ushićenja kakve rijetko viđam u drugim fillerima. Velika preporuka, za tih cca 9 eura se apsolutno isplati, a lako ju je naučiti i igrat će ju bez problema bilo tko, a valja od tri do šest igrača podjednako.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Kakav je ovo bio sušan period za igranje prošlih mjesec dana.. jedno dijete se upisuje u osnovnu školu, drugo dvoje djece se upisuje u srednju, bilo je nažaost i nekih loših događaja, tako da smo povremeno uglavnom igrali samo neke kraće igre poput Ganz Schon Clever, Quadropolis, Qwirkle.

Bio sam stavio Tzolkin na prodaju, ali žena je uložila veto. Mislim super nam je igra i svojedobno smo je fakat puno igrali, ali već dugo nismo jer zahtijeva veliku koncentraciju, pa smo joj opet dali šansu. Uglavnom uspjeli odigrati i ženin komentar: "Vidiš kako je dobra igra, ne dolazi u obzir za prodaju". Na stranu to što je pobijedila :D

Ipak spomenuo bih ekspanziju za Barenpark: Bad News Bears. Barenpark je simpatična obiteljska igra koju sam već recenzirao, konačno smo isprobali module iz ove ekspanzije i igra definitivno postaje nabrijana i primamljivija za igrače koji bi htjeli malo "jaču" igru. Oba modula (nove ciljeve ne računam kao nešto zasebno, samo ih dodam već postojećim ciljevima), staništa za grizlije i vlakići, svaka na svoj način dodaju nove strateške mogućnosti, igru udvoje čak čine zanimljivijom, pa bi sa većim brojem to trebalo izgledati još bolje, ali preporučam da se moduli igraju zasebno, barem dok ih ne svladate, jer ako ih istovremeno uključite, spržit će vam mozak, bit će puno downtimea i sl. a već i ovako zasebno dodaju puno zanimljivih mogućnosti. Grizlije smo igrali zločesto često trošeći zelene pločice samo da bi ih uzeli jedno drugome ispred nosa i dobrano se blokirali. zanimljivo, žena mi više voli vlakiće, ja grizlije. Sa ovom ekspanzijom imate super igru koju ćete prilagoditi mlađim uzrastima ili početnicima (samo osnovna igra), ili onima koji žele zahtjevniju igru. Mana, ne mogu smjestiti sve komponente u istu kutiju, možda @sadistiko riješi problem? :D Samo da nađem vremena pa će biti i recke.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 3):
PapaverroverandomValsim
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4964
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3675 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

lista čekanja je predugačka :-(
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Pffft, izlike....
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

1972.slika

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Maracaibo, započeli kampanju
- igra nam se na prvu puno više dopala nego li GWT od istog autora, fora je, ima puno kombinatorike, pravila su jasna i brzo smo se ufurali..slika

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 6):
Teehee(R)kockicaPapaverAntomonmiki0102tanelorn
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Azul
Dugo sam mjerkao igru u Muelleru, ali zbog trenutnog stanja sažimanja kolekcije nisam dosad nabavio. No moj rođak se upustio u ovaj hobi i nabavio igru pa igrali učetvoro. Odlična apstraktna igra koja se vrlo brzo nauči i ne traje predugo, a ima puno kombinatorike gdje gledaš koje pločice tebi ali i protivnicima pašu pa određuješ tempo igre. Što se tiče ljepote, meni ništa specijalno, ali ostali se kunu da im je lijepa igra, no to toliko nije bitno, komponente su kvalitetne, jedino bi bilo zgodno da na pločama igrača postoje utori za kockice bodovanja.

Uglavnom, zahvaljujući bratiću mogu prekrižiti ovu igru sa popisa za kupnju, imam je kod koga igrati  :D za sve ostale koji se mogu prepoznati u kratkom opisu, preporuka za ovu igru koja se može povoljno naći u Muelleru, i još na nekoj od akcija.. :thumbs :thumbs :thumbs

Dont Mess with Ctulhu Deluxe
Trenutni hit u našoj grupi, ali jbg, uvijek gubim jer mi nitko ne vjeruje.. Svima se sviđa koncept igre, a pogotovo je svima najdraže kada moj buraz dobije karticu kojom mu je zabranjeno komunicirati. :D

Alias
ono, igra se jer je svi drugi fermaju.. :?

Dixit
Zanimljivo je, pomalo i uvredljivo kada netko da asocijaciju na mene pa gledaš za koje kartice su glasali ostali igrači. :shock:

Terraforming Mars
A što reći o najboljoj igri na svijetu? Usprkos našem stažu u zadnjih nekoliko partija otkrili smo nove začuđujuće kombinacije, a u zadnjoj sam baš razvalio sa Venerinom strategijom.

AuZtralia
Trebalo je sprati gorčinu sa usta nakon odgledanih Colours of Space pa smo se ovdje okrenuli Lovecraftovom mythosu, definitivno su zanimljivije igre kada se otkriva sam Ctulhu u igri. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 3):
dadoValsimjuri006
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”