Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Prošli tjedan bio nekoliko dana na prisilnom godišnjem zbog kvara auta, a kako nema javnog prijevoza, ali hajde, nije to ni loše, desilo se to dok sam bio u zg, pa sam taman bio doma.

Sa juniorkom smo došli do kraja staze napredovanja Zombie Kidz Evolution, igra je ispunila svoju svrhu i mogu samo reći, igra još nije završila ;) A curka često koristi i komponente (figurice, škola) iz igre za neka svoja igranja

Sa juniorkom sve češće igram i obični Carcassonne, jedino ne igramo sa seljacima, komplicirano joj je, ali i o ako je igra zanimljiva.

Žena i ja smo odigrali sve mape Carcassonnea, oduševljeni, podrobnije u recenziji koju sam napisao, tople preporuke za ljubitelje Carcassonnea. :thumbs

Žena i ja se zaljubili u 30 Rails, igramo još uvijek samo osnovnu verziju, i u rangu nam je sa Ganz Schoen Clever. Kopao sam i po drugim Grofovim prijedlozima u njegovim člancima, ali ovo nam se pokazalo najintrigantnije ali i najjednostavnije za napraviti, posebice jer nam se pokvario printer. Ajde i
nešto dobro i kod ove pandemije za otkriće takvih igara, posebice jer sam tražio Railroad Ink, pa mi je ovo došlo kao dobra zamjena, i to još besplatna :D Dapače, igra po meni zaslužuje recku.

Večeri su pak bile rezervirane za Scythe, još uvijek igramo osnovnu igru plus dvije frakcije iz prvog proširenja, uz uključene dvije autome, s time da ženi namještam da prođe kroz sve frakcije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 3):
madoValsimStips
Avatar
Knives
Reactions:
Postovi: 54
Pridružen/a: 23 srp 2019, 10:00
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Knives »

kockica je napisao/la: 21 tra 2020, 08:52 s time da ženi namještam da prođe kroz sve frakcije.
Spoken like a true gentleman :thumbs
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Zakašnjeli drugi dio karantenskog igranja s djevojkom:

Dva puta odigrali smo novokupljeni Targi, kojeg vjerojatno ne bih nabavljao da mi u proteklih par mjeseci igre za isključivo dva igrača nisu postale interesantnije. Sviđa nam se mehanika worker placementa gdje osim mjesta gdje staviš radnike aktiviraš i mjesta gdje se njihovi putevi presijecaju. Vidimo prilike za dobra podmetanja i blokiranja u budućim igrama, a zbog hrpe plemenskih karata i tempa kojim izlaze reigrivost bi mogla biti poveća.

slika

Imali smo napetu partiju igre Forbidden desert na normalnoj težini. Ovo i Pandemic Iberia (koju smo isto jednom igrali tijekom karantene) su nam najigranije Leacock stil kooperativne igre, a ova dođe na stol kad želimo kaotičniji i više avanturistički doživljaj.
Ako sam dobro logao na BGG-u ovo mi je treća pobjeda od 14 partija, igra je dosta teška. ;)

A s druge, zen strane, u parku smo bili odigrali jednu od meni najopuštenijih igara - Barenpark.
Simpatična tema i zadovoljavajući tile placement osjećaj tijekom cijele igre, možda i omiljena tile laying obiteljska igra, a ima ih dosta. Jedva čekam nabaviti ekspanziju, igra baš žudi za proširenjima, a prvo s 3D tračnicama mi izgleda odlično.

slika

slika

I za kraj teškaš, odigrali smo partiju Spirit Islanda protiv Prusije na četvrtom levelu koja je trajala 3 i po sata. Odabrali smo dva obrambena spirita (Vital Strenght of the Earth & A Spread of Rampant Green) pa nam je zato tako dugo trebalo, ali na kraju smo pobijedili tako da smo potrošili sve karte straha i to u zadnji čas, u posljednjoj rundi.

Uvijek igramo s Branch & Claw ekspanzijom koju svima preporučam, eventi fino začine predvidljivost igre, a četiri vrste tokena još malo povećaju taktiziranja. O igri sam već puno napisao (dapače recenzirao) pa ću reći samo da sam ju igrao više od 30 puta i trenutno mi je druga omiljena igra svih vremena. ;)

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 7):
roverandomkockicaShichABQValsimsadistikoStips
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Nakon što smo završili dosta nezadovoljavajuću kampanju Rise of Fenris za Scythe, okrenuli se drugim igrama.

Tako smo žena i ja na vikendici odigrali Legendary Encounters. Imamo sve ekspanzije ali dogovorili smo se da ćemo početi ispočetka. Taman prošlo vremena od prošle godine pa da nešto i ishlapi iz glave što nas čeka. Par noći smo se mučili sa prvim filmom, u zadnjoj noći gamad je grizla od početka, naše zdravlje je bilo na kritičnoj razini, izlijeću usrani facehuggeri, jadna mačkica je uginula, ali srećom sam se specijalizirao za liječenje i uspio sam nas izliječiti a žena je stvorila tako razornu moć da smo došli do stupnja bahatosti "dajte nam onu prokletinju da se malo po igramo s njom". Sljedeći film nas čeka kad se vratimo ponovo u vikendicu. Usput obavili domaću zadaću i pogledali i 4.-i film. Odigrali i Quirkle, zgodna putna igra u limenoj kutijici za malo opuštanja na vrtnoj klupi uz kavu i sladoled.

Nakon 4 mjeseca konačno odigrali Terraforming Mars. Uključili smo i nove promo kartice (pingvini itd) ali premda zanimljive, prekasno nam došle u igru. Samo osnovna igra i Prelude. Žena izabrali Tharsis, ja Ecoline, skoro rekao, ajmo ispočetka, ali na kraju sam jwdvice popunio. Oboje smo se bacili na produkciju biljaka i podizanje gradova tako da su u zadnjoj generaciji na kraju ostala samo dva slobodna polja, i to oceanska.

Često igramo Ganz Schon Clever, naprosto nemamo vremena za dulja igranja a ova igra savršeno popunjava ovu nišu.

Konačno oformili neku gaming grupu, krenulo taman pred koronu pa nas zakočio, sada se vratili tome. Nisu baš gameri pa im nudimo više party igre poput Codenames (obični i pictures), konačno uvalio Dont Mess With Ctulhu. Koliko je tu laganja, žena mi ispočetka više ništa ne vjeruje, čak i kad se ispostavi da oboje pripadamo istom timu. Vrlo zabavna igra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
tanelornValsim
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Fantastic Factories
slika

pnp s dizajnerovog fb-a(malo sam škrt dati 250kn ako ne moram obzirom koliko smo se raspištoljili lately, a i preorder je tek), isprintao i složio gejmic. Jako je fun mogu reci. Partija je stvarno relativno brza, cca 30min je trajala(10 građevina ili 12 produced goods triggera game end i još se jedna runda igra). Prvo draftate jednu od 4 građevine ili jednog contractora, nakon toga u build fazi rolate kockice i dodjeljujete ih na akcije koje želite. SKupljate metal i struju da možete graditi građevine, a onda u njima ovisno o građevini i goodse..ukratko...(16-16-13 pts score za prvu partiju)

Isle of Cats
slika
Svidio se svima za stolom, jako je fun bilo sve u svemu. Igrali smo normalnu varijantu, za koju sam čitao komentare da je nekima bila 'too much' iz nekog razloga i stvarno nema nikakvog problema oko nje. Production value je odlican. Slaganje maca je deeply satisfying, pa ti netko mazne macu koju želiš, pa kombiniraj, pa ubacuj treasure da popuniš rupe...pa imaš razne opcije na što možda želiš ici obzirom na public ili private skoring goalove itd. Draft je isto skroz fora, koliko ribica potrošit na karte, a sve ti dobre, da li imaš dosta košara za mace, da li ce biti dosta ribica za njih kasnije...Tu su nam bodovi divljali, od 99-70ish-30ish(frendova curka je krivo skužila neke stvari pa se sjebala)
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 2):
Papaverkockica
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Pangea u četvero se jučer igrala u Varaždinu..slika

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

marge je napisao/la: 17 lip 2020, 09:38 Pangea u četvero se jučer igrala u Varaždinu..slika

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
ovo izgleda lijepo
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Meni je baš žao što sam odustao od Pangee na KS-u, pogotovo zato jer mi je tematikom bila bliska (kao animalnom fiziologu s ljubavlju prema evoluciji), ali tad se nije moglo financijski izdržati. Damn.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Mene je isto svojedobno interesirala Pangea. Kakva je?
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

ma tek smo odigrali jednom s tim da nismo detaljno ni proučili pravila prije pa je bilo dosta nepoznanica što i kako, ali bilo nam je zabavno i nekako osvježavajuće.. prvi dojam je da u manje od četvero se i ne isplati igrati jer svejedno netko mora u tom slučaju "glumiti" AI, a taj dio nekak zvuči em nespretno em "random"..
uglavnom, igraš jednu od četiri asimetrične rase, razvijaš ju dodatno s "addaptation" i "evolution" karticama, naseljavaš područja, migriraš, boriš se protiv drugih rasa i pokušavaš nekako preživiti na ploči dok ne dođe kataklizma i izbriše veći dio ploče, a onda strepiš dal si ispravno procjenil koje su regije sigurnije i dal će tvoja rasa izumrijet ili ne, haha..
sve u svemu čini se dosta lagana i ležerna igra, recimo nešto kao western legends..
većina pangeu uspoređuje s dominant species, ali iako su tematski slične, meni se čini da je ds ipak znatno teža i strateški jača igra..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 2):
Stipssadistiko
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”