Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Kingdomino

I tako ovaj vikend otišli malo u moj rodni kraj kod mojih staraca, da malo vidimo maškare, balinjeradu itd. Kako je krajem prošle godine na DDI moja žena osvojila bon od 100 kn za Cartu Magicu, iskoristili da kupimo mojim starcima Kingdomino za Božić. Ostavili smo im jednom prilikom svoj Ingenious koji im se jako svidio, pa otud ideja za poklon.

Danas to više toliko ne viđam, ali sjećam se kada sam prije dosta viđao penzionere vani na boćanju, te u parkovima sa društvenim igrama poput briškule i trešete, šaha i domina. E pa Kingdomino je za njih :D

Kingdomino je mala, lijepa igra, sa kvalitetnim komponentama i vrlo jednostavnom pravilima, klasična gateway igra koju ćete svakog naučiti u minutu i u isto toliko vremena pripremiti je za početak, a završit ćete je za 10-15 minuta.

Kada sam došao, mama je inzirala da je odigramo, pa smo na kraju cijeli vikend uz svaku pauzu za kavu ili čaj vadili Kingdomino. kako moj tata nešto nije bio od volje, igrali smo najčešće udvoje ili utroje (uključujući moju ženu s kojom bih isto odigrao udvoje).

Igra je simpatična, pločice su lijepo nacrtane, osim onih žitnih područja koje su mi dosta jednolično žute. E sad, nema tu neke pretjerane interakcije, teško da ćete se odlučiti uzeti pločicu koja bolje odgovara protivniku, jer ćete time često sebi zaribati nacrt igre a definitivno želite do kraja igre iskoristiti sve pločice. Udvoje možete malo bolje kontrolirati tijek igre, dok se utroje već češće može desiti da se sa barem jednim igračem nadmećete za istu vrstu terena pa je dosta bitno kakav je trenutni poredak prilikom uzimanja pločica, ili možete zaglaviti sa pločicom koja vam baš ničemu ne služi.

Postoje varijante za dodatne bodove ili igru udvoje, i definitivno preporučam.

To nije igra gdje ćete nakon završetka partije raspravljati i diviti se kakva je bila partija, ono, koje ludilo, analizirati prijelomnice tijekom igre, eventualno ćete dobiti pohvale za estetski dojam. :D

Za ono čemu služi (lagana i nezahtjevna razbibriga uz kavicu ili čaj), ovo je dobra igra, i da nemamo već neku drugu igru koja nam služi upravo takvoj svrsi, vjerojatno bismo je i sami nabavili, ovako, rado ćemo je zaigrati kada ponovo dođemo kod mojih. Valjda ćemo idući put i tatu nagovoriti...
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 5):
dadomiki0102ValsimsadistikoStips
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

Super inicijativa za roditelje, Kingodmino je odlična mala igra :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

kockica je napisao/la: 27 vel 2019, 21:41 Kingdomino

Danas to više toliko ne viđam, ali sjećam se kada sam prije dosta viđao penzionere vani na boćanju, te u parkovima sa društvenim igrama poput briškule i trešete, šaha i domina. E pa Kingdomino je za njih :D
U parku ispred Mamutice svaki put kad prođem oldtimer šahista koliko hoćeš. Nema stola da je slobodan. Ozbiljna ekipa, satovi i sve, na svakog bude bar 2 kibica koji igru pomatraju zadubljeniji nego devedesetih u prijenose sjednice. Vanjski svijet uopće ne dopire ni do igrača ni do kibica.

Svaki put mi padne na pamet da vjerojatno gledam vlastitu budućnost, samo što će umjesto šaha na stolu biti nešto šarenije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
sadistiko
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

I sam često prolazim tamo (mislimo na dio uz parking, jel?) , pa ih viđam ali ne u tolikom broju, uglavnom su na jogu . Znao sam vidjeti par puta i djecu sa dixitom. U Rijeci penziče još viđam u većem broju eventualno na kostabeli, naravno u sezoni kupanja što je kod njih od proljeća. Ali i sam se nadam da gledam u svoju sličnu budućnost :).
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

Mislim na istočnu stranu, između KUC Travno i crkve.
slika
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la vedran87 »

Pa ja definitivno neću tako lako dati da mi išta pokvari planove da pod stare dane provodim sate igrajući board gejmove :).
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

Caylus. Tri pobjednika. Među srećkovićima i ja, premda nijednu građevinu nisam napravio.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 3):
priroda15sadistikoKilla
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miki0102 »

vedran87 je napisao/la: 28 vel 2019, 17:19 Pa ja definitivno neću tako lako dati da mi išta pokvari planove da pod stare dane provodim sate igrajući board gejmove :).
Pod stare dane budeš ti obilazio doktore, a ne igrao board gameove. :D
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antomon »

Konačno je došao na stol:

slika

Riječ je o Carcassonne: The City. Definitvno je riječ o najljepšem Carcassonnu, kada završi igra izgleda kao da ste stvarno radili na modelu srednjovjekovnog grada. Igra je definitvno kompleksnija nego običan Carcassonne. Pravila su i dalje jednostavna (ako ste igrali Carcassonne, neke stvari su iste, neke stvari morate odučiti), ali ima defitnivno više prostora za planiranje od samog početka.

Igra je nažalost out-of-print, ja sam je uspio nabaviti preko Essen BGG aukcija za 50 eura. I meni je na prvu taj iznos bio previše, ali je riječ o igri u drvenoj kutiji sa dosta komponenti i vjerujem da igra izadje danas ne bi bila jeftinija.

Preporuka svim ljubiteljima Carcassonna koji žele malo više taktiziranja u Carcassonnu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
kockica
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

Antomon je napisao/la: 11 ožu 2019, 07:39 Konačno je došao na stol:

slika

Riječ je o Carcassonne: The City. Definitvno je riječ o najljepšem Carcassonnu, kada završi igra izgleda kao da ste stvarno radili na modelu srednjovjekovnog grada. Igra je definitvno kompleksnija nego običan Carcassonne. Pravila su i dalje jednostavna (ako ste igrali Carcassonne, neke stvari su iste, neke stvari morate odučiti), ali ima defitnivno više prostora za planiranje od samog početka.

Igra je nažalost out-of-print, ja sam je uspio nabaviti preko Essen BGG aukcija za 50 eura. I meni je na prvu taj iznos bio previše, ali je riječ o igri u drvenoj kutiji sa dosta komponenti i vjerujem da igra izadje danas ne bi bila jeftinija.

Preporuka svim ljubiteljima Carcassonna koji žele malo više taktiziranja u Carcassonnu.
Kako si ga našao? Nema nigdje...
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”