Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

mado je napisao/la: 05 pro 2021, 11:07 Znam nekog tko ima sve, sva mala proširenja, baš sve ikad... ukljucujuci i neoprensku gigantsku mapu
I to mu sve stoji nikad igrano u ormaru :psuje2
:cry: pa to je baš deprimirajuće... Meni (nama, ajde, s obzirom da je ova igra shared custody) će vjerojatno Terran Ship Pack biti prva stvar, uz standove (jbmu strinu probao sam iz Scythea standove i širi su za onako pola milimetra i ne stanu!!!), patim na 3D efekt, a vjerojatno i ma vjerojatno sve... :) Moram(o) čekati do petog mjeseca da krene u retail.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

Jučer u Mueleru pronašli valjda najmanju igru na svijetu koja nekaj vrijedi i niš't ne košta. :D

Dakle pronašli smo: Kwatro (IOTA)
https://boardgamegeek.com/boardgame/119632/iota

Igra je jako slična https://boardgamegeek.com/boardgame/25669/qwirkle ili https://boardgamegeek.com/boardgame/1198/set, ali je u zaista iznimno maloj kutijici i nekih 35-40 kn u Muelleru.

Zgodni mali brain burner slaganja istih i/ili različitih osobina na karticama. Za te novce definitivno vrijedi, a stane vam i u torbicu s ključevima. :)

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 8):
sadistikoretko63kockicadadoValsimPapaverpriroda15tanelorn
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

@CrazyBunnyGuy Odličan opis i recenzija igre + hvala na usporedbi s Twilight Imperiumom :thumbs .

Kada sam bio u nedoumici oko nabavke neke epske 4x igretine, Twilight Imperium III i prva edicija Eclipsa su mi bili u samom finalnom razmatranju. Obje su mi djelovale dovoljno slične, a opet poprilično različite da se znojim oko odluke. Obje s ekspanzijama poprilično skupe, a ako bi išao all crazy Twilight Imperium III bih mogao zaigrati do 8 igrača, a Eclipse do 9. One godine kad je Algoritam tužno propadao i kad su imali masovne rasprodaje po bolesnim cijenama, ugrabio sam obje ekspanzije Twilight Imperiumom III, svaku za po 100kn. Tako da je igra sudbine na kraju presudila. Dvije godine poslije ugrabio sam i baznu igru na odličnom popustu u Carti. So that was that.

Sad gledajući između Twilight Imperiuma IV i nove edicije Eclipsa, mislim da bih opet bio na novim mukama. Mislim da bi definitivno trebalo isprobati obje igre da se dobije najbolji osjećaj. Volio bih definitivno isprobati novi Eclipse. Ah, one day :ljubav .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la mado »

Valsim je napisao/la: 05 pro 2021, 20:12 ... Volio bih definitivno isprobati novi Eclipse. Ah, one day :ljubav .
Kad bi barem poznavao nekoga kome Eclipse 2 sa svim proširenjima i neopren divovskom mapu skuplja doma prašinu :zvizdi
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Mene se da nagovoriti da se dođe u MC i odradi demo. :) Ne znam bih li nazvao Eclipse2 light verzijom TI4, svakako je manje zakučast, nekima bi možda falilo malo mesa na svemu, ali meni je predivno što je igrivo u dvoje. Evo trebalo nam je večeras 1.15 da odigramo partiju u dvoje. :) Totalno drugačije iskustvo od jučer i nas šestero.

Kad bih imao love i ekipe i vremena, uzeo bih i TI i imao obje igre na polici. :) Mislim da ima mjesta za obje u kolekciji za nekoga tko je fan space 4X žanra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 3):
Valsimrealukasadistiko
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

slika

Capital Lux - pocket edition

S jedne strane imamo gejmova u kojima je 90% kutije prazno nakon što ga otvorite, s druge strane postoje ovi manji gejmovi koje kad sleevate(a želite radi nekvalitete karata) više ne stanu u svoj mali box :kava :zvizdi

Game je po pravilima i više nego jednostavan, ali ima dubinu. Igraju se 3 kruga, nakon kojega dolazi scoring. Prvo se u svakom krugu drafta 6 karata(ostaviš 2 iz henda i šalješ dalje). Nakon toga svatk ona svojem potezu odigrava kartu ili u svoj tableu ili u capital. Ako je odigrao u capital radi ability koji stoji iznad te ''gilde'' (scientists, clerics, rebels, nobles), obzirom da već u ovom pocket editionu ima 3 abilitija za svaki guild, a nije u biti problem niti ''nabaviti'' druge iz veceg editiona ako baš želite, replayability je tu.
Fora je u tome što kada runda završi ne želite imati zbroj karata te gilde u svom tableu veci nego je u capitlau jer vam defakto car pobije familiju pošto nece dopustiti da utjecajniji od njega i gubite cijeli row što imate u svom tableu. S druge strane želite imati veci nego svi drugi playeri jer vam u tom slučaju najaca karta iz capitala odlazi u vaš scoring pile. Nakraju 3 runde, zbrajaju se sve karte u vašem scoring pajlu i vašem tableu i to je vaš konacni scor.
Naravno ovi special abilitiji na gildu daju razne opcije(uzmite najnižu kartu iz bilo koje gilde, stavite token s nekom vrijednosti(-1,-2,-3,+2,+4 s tim da drugi igraci ne znaju da li ste smanjili ili digli zbroj na kartama jer je face down), uzmite novcic koji vrijedi ili bodove ili pomaže oko toga da ne prekoracite capital vrijednost, povucite kartu iz decka itd) , povucite kartu itd. Kada igrac odigra zadnju kartu, nakon njega svi mogu odigrati još jednu kartu, te nakon toga što im je ostalo u ruci moraju spustiti u svoj tableu što ih potencijalno može sjebati ako su vukli karte.

Skroz nam se svidio gejmic, doduše igrali smo samo s ovim pocetnim abilitijima, vjerujem da ce biti još bolje kada ulete ovim malo kompliciraniji
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 5):
kockicadadoPsyBurnCrazyBunnyGuytanelorn
Avatar
PsyBurn
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 13 lip 2019, 07:07
Lokacija: Samobor
Ima zahvala: 177 puta
 pohvaljen: 98 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la PsyBurn »

Capital lux 2 je mala prekrasna igra, iz tog malog seta karata izgenerira toliku srecu. Jedan od top igara ove godine koje sam probao i 100% zadrzavam zbog jednostavnosti i dubine (mislim da sam na forumu vidio da je netko igrao 1 dio pa se zainteresirao).

Problem koji sam susreo je da nije toliko cool pomiješati bilo koji abilityi (znaci pocetni setup) - nemaju mi sve kombinacije dobar flow i feel.
Drugi problem je sto su karte nestandardne velicine pa sam morao naći mayday slevove koji pasu na to.
Ovi su korisnici zahvalili autoru PsyBurn za post (ukupno 3):
dadorealukatanelorn
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

PsyBurn je napisao/la: 06 pro 2021, 15:37 (mislim da sam na forumu vidio da je netko igrao 1 dio pa se zainteresirao).

Drugi problem je sto su karte nestandardne velicine pa sam morao naći mayday slevove koji pasu na to.
Vjerojatno si čitao moje postove, ja sam je dosta hypeao po forumu. :D

Da, CL2 ima par produkcijskih nedostataka, prije svega karte. (nestandardna veličina, crni rubovi, kvaliteta...)
Mislim da je CL2 dobar pokazatelj da više nije nužno i bolje. Imati hrpu special abillitya zvuči kul ali neke kombinacije su stvarno overkill.
Osobno bih bio sretniji da su samo reprintali CL1 koja je po meni jedna od najelegantnijih small box kartaških igri upravo zbog kako kažeš jednostavnosti i dubine.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
PsyBurn
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Da, taman krenemn sleevat, e ovi su prevelki, ovi za milimetar premali...onak, gimme a break, stvarno to kad izdavac ne može otic s jednom od standardnih velicina karata, nije da te košta išta. Nije dovoljno što je game ajmo rec opskuran, mora i velicina sleevova bit. Nakraju završili ovi veliki s luftom...
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
dado
Avatar
Dado7
Reactions:
Postovi: 30
Pridružen/a: 13 tra 2020, 09:38
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 17 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Dado7 »

@Valsim @mado Ne znam otkuda ste, ali ako ste iz Rijeke ili prolazite kroz nju i igra vam se novi Eclipse, samo se javite :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Dado7 za post (ukupno 2):
madoValsim
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”