Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

dlakar je napisao/la: 23 stu 2021, 00:43
kockica je napisao/la: 23 stu 2021, 00:09 Igrao sam utroje, bilo mi je predugo, takodjer i neurednije jer dok dodje red na tebe, ponestane pločica pa svaki put na svom potezu moraš revidirati kako ćeš odigrati svoj potez, no hajde to još može biti I izazovno ali glavni nedostatak mi je upravo duljina, naprosto postoje bolje igre za više igrača.

Isto smo prvo isprobali kopiju od MC, staro izdanje, i na stranu artwork , nas je privukla upravo mehanika, ali ova kopija sadrži i malu ekspanziju ( trgovačke rute) koju preporučam ubaciti već nakon par partija, a ista je esencijalni dio nove verzije.
Meni taj osjećaj u više igrača nije bio mrzak. Više dolazi do izražaja blokiranje, borba za prvu poziciju, razna kombiniranja.
Pa kako rekoh, to.jos može biti I dobro ali toga ima I u igri udvoje a ovako igra postane preduga.

Što se tiče boja, imao sam problem sa prvom edicijom ali u ovoj novoj ne vidim takvih problema szbunjen dapače fora mi je što one smeđe pločice zgrada imaju jasne različite boje koje označavaju konkretnu vrstu bonusa.

Dopustam da neki mogu imati problema sa vidom ali nama sa normalnim vidom igra ne bi trebala predstavljati teškoće u dešifriranju boja kao što to radi carpe diem (nju doduše još nisam isprobao)
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miki0102 »

kovacu je napisao/la: 22 stu 2021, 23:37
kockica je napisao/la: 22 stu 2021, 12:43
https://boardgamegeek.com/boardgame/271 ... s-burgundy - još uvijek bih se našamarao kako sam godinama zaobilazio ovu igru. Ali hajde, ako ništa barem je do promjene mišljenja došlo kada je igra već izašla u novom ruhu koje je nama superiornije od starog. Definitivno obavezna igra za parove a igra me privukla istraživanju drugih Feldovih igara od kojih jedna već maltene od početka godine čeka da bude zajednički božićni poklon. (Neka ovdašnji secret sante vide što li je to samokontrola :bleh )
Ja je malo po malo vidim po nekim listama gdje dosta visoko kotira. Jucer upalio jubito i reko idem vidit o cem se radi i da mi Rodney pokaze.
Ovak na prvu izgleda jako dobro i svidja mi se mehanika igre. Sad treba uvatit i isprobat (mislim da sam je vidio u Meeples) i ako igra sljaka, kupit ju.

Kakva je igra u vise igraca ? Sad traje ovo glasanje na bgg za najbolju igru za 2 igraca i ova igra drzi trenutno prvo mjesto.
Igra je odlična sa bilo kojim brojem igrača no kad je riječ o balansu nije baš uvijek balansirana i pod to mislim na mape. U 2 igrača mislim da bi se trebali dogovarati tko želi igrati koju mapu ili oboje istu kaka bi sve bilo balansirano. Zašto to kažem!? Zato što neke mape pate od broja istih pločica koje izlaze van u igri pošto u 2 igrača ne izlaze sve pa ako igraš na npr. mapi 10 kod koje treba staviti sve različite smeđe zajedno na jedan prostor (njih 8) jednostavno nećeš uspjeti jer ti pločice neće izaći pa ćeš izgubiti baš zbog takvih svari. Ostalo je sve odlično u igri.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post:
kovacu
slika
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Bojan1983 »

Osim zute tehnologije koja ti omogucava da stavis iste smede unutar jednog teritorija, problem rjesavaju i 2 expanzije koje dolaze u novom editionu
- "Joker" smeđa pločica koja moze bit sta god zelis ("crane" ako se ne varam)
- Inns, plocice sa black marketa koja nema nikakve funkcije osim sto popune bilo koje mjesto (i teritorij broji kao da je jedno polje vece)
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Evo da se i ja ubacim na Inis vlak. Igrali smo ga u četvero, moje četvrto igranje.

Za svakim igranjem mi je sve uzbudljivija igra, a najbolje je naravno kad svi znaju igru i krenu zanimljiva blefiranja i taktiziranja, a sve uz konstatni table talk. :) Budući da su svi više manje znali relativne snage određenih akcijskih karata, već poznati unikatan draft karata postao je još zanimljiviji.

Najdraži dio ipak su mi Epic Tale karte, koje unose kaos u igru i pamtljive trenutke, skoro mi dođe da ekspanziju kupim samo zbog dodatnih karata. 8-) Plus moram spomenuti da su karte u Inisu meni najljepše koje sam ikad vidio, čemu pridodaje njihova veličina.

Mali minus je što je jedna igračica u drugoj rundi rano ostala bez karata i mogućih akcija pa je 10-ak minuta čekala dok su se ostala tri igrača nadmudrivala, ali to se iznimno rijetko događa jer i igrač koji mora svaki put reći pass, svejedno sudjeluje u mogućim bitkama.

slika

slika

Nakon toga smo s novopridošlom igračicom odigrali svima omiljeni Between Two Castles of Mad King Ludwig, moje 18. igranje, drugo s ekspanzijom.

To je takva sreća od igre. Brzo teče, surađuješ sa susjedima, gradiš lude dvorce i "rugaš" se ili hvališ tuđe. :D
Tko god da ju je igrao nije imao ništa negativno za reći, uvijek će izlaziti na stol, a najbolja je u 5 i 6 igrača.

slika
Zadnja izmjena: Papaver, dana/u 25 stu 2021, 11:44, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 7):
dlakarMago de Umagomargerealukadadosim4tanelorn
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Nikad nisam nešto previše proučavo Inis. Jel ima to sličnosti sa Blood Rage?
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Jako je slicno sa Blood Rage. Nekima vise odgovara jedna igra, nekima druga.
Moram probat tu igru.
@Papaver
Koji su ti to sleeve-ovi na kartama? Svidja mi se kako je lijepo fit
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

kovacu je napisao/la: 25 stu 2021, 11:31 Jako je slicno sa Blood Rage. Nekima vise odgovara jedna igra, nekima druga.
Moram probat tu igru.
@Papaver
Koji su ti to sleeve-ovi na kartama? Svidja mi se kako je lijepo fit
Meni je Blood Rage malo draži, ipak sam ga igrao 30 puta. 8-) Igre su slične zbog draftanja i area controla, ali u ostalom se uglavnom razilaze.
Po meni, Inis je pasivno-agresivna, Blood Rage umjereno agresivna, a Kemet jako agresivna igra. :D

Sleevove nažalost ne znam točno koji su jer sam igru kupio polovnu preko foruma.
slika
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 171
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 286 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la ray »

@Papaver - pazi kod kupnje ekspanzije za Inis jer su zajebali printanje karata te karte imaju različite nijanse boja pozadina. Ako kupiš od bilo kud osim direktno iz Matagota (oni šalju cijeli špil zamjenskih karata - crvene, žute, zelene), možeš mi poslati tiket i pošalju ti samo zelene zamjenske.
Imaš na bgg-u od ekspanzije raznih tema oko toga, pa si možeš pročitati.
Ja sam bio narucio iz Matagota, pa sam iskombinirao iz kutije i tih zamjenskih.
Generalno gledano najviše može predstavljati problem kod zelenih, pa znaš da li netko ima iz ekspanzije u ruci ili je izbačena.
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

ray je napisao/la: 25 stu 2021, 11:53 @Papaver - pazi kod kupnje ekspanzije za Inis jer su zajebali printanje karata te karte imaju različite nijanse boja pozadina. Ako kupiš od bilo kud osim direktno iz Matagota (oni šalju cijeli špil zamjenskih karata - crvene, žute, zelene), možeš mi poslati tiket i pošalju ti samo zelene zamjenske.
Imaš na bgg-u od ekspanzije raznih tema oko toga, pa si možeš pročitati.
Ja sam bio narucio iz Matagota, pa sam iskombinirao iz kutije i tih zamjenskih.
Generalno gledano najviše može predstavljati problem kod zelenih, pa znaš da li netko ima iz ekspanzije u ruci ili je izbačena.
Hvala na savjetu, proučit ću ako budem kupovao ekspanziju. :thumbs
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Papaver je napisao/la: 25 stu 2021, 11:42
kovacu je napisao/la: 25 stu 2021, 11:31 Jako je slicno sa Blood Rage. Nekima vise odgovara jedna igra, nekima druga.
Moram probat tu igru.
@Papaver
Koji su ti to sleeve-ovi na kartama? Svidja mi se kako je lijepo fit
Meni je Blood Rage malo draži, ipak sam ga igrao 30 puta. 8-) Igre su slične zbog draftanja i area controla, ali u ostalom se uglavnom razilaze.
Po meni, Inis je pasivno-agresivna, Blood Rage umjereno agresivna, a Kemet jako agresivna igra. :D

Sleevove nažalost ne znam točno koji su jer sam igru kupio polovnu preko foruma.
Blood Rage mi je super ali inam PTSP od njegovih borbi. Nikad ne znaš na šta ćeš naletit. Kemet je fenomenalan pošto svi moraju bit agresivni. U niti jednoj igri nema toliko fajta a da se nitko ne naljuti. Inis bi znači najvjerojatnije isto dobro prošao kod nas
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”