Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

https://boardgamegeek.com/boardgame/167 ... rming-mars

Jucer tu na forumu postali link, a kontaktirali su me i putem drugih kanala za ovu ponudu na HumbeBundle di se brdo igara moze uzet za 10eura.

Uzeo i frend pa smo bacili jucer prvi put ovaj "izvikani" TF Mars. Boy oh boy kako dobra igra.
Cuo sam brdo pohvala na ovu igru, al nisam znao tocno o cem se radi dok i sam to jucer nisam isprobao. Nakon jedno 3-4 generacije vec sam vidio cari ove igre i da ovo sigurno nece bit zadnji put da sam ju igrao. Frend me gazio u kolicini resursa koje je proizvodio, a ja skupljao bodove i postavljao tilove na board i patio se sa svojim sitnim resursima. Na pola gamea sam mislio da ce me zgazit, da bi na kraju ja pobijedio za velika 3 boda (bilo je nekih 86-83).
Prva stvar, digitalna verzija igre izgleda jako dobro kad se usporedi sa ovih kartama iz originalne fizicke igre. U jednom trenutku mi jedna karta nije bila jasana pa sam bacio kratak google upit da bi na slikama vidio te odvratne fizicke karte. Brate mili, napravite 2nd edition te igre sa boljim card artom i igra ce se prodavat za duplo. Posto smo igrali digitalnu verziju u 2 navrata sam imao bug gdje mi je hand postao nevidljiv i uopce ga nisam mogao otvorit te samim time nisam mogao u tom turnu odigrati niti jednu kartu iz ruke. Umjesto neke karte povecao sam termeraturu i hand je postao ponovo vidljiv i to mi se znaci dogodilo u 2 navrata. Kad gledam sad na kraju to me moglo kostat gamea jer je razlika u finalnim bodovima bila 3.
Bas mi se svidjaju opcije koje ti se nude na svakom tvom potezu i management resursa bilo svojih ili ovih koji su na marsu i koji direktno utjecu na tvoje akcije. Vidio sam da ima i draft verzija igre (izgleda full zanimljivo) tak da cemo s tim postavkama igrat iduci put.

Danas cemo testirat Scythe koji se isto nalazi u HB paketu. To isto nisam igrao pa da vidimo o cem se radi.

U igraonici se isprobao
https://boardgamegeek.com/boardgame/246 ... awn-galaxy
https://boardgamegeek.com/boardgame/270109/iwari
https://boardgamegeek.com/boardgame/241724/villagers

Najvise mi se svidio Eclipse.
Nisam neki fan SciFi teme il bolje rec uvijek bi uzeo Fantasy prije SciFi tematike ak je igra slicna, al ova igra mi se bas svidjela. Komponente su fantasticne, pravila su jednostavna za shvatit i mogucnosti je jako mnogo samo treba pazit na resurse koje imas na raspolaganju. Posto sam prvi put igrao i ima dosta rollanja diceova i raznih bonusa nisam bio svjestan u pocetku koji shippovi su jaci od drugih pa sam dosta oprezno pristupio igri. Kasnije sam skuzio da sam trebao mnogo agresivnije igrat s obzirom s kojom civilizacijom sam igrao. Naucio sam dosta na greskama koje sam odradio tako da se iste nece ponovit u drugom playu.

Hvala @Antun sto je ponio ove 3 igre i super nam prezentirao pravila. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 3):
Teehee(R)Antuntanelorn
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sim4 »

I ja uzeo taj Humble bundle pack, a pošto sam neke igre imao od prije poklanjam te koje su mi duple, pa nek se javi koga zanimaju sljedeće digitalne igre pa pošaljem kod:

-Small World
-Ticket to Ride
-Carcassonne - Tiles & Tactics
-Splendor
-Scythe: Digital Edition
-Terraforming Mars
Zadnja izmjena: sim4, dana/u 10 lis 2021, 17:27, ukupno mijenjano 1 put.
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la docich »

Ja bi teraforming ako je slobodno

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sim4 »

Poslan kod na pp za TM
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 159
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1774 puta
 pohvaljen: 193 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la tanelorn »

Evo i od mene par komada viška ako netko želi:

SmallWorld: 7L5PR-QR7ZT-XA2BI
Ticket to Ride: 3YIX2-WPXR5-GCXHQ
Ticket to Ride - Europe: 46G2R-DM7D8-8XDNI
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la docich »

sim4 je napisao/la:Poslan kod na pp za TM
Hvala

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Noghri »

Evo, mi smo jucer probali Unfathomable.

Meni kao osobi koja nije nikad igrala BSG, je bilo cisto fino, zabavno, odluke, coop and stuff. Bio sam izdajica pa sam se uspjesno krio cijelu partiju.

Uglavnom, igra mi se svidjela, cini se komplicirano, ali stvarno nije.

Ekipa koja je prije igrala BSG sa nekim (svim) eggspanzijama kaze da fali mozda jos malo mesa (i tu smo se svi slozili da ce to rijesit kroz prekonekoliko eggspanzija, ipak je to FFG), ali da je dobar osjecaj.

Eto, sve u svemu, meni 8/10. (Na stranu to sto sam pobijedio 😀 )
Ovi su korisnici zahvalili autoru Noghri za post:
tanelorn
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Danas još jedna pobjeda u Spiritu, pobismo ih sve, SVE (dobro, skoro sve, ostalo par budala koji nisu skontali da su već mrtvi...)! Keeper Of Forbidden Wilds i Many Minds Move As One. Tako je bilo zabavno ne imati problema sa blightom i buildom, ono kad se možeš fokusirati da actually sprječavaš explore. ;)

S obzirom na podulju pauzu u igranju, odlučili smo pričekati s uvođenjem dodatne težine, ali sljedeći put ide kombinacija tematske ploče i nekog adversaryja.


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 4):
Minsc1610Papavertanelornkockica
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Sama tematska ploca je veca razina tezine, ak ste dosad igrali bez adveserija i mucili se, nemojte onda iduci put uzet i tematsku plocu i adveserija jer ce vam bit previse.
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

kovacu je napisao/la:Sama tematska ploca je veca razina tezine, ak ste dosad igrali bez adveserija i mucili se, nemojte onda iduci put uzet i tematsku plocu i adveserija jer ce vam bit previse.
Meni (nama) je osobno bilo teze pobijediti tematsku stranu ploče nego nego neke advesarije slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”